Swiatgwiazd.pl > Newsy > Świątek rozgromiła Rosjankę. O zachowaniu przeciwniczki Polki pisze cały świat
Redakcja Świata Gwiazd 01.09.2024 19:04

Świątek rozgromiła Rosjankę. O zachowaniu przeciwniczki Polki pisze cały świat

Iga Świątek, Anastazja Pawluczenkowa
East News

Konfrontacja przy siatce po meczu Igi Świątek z Anastazją Pawluczenkową w trzeciej rundzie US Open 2024 wywołała burzę emocji. Słowa i gesty obu zawodniczek świadczą o tym, że na korcie zagotowało się nie tylko podczas gry.

Porażka Igi Świątek

Zeszły tydzień był dość pechowym dla Igi Świątek. W najbardziej oczekiwanym przez wszystkich meczu z Aryną Sabalenką tenisistka przegrała 6:3. Był to chyba najgorętszy temat tego sezonu tenisowego, ponieważ panie mierzyły się ze sobą już jedenaście razy, a pięć- w tych finałach. Finał w Cincinnati był ostatnim z efektem drugiego miejsca dla Sabalenki. Następny raz kiedy zawodniczki będą mogły się spotkać to finał US Open.

Natomiast w tym tygodniu zła passa na szczęście opuściła Polkę.

Wieści o Świątek nadeszły z samego rana Rosyjski tenisista zaatakował Świątek. Zrobiło się nieprzyjemne

Zwycięstwo Igi Świątek

Nasza tenisistka pewnie awansowała do 1/8 finału US Open. W sobotni wieczór na Arthur Ashe Stadium, Iga Świątek zmierzyła się z Anastazją Pawluczenkową i jako faworytka, nie zawiodła oczekiwań. Po dwóch setach zwyciężyła 6:4, 6:2. Najwięcej emocji po meczu wzbudziła sytuacja, która miała miejsce w pierwszym gemie drugiego seta. Po długiej wymianie piłki Pawluczenkowa otrzymała krótką piłkę przy siatce, którą miała możliwość skierować w wolne pole kortu. Niestety, 33-latka trafiła w swoją przeciwniczkę, Igę Świątek.

Sobotnie wydarzenie na US Open przywołało wspomnienie podobnej sytuacji, która miała miejsce podczas meczu Igi Świątek z Danielle Collins na igrzyskach olimpijskich. Podobnie jak w Paryżu, Polka po wymianie z rywalką, tym razem z Anastazją Pawluczenkową, poczuła się zlekceważona. Rosjanka odwróciła się do niej plecami, co przerwało koncentrację Polki dążącej do przełamania.

Konfrontacja przy siatce

Po ostatniej piłce panie spotkały się przy siatce. Doszło wówczas do ciekawej sytuacji: Pawluczenkowa odbyła długą rozmowę z liderką rankingu WTA. Widać było, że ma coś Polce do wyjaśnienia. Ostatecznie Świątek rozstrzygnęła pojedynek w dwóch setach

Komentatorzy zwrócili uwagę na uśmiech Świątek podczas tej wymiany. Zauważyli, że najprawdopodobniej Rosjanka wróciła w rozmowie do jakiegoś wcześniejszego zdarzenia, być może do kontrowersji z drugiego seta. Zważywszy na ich serdeczne pożegnanie, można sądzić, że Rosjanka przeprosiła Polkę. O tej sytuacji rozpisują się dziś media a całym świecie.