Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tak dzisiaj wygląda gwiazda wielkiego hitu "Mydełko Fa"
Karolina Kurek
Karolina Kurek 18.05.2024 13:28

Tak dzisiaj wygląda gwiazda wielkiego hitu "Mydełko Fa"

Marlena Drozdowska
fot. KAPiF

Przed laty zasłynęła jako gwiazda hitu muzycznego “Mydełko Fa”. Jak dziś wygląda Marlena Drozdowska? Sprawdzamy!

Marlena Drozdowska na scenie

Marlena Drozdowska to polska piosenkarka, która debiutowała w 1973 roku podczas Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Tego samego roku zaczęła współpracować z Grupą I. 

Wraz z zespołem wykonała piosenkę “Radość o poranku”, która do dziś jest z nią kojarzona. W kolejnych latach była członkiem ugrupowania Gerd Michaelis Chor, a potem Hotline, z którym dała wiele zagranicznych występów. Po powrocie do Polski w 1985 roku wydała pierwszą solową płytę “Bajadera plaża”. 

Największą rozpoznawalność przyniósł jednak Drozdowskiej utwór “Mydełko FA”, nagrany wspólnie z aktorem, Markiem Kondratem. Piosenka stała się hitem wśród miłośników disco polo oraz w Stanach Zjednoczonych. 

Dramat Zosi Zborowskiej po narodzinach drugiej córki Przerażające nagranie obiegło sieć. Tak Puff Daddy znęcał się nad partnerką

Drozdowska o "Mydełku Fa"

Sukces utworu “Mydełko Fa” był całkowicie niespodziewany. Marlena Drozdowska opowiadała, że ta piosenka uratowała całą płytę, którą nagrała z Kondratem. 

Ta piosenka była na doczepienie, na koniec płyty, którą nagraliśmy z Markiem Kondratem. Jest coś w tej piosence, jakaś energia przedziwna. To się po prostu bardzo fajnie zrymowało do Siabada" - opowiadała w “Dzień Dobry TVN”. 

Kwestia zarobku na popularnym utworze odbiła się szerokim echem w mediach. Kaseta w latach 90. sprzedała się w nakładzie 1.5 miliona sztuk, ale niestety nielegalnie. Najprawdopodobniej ktoś, kto był obecny przy nagrywaniu “Mydełka Fa” wykradł je i rozpowszechnił, a potem się wzbogacił. Nim na rynku ukazała się oficjalna wersja, to wcześniej wspomniane wydanie było już wszędzie. 

Znaleźliśmy tego sponsora, ale niestety szybko poszedł z torbami, bo to wszystko poszło “na lewo”. Piosenka była na doczepienie, na koniec płyty, którą nagrywaliśmy wspólnie z Markiem Kondratem. Teksty były śmieszne i czasem ostre, bo pisał je Marek Koterski, ale akurat w tym przypadku napisał Andrzej Korzyński - mówiła Drozdowska. 

Wokalistka do dziś nie otrzymała zysku z sukcesu piosenki “Mydełko Fa”. Jak wyznała, próbowała dochodzić swoich racji:

Próbowałam osobiście dochodzić, co się z tym dzieje, ale to wszystko gdzieś rozchodziło się na boki. Pod palmę kokosową nawet na pół roku nie pojechałam, ale były koncerty. Trochę mi to umożliwiło powrót po długiej nieobecności na scenę.

Jak dziś wygląda Marlena Drozdowska?

Marlena Drozdowska nadal zajmuje się muzyką, a czasem można ją spotkać na branżowych imprezach i ściankach. Trzeba przyznać, ze piosenkarka mimo upływu lat prezentuje się fantastycznie i można śmiało orzec, że niewiele się zmieniła. Aktualne zdjęcia wokalistki, która zasłynęła hitem “Mydełko Fa” poniżej. 

Co Wy na to?

Marlena Drozdowska, fot. KAPiF
Marlena Drozdowska, fot. KAPiF
Marlena Drozdowska, fot. KAPiF
Marlena Drozdowska, fot. KAPiF