Swiatgwiazd.pl > Newsy > Takie wykształcenie mają prowadzący "PnŚ" i "DDTVN". Gwiazdy śniadaniówek mogą wykonywać ciekawe zawody
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 20.02.2023 08:10

Takie wykształcenie mają prowadzący "PnŚ" i "DDTVN". Gwiazdy śniadaniówek mogą wykonywać ciekawe zawody

Prowadzący śniadaniówki
fot. KAPiF

Śniadaniówki niezmiennie od lat są ochoczo oglądane przez widzów. “Dzień Dobry TVN” czy “Pytanie na Śniadanie” to najpopularniejsze formaty, w których w role prowadzących wcielają się znane i cenione gwiazdy. Okazuje się, że nie trzeba ukończyć dziennikarstwa czy aktorstwa, by działać w branży telewizyjnej. 

W porannych programach zatrudniony jest szereg gwiazd. Studiowali wiele ciekawych i nieoczywistych kierunków. 

Prowadzący śniadaniówek: wykształcenie

Zawód prezentera, w szczególności podczas pracy w programach emitowanych na żywo, nie należy do najprostszych. W tego typu formatach nie mają miejsca cięcia czy powtórki, a co za tym idzie - regularnie zdarzają się wpadki, z których nie zawsze uda się wybrnąć. 

Dodatkowo śniadaniówki charakteryzują się szerokim przekrojem poruszanych tematów. Pomiędzy gotowaniem i występami muzyków trwają rozmowy o show-biznesie, medycynie czy kosmetologii. Prowadzący powinni wykazywać się więc otwartością i wiedzą na rozmaite tematy.

Oświadczenie Antoniego Królikowskiego. "Wykonano badanie"

Jakie wykształcenie mają prowadzący "Dzień Dobry TVN"?

Poranny program “Dzień Dobry TVN” zadebiutował w 2005 roku. Przez lata doskonalił swój format, by dziś cieszyć się stabilną pozycją i dużą oglądalnością. 

Wśród prowadzących możemy wymienić takie gwiazdy jak Marcin Prokop, który z niegdyś studiował w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie na kierunku finanse i bankowość. Specjalizował się w marketingu bankowości elektronicznej. 

Jego programową partnerką jest Dorota Wellman, która ukończyła Wydział Filologii Polskiej i Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, natomiast jej praca magisterska dotyczyła życia i twórczości Czesława Miłosza. 

W śniadaniówce występuje również Małgorzata Rozenek-Majdan, która ukończyła prawo i Krzysztof Skórzyński, który studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje również w liceum, gdzie uczy w klasie dziennikarskiej.

Paulina Krupińska-Karpiel ukończyła zaś studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, natomiast Damian Michałowski jest absolwentem studiów na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Kolejną parą prowadzących jest Filip Chajzer, który studiował dziennikarstwo i Małgorzata Ohme, absolwentka psychologii. W śniadaniówce zobaczymy również Annę Kalczyńską, uczącą się niegdyś w Kolegium Europejskim na Wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Z kolei Andrzej Sołtysik jest po filmoznawstwie. 

Wykształcenie prowadzących "Pytanie na Śniadanie"

Konkurencyjnym dla “Dzień Dobry TVN” formatem jest “Pytanie na Śniadanie”, w którym prowadzący również ukończyli ciekawe kierunki studiów. 

Katarzyna Cichopek jest absolwentką psychologii, natomiast jej partner, Maciej Kurzajewski ukończył studia prawnicze. Z kolei Izabella Krzan studiowała ekonomię, a jej programowy partner, Tomasz Kammel jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, gdzie studiował germanistykę. 

Ciekawą historią edukacji może pochwalić się Ida Nowakowska, która uczyła się na Wydziale Teatru, Filmu i Telewizji na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Dodatkowo studiowała też na Wydziale Nauk Politycznych. Z kolei Tomasz Wolny ukończył studia pedagogiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kolejną gwiazdą śniadaniówki jest Aleksandra Grysz, która edukowała się na kierunku Zarządzanie w marketingu. Podobnie jak Małgorzata Rozenek-Majdan, Małgorzata Opczowska ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. 

Łukasz Nowicki, zanim trafił do śniadaniówki, spełniał się jako aktor. Może pochwalić się branżowym wykształceniem, ponieważ ukończył Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Z kolei Małgorzata Tomaszewska jest absolwentką psychologii. 

Ciekawe studia ukończył również Aleksander Sikora, który jest absolwentem biologii i geografii na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego, a ponadto studiował zarządzanie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zobacz zdjęcia: 

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.