Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tego o Lunie nie wiedzieliście! Jest pierwszą Polką, która może się tym pochwalić. Jej zdjęcia zobaczył cały świat!
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 25.02.2024 11:07

Tego o Lunie nie wiedzieliście! Jest pierwszą Polką, która może się tym pochwalić. Jej zdjęcia zobaczył cały świat!

Luna
Luna, fot. KAPiF

Już wiadomo, że to Luna będzie reprezentowała Polskę na Eurowizji 2024 w Malmö. Teraz okazało się, że spotkało ją ogromne wyróżnienie. Dokonała tego jako pierwsza Polka. Zdjęcia młodej wokalistki mógł zobaczyć cały świat. 

Luna na 68. odsłonie Eurowizji

Podczas emisji programu "Pytanie na Śniadanie" oficjalnie ogłoszono, że Luna będzie reprezentować Polskę na Konkursie Eurowizji 2024 w Malmö. Zwycięstwo wokalistki zostało potwierdzone po uzyskaniu największej liczby punktów przyznanych przez komisję jurorską, w której zasiadali: Kasia Moś, Michał Hańczuk, Piotr Klatt, Łukasz Pieter i Konrad Szczęsny. 

Fani, zaciekawieni wynikami, domagali się szczegółów, sugerując, że Luna zwyciężyła z niewielką przewagą nad Justyną Steczkowską, różnicą wynoszącą zaledwie jeden punkt. Na trzecim miejscu uplasował się utwór "Jesień-Tańcuj", znany widzom z filmu "Chłopi", który również zdobył 23 punkty tak jak Marcin Maciejczak.

Wokalistka zdradziła, jak zareagowała na wiadomość o zwycięstwie. 

Elon Musk dostał paczkę od Luny! Jej zawartość musiała go wprowadzić w osłupienie Odkopaliśmy stare zdjęcia Luny! Pokazała na nich brata. Tak wyglądała, zanim została gwiazdą

Luna o tym, jak dowiedziała się o wygranej

Reporterka Świata Gwiazd Monika Maszkiewicz miała niepowtarzalną okazję przeprowadzenia wywiadu z Luną, w którym zapytała ją, kiedy to dokładnie dowiedziała się o swoim wyborze do reprezentowania Polski na 68. Konkursie Eurowizji w Malmö.

Ja się dowiedziałam dosłownie dwa dni wcześniej. Więc też nie było to tak dawno i cały czas w to nie dowierzałam. Był to taki moment, że zaparło mi dech prostu w piersi. Ja nie wiedziałam, co się dzieje. Byłam absolutnie zaskoczona i poruszona no i z racji, że tylko ja to wiedziałam, to ja sama w to trochę nie wierzyłam. Jeszcze dzisiaj, no tak naprawdę dopiero kiedy wyszłam z tego “Pytania na śniadanie” i zobaczyłam jakieś artykuły, to wtedy zobaczyłam, to ja, jedziemy! - opowiadała piosenkarka.

Luna już wcześniej odniosła światowy sukces. Jej zdjęcia znalazły się w samym sercu Nowego Jorku.

Luna na billboardzie na Times Square

Spotify rozpoczęło swoją światową inicjatywę o nazwie EQUAL dokładnie 8 marca 2021 roku, czyli w Międzynarodowy Dzień Kobiet. Głównym celem tej platformy jest wspieranie utalentowanych artystek z różnych zakątków globu. Teraz program EQUAL przechodzi do kolejnego etapu, oferując jeszcze bardziej rozbudowaną formułę. Od 29 kwietnia w 50 krajach, od Japonii po Argentynę, przez Malezję i Wielką Brytanię, a także Polskę, Spotify będzie prezentować szereg działań wspierających równość i otwierających nowe możliwości dla kobiet.  

W gronie 35 wybitnych artystek wybranych przez Spotify do inauguracyjnego udziału w programie EQUAL znalazły się między innymi Saweetie (USA), DUDA BEAT (Brazylia), Griff (Wielka Brytania), Natalia Lafourcade (Meksyk) oraz Zoe Wees (Niemcy/Wielka Brytania). W Polsce projekt zainauguruje LUNA, piosenkarka i autorka tekstów, która jako artystka miesiąca i reprezentantka lokalnej playlisty, zostanie również uwieczniona w kampanii cyfrowej na Times Square w gronie artystek z całego świata biorących udział w programie.

Luna, fot. KAPiF
Luna, fot. KAPiF
Luna, fot. KAPiF
Luna, fot. KAPiF
Luna, fot. KAPiF
Luna, fot. KAPiF
Tagi: LUNA