Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Anna Mucha

Anna Mucha

Anna Mucha – kim jest? Podstawowe informacje

Anna Mucha to polska aktorka i prezenterka telewizyjna. Swoją karierę aktorską rozpoczęła już w wieku 10 lat, odgrywając rolę Sabinki w filmie „Korczak” Andrzeja Wajdy. W trakcie swojej kariery zagrała łącznie w 18 filmach i wystąpiła w licznych serialach – między innymi w „M jak Miłość”.

 • Pełne imię i nazwisko: Anna Maria Mucha
 • Data urodzenia: 26 kwietnia 1980
 • Miejsce urodzenia: Warszawa
 • Wzrost: 165 cm
 • Wykształcenie: wyższe, na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego; uczęszczała również do prestiżowego, nowojorskiego Lee Strasberg Theatre and Film Institute
 • Rodzice: Krzysztof i Anna Mucha
 • Rodzeństwo: nie posiada,
 • Stan cywilny: od 2020 roku w związku nieformalnym z aktorem Jakubem Wonsem; wcześniej (w latach 2003 – 2007) była w związku nieformalnym z Kubą Wojewódzkim, a później z Marcelem Sorą, z którym ma dwójkę dzieci
 • Dzieci: córka Stefania (ur. 2011 r.), syn Teodor (ur. 2014 r.)
 • Zawód: aktorka, prezenterka telewizyjna
 • Ważniejsze filmy: „Korczak”, „Lista Schindlera”, „Chłopaki nie płaczą”, „Och, Karol 2”, Pitbull. Nowe porządki”.
 • Instagram: @taannamucha

Anna Mucha – kariera zawodowa

Anna Mucha to jedna z najbardziej rozpoznawalnych, polskich aktorek współczesnych. Na planie filmowym zadebiutowała już w wieku 10 lat, grając w filmie „Korczak” Andrzeja Wajdy. W filmach występuje po dziś dzień, gdzie pośród najistotniejszych produkcji wymienić można „Chłopaki nie płaczą”, „Młode wilki 1/2", „Och, Karol 2”, czy Pitbull. Nowe porządki”.

Telewidzowie dobrze znają Annę Muchę również z występów w wielu serialach – przede wszystkim z emitowanego na antenie TVP „M jak Miłość”, gdzie Anna Mucha od 2003 roku odgrywa rolę Magdaleny Budzyńskiej.

Anna Mucha występowała ponadto w licznych programach telewizyjnych, czy pełniła rolę prezenterki. W 2009 w parze z Rafałem Maserakiem zwyciężyła w realizowanym przez TVN programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Pełniła również rolę jurorki w piątej edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz”.

Anna Mucha – życie prywatne

Anna Mucha jest aktualnie w szczęśliwym związku z aktorem Jakubem Wonsem. Jej pierwszą miłością natomiast był inny, popularny w Polsce dziennikarz i celebryta, Kuba Wojewódzki – para rozstała się ze sobą w 2007 roku po czterech latach związku.

Niemniej, przed Jakubem Wonsem, serce aktorki skradł Marcel Sora. To właśnie z nim Anna Mucha ma dwójkę dzieci – córkę Stefanię (ur. 2011) i syna Teodora (ur. 2014).

Pokaż więcej

Anna Mucha
22.06.2024 06:54 Anna Mucha w odważnej kreacji na wernisażu. Wszyscy patrzyli tylko na nią

Anna Mucha odsłoniła sporo na wernisażu. Zdecydowała się na bardzo odważną kreację. Jak wyglądała?

Anna Mucha
20.06.2024 08:24 Dramat Anny Muchy. Przeżyła wielką traumę, o której milczała latami

Anna Mucha nieraz zaskakiwała internautów szczerością i otwartością na trudne tematy. Ostatnio opowiedziała im historię, która przyprawia o ciarki. Niewiarygodne co usłyszała od osoby, która miała być reprezentantem Kościoła. To dla tego dziś tak odcina się od wiary?

Anna Mucha
13.06.2024 07:11 Anna Mucha przeżyła chwile grozy na spacerze

Anna Mucha chętnie dzieli się swoimi przeżyciami w mediach społecznościowych. Teraz opublikowała nagranie z niepokojącą sytuacją. 

Anna Mucha
28.05.2024 18:14 Mucha ogłosiła koniec. Nagły komunikat tuż przed długim weekendem

Anna Mucha zasmuciła fanów swoim komunikatem w mediach społecznościowych. Co powiedziała i czy jest coś na pocieszenie?

Anna Mucha
01.05.2024 13:10 Mucha za granicą, a w jej domu doszło do awarii. Sąsiedzi pokrzywdzeni

Anna Mucha wyjechała za granicę, a w jej mieszkaniu doszło do awarii, którą mocno odczuli sąsiedzi gwiazdy. Co się wydarzyło?

Anna Mucha
11.04.2024 16:25 Mucha nie poradziła sobie z bałaganem w domu: "Wstydzę się". Musiała wezwać specjalistów

Anna Mucha ostatnio podzieliła się tym, że bałagan w jej domu był tak wielki, że nie zdołała sama go posprzątać. Na pomoc musiała przybyć nawet specjalna ekipa. Było aż tak źle?

Anna Mucha
31.03.2024 09:01 Anna Mucha już kilkanaście lat temu mówiła, że jest ateistką. Teraz zaskoczyła. "Jak na bezbożnicę..."

Anna Mucha należy do grona gwiazd, które otwarcie mówią o swojej wierze, a raczej jej braku. Już jakiś czas temu przyznała się do bycia ateistką. Teraz z okazji Wielkanocy podzieliła się kontrowersyjną relacją. Czy kwestia jej wiary uległa zmianie?

Michał Piróg / Anna Mucha
28.03.2024 19:21 "Bredzi, jak mało kto!". Piróg bez ogródek o rewelacjach Muchy o popularnym programie. Początek nowej dramy?

Anna Mucha niedawno ujawniła potężne zarzuty wobec Michała Piróga i Agustina Equrrolli. Teraz ten pierwszy ostro odpowiada na jej oskarżenia. Zaczyna się kolejna afera?

Anna Mucha i Agustin Egurrola, fot. KAPiF
22.03.2024 11:02 Anna Mucha ujawnia ustawki w "You Can Dance". Latami milczała nt. tego, co się działo. Tak traktował ją Egurrola

Anna Mucha szokuje. Gwiazda wróciła wspomnieniami do swojego udziału w “You Can Dance” i wyjawiła zaskakujące informacje zza kulis przesłuchań. Agustin Egurrola będzie wściekły.

Anna Mucha, Doda
28.02.2024 10:29 "Powinnaś płacić alimenty". Anna Mucha nie hamowała się. Tak podsumowała Dodę

Anna Mucha słynie ze swojego ciętego języka. Często mówi wprost to, co myśli. Tym razem natomiast wzięła na celownik Dodę. Bez ogródek powiedziała co o niej myśli. W tle sprawa z alimentami. 

Anna Mucha i Tomasz Karolak, fot. KAPiF
12.02.2024 12:22 Anna Mucha ostro reaguje na zaczepkę Tomasza Karolaka. Padły niecenzuralne słowa

Anna Mucha już wkrótce będzie miała okazję spotkać się z Tomaszem Karolakiem w jednym programie. Konfrontacja to o tyle ciekawa, że jeszcze niedawno aktor nie żałował gorzkich słów pod adresem swojej koleżanki. Teraz gwiazda “M jak miłość” zdecydowała się nareszcie do nich ustosunkować.

Anna Mucha, fot. KAPiF
07.02.2024 08:36 Co stało się z jej włosami? Odważnie nawet jak na Annę Muchę. Żadna z gwiazd by się na to nie zdecydowała

Anna Mucha zaprezentowała w swoich mediach społecznościowych swoje zdjęcie, na którym zobaczyć możemy ją w odmienionych włosach. Gwiazda zebrała się na nie lada odwagę.

Anna Mucha wbija szpilę żonie Wąsika
11.01.2024 21:31 Anna Mucha skompromitowała żonę Wąsika! Wystarczyło jedno zdjęcie! JEDNO!

W mediach trwa burza w związku z aresztowaniem Kamińskiego i Wąsika. Żony zatrzymanych zabrały głos publicznie. O wypowiedzi jednej z nich jest głośno. Znana aktorka postanowiła odnieść się do jej wyznania. 

Anna Mucha
08.01.2024 18:24 Anna Mucha zrugana po tym, co zafundowała własnym dzieciom. "Czekam na wizytę opieki społecznej"

Anna Mucha usłyszała poważne oskarżenia, dotyczące tego, na co naraziła własne dzieci. Aktorka zareagowała gwałtownie. Co jej zarzucają? Mamy zdjęcia.

Anna Mucha skarży się na brak wody i owady podczas wakacji w Afryce
07.01.2024 11:18 Anna Mucha przeżywa dramat na wakacjach w Afryce. Mówi o braku wody i karaluchach

Anna Mucha uwielbia podróżować i często dzieli się z fanami swoimi spostrzeżeniami z zagranicznych wojaży. Aktorka, która przebywa obecnie ze swoim ukochanym na Madagaskarze, wyznała, że pobyt na afrykańskiej wyspie staje się dla nich coraz większym wyzwaniem. Urlop z piekła rodem?

Anna Mucha
04.01.2024 07:32 Anna Mucha przekazała fantastyczne wieści. Podzieliła się z fanami wyjątkowym momentem

Gwiazda aktywnie dzieli się swoim życiem prywatnym z fanami w sieci. Tym razem zaskoczyła radosną nowiną. Jest czego gratulować.

Anna Mucha
30.12.2023 17:12 Anna Mucha nagle poinformowała o ślubie! Takie wieści z Madagaskaru. Gratulacje płyną z całej Polski

Anna Mucha wyjechała z ukochanym na Madagaskar. Stamtąd niespodziewanie poinformowała o ślubie. Teraz zewsząd płyną gratulacje.

Anna Mucha
27.12.2023 15:51 Dramat Anny Muchy za granicą. To miały być piękne święta, a zaczęły się od koszmaru

Gwiazdy lubią dzielić się z fanami szczegółami ze swojego życia. Anna Mucha za pośrednictwem Instagrama pochwaliła się, że tegoroczne święta spędza wraz z rodziną w egzotycznym miejscu. Jednak, jak przyznała, ma sporo problemów. 

Kuba Wojewódzki i Anna Mucha, fot. KAPiF
25.12.2023 12:36 Anna Mucha i Kuba Wojewódzki wylecieli na święta! On pokazał hotel, ona – jeszcze więcej

Kuba Wojewódzki i Anna Mucha zdecydowali się spędzić Święta Bożego Narodzenia poza Polską. Gwiazdy wyleciały za granicę, a relację z pobytu zdały w mediach społecznościowych. Co pokazali?

Magda Gessler, Robert Makłowicz, Anna Mucha, Marta Żmuda Trzebiatowska, fot. KAPiF
21.12.2023 22:01 Gessler, Makłowicz, Mucha, Żmuda Trzebiatowska... Rarytasy na wigilijnych stołach gwiazd

Boże Narodzenie za pasem, a wielu z nas z pewnością już dziś myśli o tym, co umieścić na swoich świątecznych stołach. Tymczasem przypatrzmy się, bez jakich potraw nie mogą obejść się największe gwiazdy polskiego show-biznesu: Magda Gessler, Robert Makłowicz, Anna Mucha…

Kuba Wojewódzki pokazał zdjęcie z Muchą i wspomniał o Kurzajewskim, fot. KAPiF
11.12.2023 18:08 To dlatego Wojewódzki rozstał się z Muchą? Pokazał zdjęcie i wspomniał o... Kurzajewskim. "Jak zwykle się wpie***ył"

Kuba Wojewódzki nieoczekiwanie zamieścił w mediach społecznościowych archiwalne zdjęcie z czasów związku z Anną Muchą. Zamieścił też intrygujący komentarz, w którym nawiązał do… Macieja Kurzajewskiego.

Anna Mucha
27.11.2023 23:02 Anna Mucha pokazała 12-letnią córkę! Po raz pierwszy widzimy twarz Stefanii. "Moja duma, moje wszystko"

Anna Mucha zaskoczyła internautów niespodziewanym zdjęciem w towarzystwie 12-letniej córki. W mediach społecznościowych aktorka raczej stroni od prywatnych tematów. Tym razem jednak okoliczność nie była przypadkowa. Od razu widać podobieństwo między matką i córką.

Anna Mucha ma siwe włosy
08.11.2023 17:33 Anna Mucha najpierw przyznała się do retuszowania zdjęć, a potem pokazała siwe włosy. Odważnie!

Anna Mucha pokazała się w siwych włosach. Mało tego, przyznała się też, że lubi retuszować zdjęcia. Zobaczcie, co opublikowała.

Anna Mucha rozczarowana wizyta na cmentarzu
02.11.2023 21:14 Anna Mucha żali się po wizycie na cmentarzu, liczyła na... atrakcje. "Jestem trochę rozczarowana"

Anna Mucha bardzo rozczarowana po wizycie na cmentarzu. Czego się spodziewała, a co zastała? O wszystkim opowiedziała fanom na Instagramie. 

Anna Mucha złapana przez policję
28.10.2023 20:18 Anna Mucha z partnerem zatrzymani przez policję! Gwiazda apeluje do swojej mamy: "Nie słuchaj tego!"

Anna Mucha i Jakub Wons zatrzymani przez policję. Gwiazda “M jak Miłość” w poważnych tarapatach, a wszystko na drugim końcu świata. Co się wydarzyło?

Anna Mucha świeci ciałem w koszuli partnera
17.09.2023 22:00 Anna Mucha w koszuli partnera: "Kto by zapinał w biuście, błagam". Aktorka błysnęła ciałem

Anna Mucha zrelacjonowała fanom na Instagramie, jaka jej się zdarzyła pomyłka. Przez przypadek wyjęła z szafy koszulę partnera. W nieco za dużym ubraniu wygląda i tak ponętnie. Wszystko dlatego, że nie zapięła guzików…

Anna Mucha właśnie straciła pracę, fot. KAPiF
06.09.2023 16:24 Anna Mucha straciła pracę! Właśnie zapadła ostateczna decyzja. Nie jest jedyna, wielka czystka na planie hitu

Anna Mucha nie pojawi się już na planie uwielbianego przez Polaków przeboju. “Super Express” dotarł do osoby z produkcji, która zapewniła, że odgrywanej przez aktorkę postaci nie ma już w scenariuszu.

Anna Mucha i Jakub Wons
22.08.2023 23:01 "Jesteśmy małżeństwem". Anna Mucha zaskoczyła wyznaniem. Tak ogłosiła wspaniałe nowiny!

Anna Mucha zaskoczyła swoich fanów w sieci i oznajmiła, że ona i Kuba Wons są… małżeństwem. Takiego wyznania nikt się nie spodziewał. Jest też wspólne zdjęcie.