Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Antek Królikowski

Antek Królikowski

Antek Królikowski – kim jest?

Antek Królikowski jest jednym z najpopularniejszych aktorów w Polsce. Zanim zadebiutował na ekranie kinowym, odnosił już sukcesy jako reżyser. Aktor wcielił się w dziesiątki ról, brał udział także w wielu programach telewizyjnych. Został m.in. zwycięzcą pierwszej edycji reality show, „Agent – Gwiazdy”.

 • Pełne imię i nazwisko: Antoni Paweł Królikowski
 • Data urodzenia: 17 lutego 1989 roku
 • Miejsce urodzenia: Łódź
 • Wzrost: 179 cm
 • Wykształcenie: średnie (XXI LO im. Hugona Kołłątaja w Warszawie)
 • Rodzice: Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska
 • Rodzeństwo: Jan (ur. 1992), Julia (ur. 1999), Marcelina (ur. 2001) i Ksawery (ur. 2007)
 • Stan cywilny: po rozstaniu z żoną Joanną Opozdą (od 2021), pierwsza sprawa rozwodowa w lutym 2024 roku.
 • Dzieci: Vincent (ur. 22 lutego 2022)
 • Zawód: aktor, reżyser, scenarzysta
 • Programy: „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, „Kocham cię, Polsko”, „SuperSTARcie”, „Agent – Gwiazdy”, „To był rok!”
 • Instagram: @antek.krolikowski
 • Facebook: @antonikrolikowskiofficial

Pochodzi z aktorskiej rodziny. Jego matką jest Małgorzata Ostrowska-Królikowska, ojcem zaś Paweł Królikowski, którego brat, Rafał Królikowski, również jest aktorem. Antek Królikowski ma czworo młodszego rodzeństwa. Dwie siostry, Julie i Marcelinę, oraz dwóch braci, Jana i Ksawerego. Aktor ukończył warszawskie liceum.

Antek Królikowski – kariera

Antek Królikowski pierwszy raz na ekranie telewizyjnym pojawił się już w wieku czterech lat, występując w dramacie „20 lat później”. Później, już w wieku dorosłym, odgrywał pomniejsze role w takich serialach jak „Wiedźmy”, „Twarzą w twarz”, „Kryminalni”, „39 i pół” czy „Czas honoru”. W tym samym czasie otrzymał wiele nagród reżyserskich, m.in. za „Złote Pióro” oraz „Noc życia”. Jego rozpoznawalność wzrosła, gdy zaczął grać Kubę Milewicza w serialu „Miłość nad rozlewiskiem”.

W kinach widzowie mogli zobaczyć go po raz pierwszy w filmie „Lejdis”. Od tej pory jego kariera aktorska mocno poszybowała w górę. Zagrał bowiem w takich filmach jak „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Miasto 44”, „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Polityka”, „Bad Boy”, „Pętla”, czy „Banksterzy”. Występował również w takich serialach jak „Bodo”, „Diagnoza”, „Ludzie Chudego” czy „Przyjaciółki”. Aktor brał także udział w wielu programach telewizyjnych.

Antek Królikowski – kontrowersje

Antkowi Królikowskiego niejednokrotnie zdarzyło się mieć konflikty z prawem. W 2011 roku został zatrzymany za napaść na policjantów, sprawa jednak została umorzona. W 2023 roku ponowie go zatrzymano – tym razem za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających.

W tym samym roku matka jego syna, Joanna Opozda, zarzuciła aktorowi uchylanie się od płacenia alimentów. Antek Królikowski nie zgadza się jednak z jej zarzutami twierdząc, że regularnie łoży na utrzymanie dziecka i ma na to dowody. Para od dłuższego czasu toczy spór, w który zamieszany jest ich syn, Vincent.

Miał również wizerunkową wpadkę za sprawą organizacji gali Royal Division, na której miała odbyć się walka sobowtórów Putina i Zełenskiego. W obliczu sytuacji panującej za wschodnią granicą Polski pomysł ten spotkał się z ogromną falą krytyki. Antek Królikowski przyznał, że był to zły pomysł i zrezygnował z tworzenia federacji.

Antek Królikowski – życie prywatne

Antek Królikowski był w wielu związkach, szeroko komentowanych przez media. Wśród jego byłych partnerek wymienić można Laurę Breszkę (2012 – 2014), Katarzynę Sawczuk (2015 – 2016), czy też Julię Wieniawę (2017 – 2018). W 2021 roku ożenił się z Joanną Opozdą. Aktorzy mają syna, Vincenta (ur. 2022). Para rozstała się jeszcze przez jego narodzinami. W tym samym roku Antek Królikowski przyznał, że od wielu lat cierpi na stwardnienie rozsiane.

Pokaż więcej

Antek Królikowski
21.05.2024 08:09 Zmieniono mu wyrok za jazdę po spożyciu. Królikowski komentuje decyzję sądu

Antek Królikowski już od pewnego czasu mógł dobrze zapoznać się z salą sądową. Liczne konflikty z byłą partnerką zakończyły się rozstrzygnięciami przez organ sprawiedliwości. Teraz z kolei podjęto decyzję w sprawie jego jazdy samochodem pod wpływem substancji psychoaktywnych. Aktor komentuje wyrok.

Antek Królikowski nie stawił się w sądzie
15.05.2024 09:25 Antek Królikowski nie stawił się w sądzie. Aktor trafił do szpitala

Antoni Królikowski jakiś czas temu został skazany za prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji psychoaktywnych. Sprawa wróciła na wokandę, ale aktor nie stawił się w sądzie. Poinformowano, że trafił do szpitala. Obrońca gwiazdora ujawnił, co się stało.

Joanna Opozda po raz pierwszy odsłoniła twarz syna
24.04.2024 09:20 Opozda pierwszy raz odsłoniła twarz Vincenta. Tak wygląda syn Królikowskiego

Konflikt Joanny Opozdy i Antka Królikowskiego od wielu miesięcy narastał w mediach. Z ich związku narodził się Vincent. Aktorka właśnie pokazała jego twarz. Jak myślicie, do kogo jest podobny?

Antek Królikowski i Joanna Opozda
08.03.2024 09:04 Joanna Opozda dopięło swego. Antek Królikowski uregulował zaległe alimenty. Kwota szokuje

Antka Królikowskiego od niedawna nie można już nazwać alimenciarzem? Popularny aktor pochwalił się w mediach, że spłacił wszystkie zaległe zobowiązania finansowe wobec syna i byłej partnerki, Joanny Opozdy. Gwiazdor wyjawił sumę. Ta robi wrażenie.

Antek Królikowski o przyrodnim bracie
27.02.2024 12:27 TYLKO U NAS: Antek Królikowski o nieślubnym synu swojego ojca. Ujawnił, co się z nim teraz dzieje

Antek Królikowski w rozmowie ze Światem Gwiazd opowiedział o swoim przyrodnim bracie. Co zdradził na temat nieślubnego syna Pawła Królikowskiego?

Antek Królikowski – wywiad po śmierci ojca
27.02.2024 11:43 Niedługo po śmierci ojca Antek Królikowski udzielił wywiadu. Dziś trudno słucha się tych słów

27 lutego 2020 roku po długiej walce z chorobą zmarł Paweł Królikowski. Aktor po dziś dzień wspominany jest przez fanów, a przede wszystkim przez najbliższych, którzy odczuwają brak głowy rodziny. Antek Królikowski w jednym z wywiadów opowiedział, co spotkało go niedługo po śmierci ojca.

Antek Królikowski
07.02.2024 08:21 Antek Królikowski po miesiącach milczenia reaguje na plotki o rozstaniu. Pokazał wymowne zdjęcie

Antek Królikowski od jakiegoś czasu przestał pokazywać się publicznie w towarzystwie pięknej Izy, a także nie wrzucał do mediów społecznościowych ich wspólnych zdjęć. Szybko w tej kwestii pojawiły się plotki o kryzysie, do których teraz odniósł się aktor. Rozstał się z partnerką? Wszystko jest już jasne.

Antek Królikowski, Joanna Opozda
22.01.2024 09:20 Jest decyzja sądu ws. Antka Królikowskiego. Karę może ponieść... Opozda, która doniosła na niego prokuraturze

Niekończący się konflikt pomiędzy Joanną Opozdą a Antkiem Królikowskim przeniósł się na salę rozpraw, gdzie małżonkowie spotkali się w sprawie rozdzielności majątkowej. Szybko okazało się jednak, że do rozejmu nie dojdzie. Aktorka wytoczyła poważne zarzuty wobec byłego partnera. Teraz sama może ponieść za to karę.

Antek Królikowski
17.01.2024 21:56 Dawno niewidziany Antek Królikowski pokazał się ze znaną aktorką. Aktor przekazał ekscytujące wieści

Antek Królikowski miał ostatnio pecha w sądzie, ale sporo szczęścia w życiu osobistym. Kontrowersyjny aktor przekazał elektryzujące wieści i pokazał nowe zdjęcie. Nie jest na nim sam, towarzyszy mu znana aktorka!

Tyle miesięcznie zarabia Antek Królikowski
11.01.2024 18:54 Wydało się, ile zarabia Antek Królikowski. Gwiazdor musiał ujawnić w sądzie, jaka kwota co miesiąc wpływa na jego konto

Antek Królikowski usłyszał wczoraj wyrok w sądzie. Nie tylko musiał zmierzyć się z karą, ale też ujawnić swoje zarobki. Ile miesięcznie wpływa na konto aktora? Ta kwota może wielu zaskoczyć!

Antoni Królikowski, fot. KAPiF
15.12.2023 14:40 Antek Królikowski nagle zniknął z ekranów. W końcu ujawnił, prawdziwy powód. Teraz przekonuje: "Czuję się lepszym człowiekiem"

Antoni Królikowski udzielił wywiadu, w którym otwarcie opowiedział o problemach z pozyskiwaniem propozycji zawodowych. Nie obeszło się również bez nawiązań do życia prywatnego aktora.

Antek Królikowski
13.11.2023 17:02 Najpierw plotki o rozstaniu, a teraz to. Antek Królikowski pokazał wideo pełne czułości, ale... bez Izabeli

Życie osobiste Antka Królikowskiego ponownie zostało wzięte pod lupę. Wszystko przez relacje z piękną Izabelą. Ich związek od samego początku wywołuje wiele emocji. Teraz jednak pojawiły się domysły o rozstaniu pary. Aktor postanowił publicznie odnieść się do plotek?

Antek Królikowski, Joanna Opozda
09.11.2023 19:14 Ojciec Opozdy trzyma sztamę z Królikowskim. Złożył mu ofertę marzeń. To na złość córce?

Choć obecnie nie można mówić o przyjacielskich relacjach pomiędzy Antkiem Królikowskim a Joanną Opozdą, bywał czas gdy aktor był największym obrońcą żony. Wszyscy pamiętają niebezpieczną sytuację z jej ojcem. Okazuje się, że panowie mają do dziś kontakt.

Antek Królikowski
08.11.2023 16:01 Antek Królikowski i Izabela się rozstali? Wyciekły ciekawe informacje na temat relacji pary

Antek Królikowski większość związków kończył po dwóch latach. Jego relacja z Izabelą zbliża się do tej magicznej daty. Tymczasem w mediach pojawiły się doniesienia o rozstaniu. Czy aktor rozstał się z partnerką?

Joanna Opozda, Antek Królikowski
21.10.2023 13:16 Przełom ws. rozwodu Opozdy i Królikowskiego. Sąd podjął decyzję

Po wielu rozterkach wygląda na to, że sprawa rozwodowa Joanny Opozdy i Antka Królikowskiego nareszcie doczeka się przełomu. Sąd podjął decyzję w ich kwestii. Zakończenie krótkiego małżeństwa może jednak nie być tak proste, jakby się wydawało.

Joanna Opozda, Antek Królikowski
23.09.2023 09:44 Tego nikt się nie spodziewał! Sąd umorzył sprawę przeciwko Królikowskiemu. Joanna Opozda grzmi w sieci

Awantura pomiędzy Joanną Opozdą a Antkiem Królikowskim wydaje się nie mieć końca. Niedawno oboje zaczęli obrzucać się oskarżeniami w mediach społecznościowych, a teraz dochodzi kwestia umorzenia sprawy sądowej. Aktorka nie pozostawi takie finału bez komentarza.

Joanna Opozda nie odpuszcza Antoniemu Królikowskiemu, fot. KAPiF
20.09.2023 11:15 Joanna Opozda nie odpuszcza. Po dowodach Królikowskiego uderzyła z jeszcze większą siłą. Wspomina byłego partnera Izabeli

Joanna Opozda w mocny sposób odpowiedziała na szereg oświadczeń Antoniego Królikowskiego wystosowanych w mediach społecznościowych. Nieoczekiwanie, kolejnym “bohaterem” konfliktu pomiędzy gwiazdami stał się były partner obecnej ukochanej aktora.

Antek Królikowski, Joanna Opozda
19.09.2023 22:09 Antek Królikowski odpowiada Opozdzie i przedstawia SZOKUJĄCE dowody. "Manipuluje wszystkimi od lat"

Joanna Opozda w ostatnim czasie dowodziła w mediach, że Antek Królikowski uchyla się od płacenia alimentów i zabiega o zmniejszenie kwoty zobowiązania. Aktor, nietypowo dla siebie, długo milczał. Teraz dosłownie wybuchł: na Instagramie Antoniego pojawiła się długa relacja, dotycząca finansów. Nie wierzymy własnym oczom.

Teatr wydał oświadczenie ws. zarobków Antka Królikowskiego, fot. KAPiF
15.09.2023 15:58 Teatr wydał oświadczenie ws. zarobków Antka Królikowskiego. Wszystko po głośnych słowach Joanny Opozdy

Joanna Opozda wytoczyła ciężkie działa przeciwko Antkowi Królikowskiemu. Stwierdziła, że aktor uchyla się od obowiązku alimentacyjnego względem syna, pomimo otrzymania pracy w teatrze. Teraz głos zabrali przedstawiciele wywołanej do tablicy przez gwiazdę placówki kulturalnej.

Joanna Opozda, Antek Królikowski
15.09.2023 08:10 Joanna Opozda oskarża: Antek Królikowski naprawdę miał to zrobić swojemu synkowi. "Wstrętne i obrzydliwe"

Joanna Opozda otworzyła się przed internautami na temat alimentów, które powinien płacić Antek Królikowski na nią i ich syna, Vincenta. Aktorka ma dość pomówień i fałszywych informacji na temat relacji ojca z dzieckiem. Prawda ma wyglądać zupełnie inaczej.

Była dziewczyna Antka Królikowskiego startuje do Sejmu, fot. KAPiF
30.08.2023 14:56 Kim jest Samuela Górska? Była dziewczyna Antka Królikowskiego, która "zabłysnęła" skandaliczną wypowiedzią, startuje do Sejmu

Antoni Królikowski być może już wkrótce będzie mógł się pochwalić, że jego była dziewczyna jest posłanką. Samuela Górska, bo o niej mowa, zasłynęła niezwykle skandalicznymi wypowiedziami. Teraz startuje do Sejmu.

Joanna Kurowska o cierpieniu Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, fot. KAPIF
08.08.2023 09:44 Joanna Kurowska o Małgorzacie Ostrowskiej-Królikowskiej. Nie mogła dłużej milczeć. "To zbyt drastyczne"

Joanna Kurowska opowiedziała o cierpieniu Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, z którą przyjaźni się od lat. Na łamach “Faktu” zdobyła się na słowa, które mogą zaniepokoić fanów wdowy po Pawle Królikowskim. 

Joanna Opozda ujawniła ile zarabia Antoni Królikowski, fot. KAPiF
08.08.2023 09:44 Antek Królikowski nie płaci alimentów, a zarabia... KROCIE. Joanna Opozda przerwała milczenie i ujawniła kwotę

Joanna Opozda ma już dość. Aktorka nie miała skrupułów, by wyjawić zarobki Antoniego Królikowskiego. Gwiazdor “Porad na zdrady 2” jest oskarżony o uchylanie się od obowiązków alimentacyjnych wobec swojego dziecka.

Joanna Opozda, Antek Królikowski
05.08.2023 09:15 Joanna Opozda odpowiedziała na słowa Antka Królikowskiego. Ich wersje znacznie się różnią. Jakie są ich relacje?

Podczas niedawnej premiery filmu "Porady na zdrady 2" Antek Królikowski chętnie komentował relację z byłą partnerką, Joanną Opozdą. Choć aktor przedstawiał ich sytuację w jasnych barwach, jego żona odpowiedziała na to stwierdzenie. Jej punkt widzenia wygląda zupełnie inaczej.

Grób Pawła Królikowskiego został zniszczony?, fot. KAPIF
04.08.2023 12:11 Co się dzieje z grobem Pawła Królikowskiego? Pojawiły się niepokojące doniesienia. Są też zdjęcia

Grób Pawła Królikowskiego został zniszczony? Po doniesieniach o nieślubnym synu aktora pojawiły się niepokojące informacje o ataku na miejsce pochówku zmarłego w 2020 roku gwiazdora. Jak ono wygląda obecnie?

Antek Królikowski
04.08.2023 09:39 Antek Królikowski przerywa wywiad po jednym pytaniu o syna. Nie wytrzymał

Antek Królikowski brylował wczoraj na premierze filmu „Porady na zdrady 2”. Naszej redakcji udało się z nim porozmawiać nie tylko o kwestiach dotyczących samego dzieła, ale nawet nieślubnego brata. Kiedy jednak zaczęliśmy temat syna, zachował się zupełnie nieprzewidywalnie. Jego słowa i zachowanie mogą budzić ogromne zdziwienie.

Porady na zdrady 2 – gwiazdy na premierze filmu, fot. KAPIF
03.08.2023 19:31 Gwiazdy na premierze filmu "Porady na zdrady 2". Antek Królikowski z partnerką skradli show

Gwiazdy na premierze filmu “Porady na zdrady 2”. Kto pojawił się na czerwonym dywanie? Show skradli Antek Królikowski z partnerką Izą, ale nie zabrakło też innych znanych twarzy. Wśród nich Renata Dancewicz, Barbara Kurdej-Szatan, Monika Miller, Caroline Derpienski, Anna Wendzikowska i Karolina Chapko.

Antek Królikowski przed metamorfozą, fot. Instagram
31.07.2023 12:10 Antek Królikowski odwiedził fryzjera. Wow! Teraz wygląda jak hollywoodzki amant

Antek Królikowski ma nową fryzurę. Aktor ściął włosy i skrócił brodę. Jak wygląda po zmianach? Metamorfoza gwiazdora robi wrażenie.