Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska – kim jest? Podstawowe informacje

Małgorzata Kożuchowska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych aktorek w Polsce, słynąca przede wszystkim z roli Hanki Mostowiak w serialu „M jak Miłość” czy Natalii Boskiej w serialu „Rodzinka.pl”. Małgorzata Kożuchowska ma na swoim koncie także szereg ról w spektaklach teatralnych, wzięła udział w kilkunastu filmach i użyczyła swojego głosu w wielu popularnych animacjach.

 • Pełne imię i nazwisko: Małgorzata Dorota Kożuchowska
 • Data urodzenia: 27 kwietnia 1971
 • Miejsce urodzenia: Wrocław
 • Wzrost: 170 cm
 • Wykształcenie:  wyższe na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie
 • Rodzice: Leszek Kożuchowski i Jadwiga Kożuchowska
 • Rodzeństwo: dwie siostry: Majka Kożuchowska i Hanna Kożuchowska
 • Stan cywilny: w związku małżeńskim z Bartłomiejem Wróblewskim (od 30 sierpnia 2008 roku)
 • Dzieci: syn, Jan Franciszek Wróblewski (ur. 10 października 2014 roku)
 • Zawód: aktorka teatralna i filmowa
 • Najważniejsze seriale: „M jak Miłość”, „Rodzinka.pl”, „Prawo Agaty”, „Druga szansa”
 • Najważniejsze filmy: „Kiler”, „Kiler-ów 2-óch”, „Zróbmy sobie wnuka”, „Plagi Breslau”, „Gierek”, „Chłopi”, „Madagaskar” (dubbing)
 • Instagram: @malgorzatakozuchowska_

Małgorzata Kożuchowska – kariera zawodowa

Małgorzata Kożuchowska swoją karierę aktorską zaczęła od występów na deskach teatru, współpracując przede wszystkim z Teatrem Dramatycznym i Teatrem Narodowym. Największą popularność zdobyła jako aktorka serialowa, grając przede wszystkim w takich produkcjach jak „M jak Miłość” (2000 – 2011), „Rodzinka.pl” (2011 – 2020) czy „Prawo Agaty” (2012 – 2015). 

Oprócz tego Małgorzata Kożuchowska grała w wielu filmach, wśród których wymienić należy takie jak „Kiler”, „Kiler-ów 2-óch”, czy „Zróbmy sobie wnuka”. Ponadto, fani Małgorzaty Kożuchowskiej mogli usłyszeć jej głos w wielu popularnych animacjach, takich jak seria „Madagaskar”, gdzie podkładała głos hipopotamicy Glorii, czy „Alicja w Krainie Czarów”, gdzie wcieliła się w postać Białej Królowej.

W uznaniu zasług dla polskiej kultury i talentu Małgorzaty Kożuchowskiej, została ona dwukrotnie odznaczona Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (złotym i brązowym), oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Małgorzata Kożuchowska – życie prywatne

Małgorzata Kożuchowska jest znana ze swej stałości w uczuciach, od 30 sierpnia 2008 roku pozostając w stałym związku małżeńskim z dziennikarzem Bartłomiejem Wróblewskim. Owocem miłości pary jest ich syn, Jan Franciszek Wróblewski, urodzony 10 października 2014 roku.

Warto podkreślić, że Małgorzata Kożuchowska angażuje się w działalność charytatywną, od października 2007 roku będąc ambasadorką Fundacji Mam Marzenie (a od 2010 roku zasiadając również w jej Radzie Programowej). 

Pokaż więcej

Małgorzata Kożuchowska
14.03.2024 10:36 Małgorzata Kożuchowska pogrążona w żałobie. Pożegnała bliską osobę. Zdjęcia z pogrzebu rozdzierają serce

Małgorzata Kożuchowska chętnie opowiada internautom o swojej codzienności, nawet jeśli sprawia to jej wiele bólu. Tym razem podzieliła się w mediach społecznościowych widokiem z cmentarza. Odeszła bardzo ważna dla niej osoba. Morze wieńców ściska za serce, a aktorka podkreśliła dokonania zmarłej.

Małgorzata Kożuchowska
07.03.2024 15:57 Napad i próba porwania Kożuchowskiej. Ujawniono drastyczne szczegóły

Małgorzata Kożuchowska została napadnięta. Cudem uniknęła najgorszego, a życie zawdzięcza przypadkowi i dobrym ludziom. Co napisała na Instagramie?

Małgorzata Kożuchowska, fot. KAPiF
12.02.2024 14:23 Małgorzata Kożuchowska sporo przytyła. Większa o ponad 20 kilo pokazała się na salonach. Teraz mówi o problemach z wagą

Małgorzata Kożuchowska kreowana jest przez media jako gwiazda o idealnej prezencji, łącząca w sobie tradycję i nowoczesność. Sama aktorka nie zwraca jednak uwagi na szufladkowanie i stara się być po prostu sobą. Niedawno opowiedziała o tym, jak doszło do tego, że znacznie przybrała na wadze.

Małgorzata Kożuchowska
06.02.2024 10:22 Co za widok! Małgorzata Kożuchowska pokazała się tak, jak ją Bóg stworzył. "Sama siebie nie poznaję"

Małgorzata Kożuchowska chętnie dzieli się z internautami swoją prywatnością. Tym razem postanowiła pokazać się im w całej okazałości. Takiej gwiazdy telewizji jeszcze nie widzieliśmy. Tak wygląda w zaciszu własnego domu? Podsumowała się jednym zdaniem.

Małgorzata Kożuchowska
02.12.2023 15:33 Małgorzata Kożuchowska pierwszy raz o kryzysie w małżeństwie. Przerwała milczenie

Małgorzata Kożuchowska i Bartłomiej Wróblewski są małżeństwem od 15 lat. W ostatnim czasie w mediach pojawiają się informacje o rzekomym kryzysie w związku aktorki. Teraz głos postanowiła zabrać sama zainteresowana.

Katarzyna Nosowska wyjawiła tajemnicę Małgorzaty Kożuchowskiej? Fot. KAPiF
28.11.2023 10:09 Małgorzata Kożuchowska ukrywała związek ze znanym aktorem przed całą Polską! Wygadała się... Katarzyna Nosowska

Małgorzata Kożuchowska jest dziś szczęśliwą matką i żoną dziennikarza Bartłomieja Wróblewskiego. W przeszłości spotykała się jednak ze znanym aktorem. Ich związek ujawniła nieoczekiwanie Katarzyna Nosowska.

Małgorzata Kożuchowska, Anita Sokołowska, Małgorzata Socha
02.11.2023 13:20 Zacięta walka gwiazd. Wśród nich Kożuchowska i Socha. Wszyscy mieli je za przyjaciółki, a tu takie rewelacje

W show-biznesie doszło do ostrej rywalizacji najbardziej znanych aktorek. Tylko u nas poznacie wszystkie szczegóły. Właśnie to dzieje się za kulisami!

Małgorzata Kożuchowska pokazała swoje siostry, fot. KAPiF; instagram.com/malgorzatakozuchowska_
30.10.2023 12:25 Małgorzata Kożuchowska pokazała swoje siostry. Mało kto wie, że też zrobiły oszałamiające kariery

Małgorzata Kożuchowska zamieściła w mediach społecznościowych cudowną fotografię, na której widzimy ją u boku sióstr. Niewielu fanów wie, czym zajmuje się rodzeństwo popularnej aktorki.

Małgorzata Kożuchowska z rodziną
29.10.2023 17:43 Rodzinna impreza u Małgorzaty Kożuchowskiej. Pokazała nie tylko mamę. Ma piękne siostry!

Małgorzata Kożuchowska pokazała na Instagramie zdjęcia swojej rodziny. To niebywały rarytas, żeby zobaczyć nie tylko rodziców aktorki, ale też jej siostry. Zobaczcie zdjęcia.

Gwiazdy zabrały dzieci na wybory 2023
15.10.2023 18:58 Gwiazdy zabrały dzieci na wybory: Kożuchowska, Szelągowska, Rozenek i inni. Niektórych pociech nie widzieliśmy latami

Gwiazdy zabrały dzieci na wybory 2023: Kożuchowska, Dowborowie, Szelągowska, Rozenek… Już od najmłodszych lat przyzwyczajają swoje potomstwo do demokracji. Zdjęcia niektórych maluchów to prawdziwy rarytas. 

Małgorzata Kożuchowska świętuje urodziny syna
10.10.2023 17:04 Małgorzata Kożuchowska pokazała zdjęcie z synem. Jan Franciszek ma już 9 lat. Ale wyrósł!

Małgorzata Kożuchowska świętuje 9. urodziny syna uroczym postem na Instagramie. Co napisała i jak wygląda Jan Franciszek?

Małgorzata Kożuchowska
06.10.2023 14:20 Małgorzata Kożuchowska uczciła urodziny swojej mamy sesją zdjęciową. Wiadomo po kim odziedziczyła urodę

Małgorzata Kożuchowska po raz kolejny odezwała się do internautów, by podzielić się z nimi prywatnymi przemyśleniami. Tym razem pokazała się w towarzystwie 80-letniej mamy. Już wiadomo, po kim gwiazda kina odziedziczyła urodę. Dla pań to szczególny dzień.

Małgorzata Kożuchowska
05.10.2023 12:15 Małgorzata Kożuchowska pilnie zabrała głos. Odpowiedziała na nagonkę internautów

Małgorzata Kożuchowska w ostatnim czasie mierzy się z ogromną krytyką w mediach społecznościowych. Wszystko przez jej aktywność podczas marszu organizowanego przez Koalicję Obywatelską. Aktorka nie zamierzała zignorować zaczepek i odezwała się do internautów.

Małgorzata Kożuchowska
02.09.2023 08:08 Małgorzata Kożuchowska na festiwalu w Wenecji, a u jej boku... Nie uwierzycie z kim się pojawiła!

Małgorzata Kożuchowska zjawiła się na prestiżowym festiwalu w Wenecji jako jedna z polskich reprezentantek. Na czerwonym dywanie zachwyciła kreacją niczym światowa gwiazda kina. To jednak niejedyne zaskoczenie. Zobaczcie, z kim udało jej się spotkać.

Małgorzata Kożuchowska
31.08.2023 21:59 Małgorzata Kożuchowska przez lata nie pokazywała męża, aż tu nagle... Gruchnęły wspaniałe wieści

Małgorzata Kożuchowska to jedna z najpopularniejszych aktorek, która wyjątkowo skutecznie dba o swoją rodzinę i życie prywatne. Na Instagramie gwiazdy na próżno szukać rodzinnych zdjęć czy osobistych zwierzeń. Nie tak dawno w sieci zaczęły mnożyć się doniesienia o jej małżeństwie. Aktorka po długim czasie skutecznie ucięła plotki na ten temat i obwieściła radosne wieści. 

Małgorzata Kożuchowska pokazała się bez makijażu, fot. KAPiF
16.08.2023 09:10 Małgorzata Kożuchowska pokazała się bez grama makijażu. Fani oceniają zdjęcia z bliska: "Cud natury"

Małgorzata Kożuchowska postanowiła zaprezentować się swoim fanom bez makijażu. W sekcji komentarzy natychmiast posypały się komplementy. Jak to możliwe, że aktorka wygląda aż tak dobrze?!

Gala Derby 2023
02.07.2023 17:38 Gwiazdy zadały szyku na Gali Derby 2023. Kożuchowska, Kaczorowska, Bomba i inni niczym brytyjska arystokracja

Tym, czym dla Wielkiej Brytanii są wyścigi Royal Ascot, tym dla Polski jest Gala Derby 2023. To nie tylko najsłynniejsze i najbardziej prestiżowe wyścigi konne w naszym kraju, ale też okazja do modowych zawodów gwiazd o najbardziej pomysłowy strój. Czym tym razem zaskoczyły nas sławy show-biznesu?

Małgorzata Kożuchowska
15.06.2023 15:52 Małgorzata Kożuchowska ukrywała brzuch od czasu porodu aż do teraz. To zdjęcie wymagało odwagi

Małgorzata Kożuchowska wrzuciła bardzo odważne zdjęcie. Zdecydowała się pokazać brzuch w pełnej okazałości. To pierwsze takie zdjęcie, jakie zamieściła w sieci po ciąży. Odważnie!

Małgorzata Kożuchowska
10.06.2023 14:04 Małgorzata Kożuchowska żegna Barbarę Borys-Damięcką. "Była na planie jak generał"

Małgorzata Kożuchowska pożegnała w poruszającym wpisie Barbarę Borys-Damięcką, reżyserkę i polityczkę, która odeszła 9 czerwca. Aktorka nie kryła, że wiele nauczyła się od artystki, zwłaszcza w swoich młodzieńczych latach.Śmierć Barbary Borys-Damięckiej poruszyła nie tylko środowisko artystyczne, ale również polityczne. 85-letnia senatorka była najstarszą pełniącą obowiązki członkinią obecnej kadencji Senatu.

Małgorzata Kożuchowska
09.05.2023 08:15 Zdruzgotana Małgorzata Kożuchowska wydała komunikat, załączyła zdjęcie z synem. "Mój Jaś też ma 8 lat"

Małgorzata Kożuchowska zamieściła w mediach społecznościowych poruszający wpis, w którym nawiązała do tragedii, która spotkała ośmioletniego Kamila z Częstochowy. Dramatem chłopca żyła do niedawna cała Polska. Wstrząsające doniesienia na temat śmierci dziecka maltretowanego przez własnego ojczyma obiegły kraj jak błyskawica. Do tych smutnych informacji odniosło się już wiele znanych osób życia publicznego, w tym również gwiazd. 

Małgorzata Kożuchowska
27.04.2023 08:34 Tato Małgorzaty Kożuchowskiej miał nietypową pracę. Współpracował z Tadeuszem Rydzykiem

Małgorzata Kożuchowska od lat bardzo dba o swoje życie prywatne. Przed mediami nie zdołała jednak uchronić swojego ojca, który przez lata sam w nich pracował. Co więcej - nie byle gdzie, bo u samego Tadeusza Rydzyka. Rodzice Małgorzaty Kożuchowskiej przez długi czas mieszkali w Toruniu, gdzie ojciec aktorki miał okazję uczestniczyć w działaniach najsłynniejszego polskiego redemptorysty. Niewielu wie, jak bardzo związany był z instytucjami powołanymi do życia przez Tadeusza Rydzyka. 

Małgorzata Kożuchowska
22.04.2023 20:08 Małgorzata Kożuchowska zachwyciła nienaganną stylizacją. Torebka musiała kosztować krocie

Małgorzata Kożuchowska jest pasjonatką koni, ale poza śledzeniem gonitw na warszawskim Służewcu z lubością pozowała do zdjęć fotoreporterom. Otwarcie sezonu wyścigowego 2023 okazało się świetną okazją do zaprezentowania trendów w modzie.Na warszawskim Torze Służewiec wystartował dziś sezon wyścigów konnych. Cykl gonitw zakończyć się w lipcu wielką Galą Derby. Czy i tego dnia Gosia zaprezentuje się w kreacji, w której sama torebka warta jest kilkanaście tysięcy złotych?

Małgorzata Kożuchowska
17.03.2023 15:51 Małgorzata Kożuchowska żegna ukochanego przyjaciela. "Będę tęsknić"

Małgorzata Kożuchowska przechodzi przez trudny okres w życiu. Gwiazda poinformowała o śmierci swojego ukochanego psa. Aktorka zamieściła jego zdjęcie na Instagramie, a pod postem błyskawicznie zaroiło się od kondolencji składanych przez fanów. Strata zwierzęcia jest dla Małgorzaty Kożuchowskiej jak śmierć przyjaciela. Nic dziwnego, wierny psiak towarzyszył jej przez 12 lat życia. Artystka nie ukrywa, że bardzo będzie jej go brakowało. 

Siostra Małgorzaty Kożuchowskiej
02.03.2023 15:45 Kim jest siostra Małgorzaty Kożuchowskiej? Maja pojawiła się w "Dzień Dobry TVN"

Obserwując media społecznościowe Małgorzaty Kożuchowskiej, mogliśmy dostrzec, że aktorka regularnie pojawia się w Paryżu. Okazuje się, że powodem wizyty w stolicy Francji są odwiedziny siostry. Kim jest Maja Kożuchowska i czym się zajmuje?Siostra popularnej aktorki niegdyś mieszkała w Londynie. Z czasem postanowiła rozpocząć nowy etap w życiu, przeprowadzając się do Paryża. W rozmowie z dziennikarzem “Dzień Dobry TVN” opowiedziała o sobie nieco więcej.

Święta Gwiazd
26.12.2022 10:24 Tak wyglądają święta polskich gwiazd. Rozenek, Grochola, Kożuchowska, Bieniuk

Za nami Wigilia. Wiele gwiazd postanowiło pochwalić się w sieci, jak spędziło ten wyjątkowy dzień. Niektórzy zdecydowali się wyjechać z domu rodzinnego i świętować w nowym miejscu. Oto jak wyglądały święta gwiazd.Wielu celebrytów tegoroczne święta spędziło w gronie najbliższych, w tradycyjny sposób. Dla części z nich to magiczny czas, który zechcieli celebrować w wyjątkowy sposób. Nie zabrakło oryginalnych akcentów oraz zabawnych zdjęć.

Małgorzata Kożuchowska
25.12.2022 14:20 Małgorzata Kożuchowska pokazała syna, ależ on rośnie. Takie zdjęcia to rzadkość

Małgorzata Kożuchowska wraz z mężem są szczęśliwymi rodzicami syna. Chłopiec o imieniu Jan rośnie, jak na drożdżach, a aktorka zamieściła w sieci serię zdjęć swojej pociechy. To rzadki widok, ponieważ aktorka bacznie chroni swojego życia rodzinnego. Syn Małgosi ma już 8 lat. Do tej pory aktorka zdawkowo dzieliła się zdjęciami rodzinnymi, a męża artystki nie widzieliśmy już od lat. Tym razem na Instagramie pojawiła się seria kadrów, na których gwiazda pokazała, jak spędza święta.

Małgorzata Kożuchowska z mężem
13.12.2022 22:23 Co się dzieje z małżeństwem Małgorzaty Kożuchowskiej? Wielkie marzenie spełnione z dala od ukochanego

Małgorzata Kożuchowska od 2008 roku jest żoną Bartłomieja Wróblewskiego. Para ostatni raz widziana była razem na salonach 10 lat temu. Aktorka na wydarzeniach medialnych pojawia się sama, natomiast wakacje spędza wspólnie z całą rodziną. W ostatnim czasie gwiazda wybrała się na Malediwy, jednak jak donosi jeden z tygodników, była tam bez męża.Małgosia jest jedną z gwiazd, które chronią swoje życie prywatne. Aktorka do tej pory nie pokazała twarzy swojego syna, a także nie prezentuje się na wydarzeniach medialnych z mężem. Nieoczekiwanie media poinformowały o niepokojących wieściach związanych z małżeństwem gwiazdy.

Małgorzata Kożuchowska
09.12.2022 18:34 Małgorzata Kożuchowska przeszła kolejną metamorfozę. "Polska Cate Blanchett"

Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat była wierna krótkiej fryzurze. Regularnie podcinała włosy i układała je na wiele sposobów. Po czasie postanowiła je zapuścić i w ostatnich miesiącach prezentowała swoją fryzurę do ramion. Okazuje się, że gwiazda zdecydowała się na kolejną metamorfozę. Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek spotkała się z mnóstwem komplementów i porównań do zagranicznych gwiazd, m.in. Cate Blanchett. Małgorzata Kożuchowska oczarowała nowym wizerunkiem.