Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Ranczo

Ranczo

__Ranczo__ to polski serial komediowo-obyczajowy w reżyserii Wojciecha Adamczyka. Opowiada losy mieszkańców małej wsi, Wilkowyje. Główną bohaterką jest Lucy, Amerykanka, która wraca do rodzinnych stron z powodu spadku po zmarłej babci. Serial emitowany w latach 2007−2009 oraz 2011−2016. Obsada: Ilona Ostrowska, Cezary Żak, Paweł Królikowski, Artur Barciś, Franciszek Pieczka, Marta Lipińska, Bogdan Kalus i wiele innych.

Tak Katarzyna Żak poświęciła się dla roli Solejukowej
09.05.2024 20:23 Tak Katarzyna Żak poświęciła się dla roli Solejukowej. Reżyser aż nie wytrzymał

Polacy pokochali Katarzynę Żak za rolę Solejukowej w “Ranczu”. Teraz w szczerym wyznaniu aktorka zdradziła, jak musiała poświęcić się dla tej roli.

Ilona Ostrowska o powrocie "Rancza"
09.11.2023 19:09 Ilona Ostrowska o powrocie „Rancza”. Mówi nam o pomyśle produkcji: „Mam mieszane uczucia”

Ilona Ostrowska w rozmowie z reporterką Świata Gwiazd powiedziała o możliwym powrocie “Rancza”. Co zdradziła na temat uwielbianej produkcji?

Anna Iberszer / Ranczo
03.11.2023 23:05 Gwiazda "Rancza" pożegnała bliskie osoby: "Ciężko opisać ból po ich stracie"

Wielu członków serialu „Ranczo” nie ma już z nami. Jednak gwiazdy z nią związane boleją nie tylko nad utratą kolegów z planu. Aktorka wcielająca się przez lata w uwielbianą rolę przeżyła w tym roku najgorszą stratę. Straciła dwie najbliższe jej osoby. Dziś podzieliła się osobistym, bolesnym wyznaniem.

Leon Niemczyk / "Ranczo"
22.10.2023 19:22 Leon Niemczyk pracował do końca: "Chciał umrzeć na planie "Rancza"". Potem były problemy z pogrzebem legendy. Dlaczego?

Leon Niemczyk w serialu „Ranczo” grał Jana Japycza. Aktor obecny był na zdjęciach niemal do samego końca, pomimo ciężkiej i wyniszczającej choroby. Chciał nawet umrzeć na planie. Problemy zaczęły się już po śmierci aktora. Ksiądz odmówił pochówku. Dlaczego?

Katarzyna Żak wspomina scenarzystę "Rancza"
19.10.2023 22:40 "Ranczo" straciło kluczową postać. Poruszające słowa Katarzyny Żak: "Nikt nie jest w stanie go zastąpić"

Katarzyna Żak wspomina nieżyjącego scenarzystę “Rancza”. To on stał za sukcesem kultowego serialu. Co powiedziała o możliwym powrocie i jak mówi o Andrzeju Grembowiczu?

Mateusz Rusin
09.10.2023 19:13 Aktor "Rancza" wyłudzał pieniądze? Jego agent tłumaczy głośną aferę. Co się dzieje?!

Ostatnie afery w polskim show-biznesie pokazują, że nikogo nie można być pewnym. W mediach co i rusz pojawiają się nowe informacje. Teraz jeden z gwiazdorów serialu „Ranczo”, który grał księdza, został oskarżony w sieci o nieuczciwość finansową i wyłudzanie pieniędzy. Przedstawiciele aktora wydali mocne oświadczenie w tej sprawie.

Magdalena Waligórska / Ranczo
13.09.2023 18:01 Zagrała barmankę Wioletkę w "Ranczu". Jak obecnie wygląda Magdalena Waligórska?

Magdalena Waligórska grała jedną z najsympatyczniejszych postaci serialu „Ranczo”. Aktorka wcielała się w śliczną i rezolutną barmankę Wioletkę, która tylko z pozoru wyglądała na „stereotypową blondynkę”. Teraz gwiazda w niczym już nie przypomina granej przez siebie postaci, a wygląda jeszcze młodziej, niż kiedyś!

Marta Chodorowska
30.07.2023 23:02 Marta Chodorowska szokowała nad Bałtykiem. Pozowała bez żadnych ubrań! "Nic więcej nie potrzeba"

Marta Chodorowska od jakiegoś czasu wyraźnie pokazuje, że dawno wyrosła z roli córki wójta z serialu „Ranczo”. Dalej jest jednak, podobnie jak swoja postać, równie niepokorna i charakterna. Właśnie pokazała, jak zupełnie beztrosko, całkowicie bez ubrań, paradowała w „stroju Ewy” po bałtyckich plażach.

Magdalena Waligórska
05.07.2023 11:09 Wioletka z "Rancza" pojawiła się w "Pytaniu na Śniadanie". Na jej widok aż nas zamurowało! Serio?!

Magdalena Waligórska wcielała się w swojej karierze w wiele postaci, ale można zaryzykować stwierdzenie, że najbardziej kojarzona jest z roli Wioletki z “Rancza”. Odgrywała ją jednak lata temu. Dziś widzowie mogli dobrze porównać, jak się przez ten czas zmieniła.

Piotr Pręgowski
14.06.2023 15:57 "Ranczo": Gwiazdor serialu dorabia do emerytury w nietypowy sposób. Pręgowskiemu zajęcia pozazdrości niejeden senior

“Ranczo” to jeden z najpopularniejszych polskich seriali, który przyczynił się do rozsławienia aktora Piotra Pręgowskiego, który wcielał się w nim w postać Pietrka. Gwiazdor wykorzystuje dziś swoją popularność do tego, by “dorobić” sobie na emeryturze.

Magdalena Waligórska, Ranczo
06.06.2023 07:13 "Ranczo": Sprawdziliśmy, jak dziś wygląda Wioletka. Magdalena Waligórska ma za sobą koszmarne spięcie z innym aktorem

Widzowie "Rancza" poznali Magdalenę Waligórską jako przesympatyczną Wioletkę. W życiu gwiazdy był jednak bardzo burzliwy okres związany z członkiem obsady serialu. Ich sprawa trafiła do sądu. Jak obecnie wygląda i czym się zajmuje aktorka?Choć od zakończenia popularnego serialu minęło już ładnych parę lat, fani nadal interesują się życiem bohaterów. Magdalena Waligórska, która wcielała się w rolę Wioletki, miała na pieńku z jednym z aktorów. Jak zakończył się ich konflikt?

Ewa Kuryło, Piotr Pręgowski
14.04.2023 14:11 "Ranczo": Razem zagrali w serialu, prywatnie są małżeństwem. Ewa Kuryło i Piotr Pręgowski nie zawsze mieli lekko

Pietrek i Wiesława Oleś w “Ranczu”, mąż i żona w domu. Ewa Kuryło i Piotr Pręgowski są ze sobą już od ponad 40 lat. Choć dziś nie narzekają na brak pieniędzy, w przeszłości zdarzało się, że ledwo wiązali koniec z końcem. Gwiazdy “Rancza” połączyła wspólna pasja, a utrzymała miłość, która przetrwała najcięższe chwile w ich życiu. Dziś szczęśliwi zakochani patrzą w przyszłość z optymizmem, ciesząc się wszystkim, co otrzymują od losu. 

Lidia Sadowa
15.03.2023 14:19 Gwiazdy na próbie spektaklu. Ola Szwed, Krzysztof Stelmaszyk, serialowa Ola z "Rancza"

Lidia Sadowa i Ola Szwed już wkrótce wystąpią w spektaklu “Okno na parlament”, w którym pojawią się m.in. u boku Krzysztofa Stelmaszyka. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z prób, na których zobaczyć możemy obie aktorki. Choć dzieli je różnica wieku, wyglądają na rówieśniczki! Od czasu występu w “Ranczu” gwiazda wcielająca się w postać asystentki Oli nie zmieniła się ani odrobinę! Już za chwilę miłośnicy artystki będą mogli podziwiać ją na żywo na deskach Och-Teatru, gdzie zaprezentuje się także z Olą Szwed. 

Cezary Żak
03.10.2022 09:47 Wyszło na jaw, ile na "Ranczu" zarobił Cezary Żak. Za rolę wójta i księdza zgarnął fortunę

Cezary Żak przez dziesięć lat związany był z serialem "Ranczo", a widzowie dziś nie wyobrażają sobie ekranowych Wilkowyj bez jego obecności. Aktor był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w całej plejadzie, która pojawiła się w produkcji. Nic dziwnego, że wokół jego zarobków narosło wiele mitów. Choć główną bohaterką "Rancza" bezsprzecznie była sympatyczna Lucy Wilska (Ilona Ostrowska), prawdziwą ikoną serialu stał się Cezary Żak i jego podwójna rola księdza Piotra oraz wójta Pawła. Swojego czasu mówiło się, że artysta zażądał aż 500 tysięcy złotych gaży za udział w filmie, a wcześniej zarabiał ok. 400 tysięcy za serię. Jak było naprawdę?

Dorota Chotecka EA
24.09.2022 13:19 Dorota Chotecka dodała poruszające zdjęcie z Franciszkiem Pieczką. Widać piękną relację

Śmierć Franciszka Pieczki poruszyła wieloma gwiazdami polskiej kinematografii. W mediach społecznościowych pokazują się kolejne posty ze wspólnych planów zdjęciowych. Zdjęcie Doroty Choteckiej ściska serce. Aktorzy związani byli silną więzią.23 września bieżącego roku odszedł polski aktor znany z wielu kultowych produkcji, Franciszek Pieczka. Podczas wieloletniej kariery zdążył zawiązać silne przyjaźnie z poszczególnymi członkami branży filmowej. Dorota Chotecka pokazała prywatne zdjęcia z nieżyjącym aktorem.

Franciszek Pieczka
24.09.2022 10:52 Franciszek Pieczka w ostatniej scenie „Rancza” poruszył widzów. Zapamiętamy te słowa

Franciszek Pieczka przez siedem lat wcielał się w ciepłego i życzliwego mieszkańca Wilkowyi, Stanisława Japycza. Ostatnie słowa jego bohatera dziś otrzymują nowe znaczenie. Łzy same cisną się do oczu.Aktor podczas swojej kariery wystąpił w ponad stu produkcjach, jednak jedną z najbardziej pamiętanych postaci jest Stanisław Japycz z serialu komediowo-obyczajowego "Ranczo". Franciszek Pieczka spędził na planie siedem lat, tworząc niezapomniane historie, które rozśmieszały i wzruszały polskich widzów. Ostatni odcinek nabiera dziś zupełnie nowego znaczenia.

Elżbieta Romanowska
03.06.2022 12:48 Jak wygląda dziś Jola z serialu "Ranczo"? Elżbieta Romanowska zmieniła się nie do poznania

Elżbieta Romanowska zyskała popularność i sympatię widzów, wcielając się w rolę Joli w serialu "Ranczo". Udział w produkcji otworzył aktorce drzwi do dalszego rozwoju kariery. Obecnie może pochwalić się pokaźnym gronem fanów oraz stale zwiększającą się listą zawodowych propozycji. Artystka już jutro obchodzi kolejne urodziny.Kariera Elżbiety Romanowskiej po udziale w serialu "Ranczo" wystrzeliła jak z procy. Gwiazda sprawdziła się w wielu produkcjach jak i w roli prezenterki telewizyjnej. Jak na przełomie lat zmieniła się aktorka?

Beata Olga Kowalska
28.04.2022 11:24 Od "Rancza" do "Magii nagości". Kim jest Beata Olga Kowalska?

Beata Olga Kowalska zasłynęła rolą Doktorowej w kultowym serialu TVP "Ranczo". Ludzie pokochali ją za bezbłędnie odegranie postaci chorobliwie zazdrosnej żony. Obecnie spełnia się jako choreografka oraz aktorka dubbingowa, filmowa i teatralna. Przez lata zmieniła się także nie do poznania.Na swoim koncie ma udział w wielu popularnych produkcjach filmowych i telewizyjnych, ale to właśnie rola Doroty Wezół przyniosła jej największą rozpoznawalność i sympatię fanów. Dziś aktorka sprawdza się jako prowadząca nowy, kontrowersyjny program "Magia Nagości".

Ranczo
05.04.2022 11:16 "Ranczo": Co dziś robi i jak wygląda "córka Wargaczów"? Można ją zobaczyć na TVN

Serial "Ranczo" do dziś jest jedną z ulubionych produkcji Polaków. Każdy fan pamięta zaś postać zbuntowanej nastolatki, Julii Wargacz, która uciekła razem z synem Solejuków – Szymkiem. Co dziś słychać o wcielającej się w postać aktorki, Marty Mazurek?Mazurek największą popularność zyskała w 2011 roku właśnie dzięki roli w kultowym serialu "Ranczo". Dziś aktorka ma 32 lata i wiele prestiżowych nagród na koncie. Jak wygląda jej życie?

Maciej Cempura
05.03.2022 01:00 Maciej Cempura zasłynął rolą Szymka Solejuka w "Ranczu". Jak dziś wygląda?

Maciej Cempura w wieku 10 lat podbił serca polskich telewidzów rolą Szymka w "Ranczu". Dziś aktor ma 25 lat i oprócz zaskakującej kariery przeszedł niezwykłą metamorfozę.Serial Ranczo zagościł w polskich odbiornikach w 2006 roku. Zabawna i luźna fabuła spodobała się telewidzom, którzy pokochali mieszkańców Wilkowyi. Miłośnicy serialu przez 10 lat obserwowali perypetie Lucy, Kusego, rodzeństwa Kozioł, a także innych. Popularny program przyniósł sporą rozpoznawalność wielu początkującym aktorom.Wszyscy chyba kojarzą rezolutne rodzeństwo Solejuków. Jeden z synów, Szymek, pomagał w miasteczku za sprawą swojego intelektu i smykałki inżynierskiej. Dziesięcioletni wówczas Maciej Cempura zaskarbił serca milionów Polaków. Dziś jako dorosły mężczyzna nadal rozwija karierę.

Grażyna Zielińska
20.02.2022 01:00 Grażyna Zielińska zasłynęła rolą babki zielarki w "Ranczu". Co u niej słychać?

Grażyna Zielińska skradła serca Polaków rolą w "Ranczu". Jako babka zielarka czarowała widzów przez wszystkie 10 sezonów. Obecnie aktorka zajmuje się mnóstwem angażujących projektów.Kilkuletnia Grażyna Zielińska już wiedziała, że w przyszłości zostanie aktorką. Od najmłodszych lat miała jasno określony cel, do którego zawzięcie dążyła. Została absolwentką wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych.Początkowo Grażyna Zielińska skupiła się na karierze teatralnej. Swoje aktorskie kroki stawiała na deskach płockiego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego. Z powodu niskiego wzrostu aktorka obawiała się o rozwój zawodowy. Niezwykły talent kobiety obronił się sam.

Elżbieta Romanowska
13.02.2022 01:00 Tata Elżbiety Romanowskiej trafił do szpitala. Aktorka zabrała głos w "Pnś"

Pamiętacie sympatyczną Jolę z serialu "Ranczo"? Choć emisja produkcji TVP dawno dobiegła końca, odtwórczyni tej roli, czyli Elżbieta Romanowska, cieszy się nieustanną popularnością. Niestety aktorka ma ostatnio wiele trosk: jej ojciec znalazł się w szpitalu.Romanowska zagrała w "Ranczu" Jolantę Pietrek, nieśmiałą ekspedientkę, a później kierowniczkę sklepu, która przechodzi przemianę i zaczyna z powodzeniem pracować w lokalnych mediach. Widzowie pokochali tę sympatyczną postać.

Jacek Kawalec
01.02.2022 01:00 Jacek Kawalec przekazał zasmucające wieści ws. "Rancza". Nie widzi nadziei

Serial TVP "Ranczo" to jedna z najbardziej lubianych polskich produkcji. Doczekał się aż 10 serii i jednego filmu pełnometrażowego. W 2020 roku miał powstać kolejny film, ale produkcję przerwano po śmierci Pawła Królikowskiego. Czy istnieje szansa na jej wznowienie? Na to pytanie odpowiedział Jacek Kawalec.Opowieść o bohaterach miejscowości Wilkowyje była emitowana w latach 2006-2009 i 2011-2016. W 2007 roku powstał też film "Ranczo Wilkowyje". Na 2020 rok planowana była produkcja drugiego, pod tytułem "Ranczo. Zemsta wiedźm", ale projekt anulowano.

Solejuk Ranczo
18.01.2022 01:00 Sylwester Maciejewski dzięki "Ranczu" zdobył popularność. Nieliczni wiedzieli o jego dramacie

Widzowie TVP, którzy przez lata z wypiekami na twarzach śledzili losy bohaterów "Rancza" na pewno dobrze znają postać Solejuka, butnego i niepokornego, ale dobrodusznego mieszkańca Wilkowyj. Niewielu jednak wie, że odgrywający tę postać Sylwester Maciejewski zmagał się z poważnymi problemami w życiu prywatnym. Jak przyznaje, rola w "Ranczu" spadła mu z nieba.

Marta Chodorowska
17.01.2022 01:00 Marta Chodorowska pokazała zdjęcie z planu. "To jest lalka!"

Marta Chodorowska zaskoczyła swoich obserwujących, umieszczając zdjęcie, na którym pozuje z niemowlakiem. Na Instagramie aktorki zawrzało. Gwiazda "Rancza" na pewno nie spodziewała się takiego odzewu. "To jest lalka" - tłumaczy pod zdjęciem. Fani są rozbawieni.

Fabian Duda Ranczo
07.01.2022 01:00 Grał Fabiana w "Ranczu". Aktor zmienił się nie do poznania

"Ranczo" to jeden z najbardziej znanych i kultowych polskich seriali, który bardzo często wspominany jest przez widzów. Z pewnością wszyscy wierni fani produkcji pamiętają postać Fabiana Dudy, w którego wcielał się aktor Piotr Ligienza. Jak dziś wygląda gwiazdor? Jest nie do poznania. - Wcześniej nie wiedziałem nawet, że jest taki serial. Czułem, że mi dobrze poszło – była jakaś chemia między mną a Czarkiem Żakiem. Później dostałem telefon, że wygrałem ten casting - wspominał w jednym z wywiadów Ligienza.

ranczo
30.12.2021 01:00 Fani "Rancza" mają powód do szczęścia. Serial wraca na antenę

Ranczo przez lata swojej emisji na kanałach Telewizji Polskiej zaskarbiło sobie ogromną rzeszę fanów. W tym czasie zdążyło też stać się jednym z absolutnie kultowych, polskich seriali. Ci, którzy uwielbiali raczyć się kolejnymi jego odcinkami, mają teraz ogromne powody do radości. Serial wraca.Nie chodzi jednak o kolejny sezon. Póki co nie zanosi się na to, by producenci zajęli się tworzeniem kolejnych odcinków. Telewidzowie będą za to mieli możliwość odświeżenia sobie tych poprzednich.

Cezary Żak
10.11.2021 01:00 Cezary Żak szczerze o kontynuacji "Rancza". Nie wyklucza powrotu do serialu

Cezary Żak swoją popularność zawdzięcza w głównej mierze kultowej produkcji Telewizji Polskiej "Ranczo", w której zagrał podwójną rolę. W lubianym serialu aktor wcielił się w role braci bliźniaków — proboszcza Piotra i wójta Pawła Kozioła. Teraz gwiazdor odpowiada, co uważa na temat ewentualnej kontynuacji popularnej serii, opowiadającej losy mieszkańców wsi Wilkowyje.Cezary Żak w ostatnim wywiadzie odpowiedział, czy są szanse na kontynuowanie uwielbianego przez Polaków serialu "Ranczo". Jego wypowiedź może zaskoczyć wszystkich fanów kultowej produkcji TVP. Co o nowych odcinkach produkcji myśli Cezary Żak?

  • 1
  • 2