Swiatgwiazd.pl
Tomasz Raczek

instagram.com/tomekraczek

Tomasz Raczek przed laty został wyrzucony z TVP. Wiemy, co było powodem

4 Października 2021

Autor tekstu:

Michał Fitz

Udostępnij:

Tomasz Raczek to najbardziej znany i niezwykle szanowany przez branżę krytyk filmowy. Przez wiele lat pracował w telewizji, ale podobnie jak wielu innych prezenterów, czego dobrym przykładem jest też Robert Makłowicz, przerzucił się już na inne medium.

Raczek nie jest bowiem mile widziany w Telewizji Polskiej, z którą niegdyś był związany. Jak sam twierdzi, dobrze wie, co jest tego przyczyną.

Tomasz Raczek o rozstaniu z TVP

Choć Raczek przez wiele lat występował w programach TVP traktujących o kinematografii, od 5 lat nie ma go na antenie. W 2016 roku ostatni, prowadzony przez niego program Kultowe Rozmowy został zdjęty z ramówki.

Lis

Tomasz Lis ma za sobą rozległy udar. Teraz postanowił wziąć udział w maratonie

CZYTAJ DALEJ

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Stacja rozwiązała z nim współpracę, podając ciekawy powód. Choć brzmi on niejednoznacznie, Raczek doskonale wie, czego dotyczył. Miał bowiem usłyszeć od swoich ówczesnych pracodawców, że nie pasuje do wizerunku stacji.

Jak twierdzi Raczek, wynika to z tego, że stacja szła w określonym, konserwatywnym kierunku, a on jest przecież zadeklarowanym gejem. Co ciekawe, prawdę o swojej orientacji wyjawił opinii publicznej już w 2007 roku, więc w TVP pracował jeszcze przez niemalże dekadę.

- Polacy są fantastycznymi, otwartymi ludźmi, ale... Polska idzie do tyłu. Od kilku lat cofamy się pod przewodem pierwszego sekretarza (...). Nagle wszystko to, co było już zaakceptowane, okazuje się złe. Okazuje się czymś, czego należy się wstydzić - mówił niedawno w filmie na YouTube.

Tomasz Raczek dziś

Choć Raczka nie zobaczymy dziś już na antenie Telewizji Polskiej, krytyk znajduje inne media, by dotrzeć do swoich widzów. Prowadzi swój własny kanał na YouTube.

To jednak nie wszystko. Dziennikarz ma także własną audycję w Radio Nowy Świat pod tytułem Raczek Movie. Mało tego, w trakcie pandemii rozpoczął prace nad autobiografią.

- Nie tęsknię za taką telewizją, jaka jest obecnie. Tęsknię za telewizją, w której kiedyś pracowałem, ale powrót do niej jest niemożliwy - mówił, odnosząc się do pytania, czy chciałby znów pracować w TVP.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Gruchnęły niebywałe wieści o mężu Barbary Kurdej-Szatan. Współczujemy
2. Zrobili zdjęcie Rozenek. Fani porażeni widokiem: "Aż człowieka odrzuca"
3. Pamiętacie Wioletkę z "Rancza"? Zrobili jej zdjęcia, ale się zmieniła

Źródło: Pomponik.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Czy jesteś dużym fanem "Tańca z gwiazdami"?

Pytanie 1 z 5

W którym roku wyemitowano pierwszą polską edycję "Tańca z gwiazdami"?

Michał FitzAutor

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuje się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Joanna Bartel

Wywiady

Joanna Bartel o cukrzycy, szczepionkach i zmarłych kolegach z branży

Czytaj więcej >

Wywiady

Mandaryna o mocnym wpisie syna. "Coraz trudniej żyje się w tym kraju"

Czytaj więcej >
Katarzyna Dowbor o programie "Nasz nowy dom"

Wywiady

"Nasz Nowy Dom": Ile trwa remont i czy rodziny muszą płacić za udział? Katarzyna Dowbor zdradziła nam całą prawdę i zdementowała plotki

Czytaj więcej >

Wywiady

Maja Hyży o kreacji na premierze filmu "Miłość jest blisko". "Chcę walczyć ze stereotypami"

Czytaj więcej >

Wywiady

Tylko u nas: Jak gwiazdy wspominają Pawła Królikowskiego?

Czytaj więcej >

Wywiady

KinoGram centrum kultury filmowej i nie tylko

Czytaj więcej >