Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tragiczna historia Małgorzaty Lorentowicz, czyli babci Wolańskiej z "Kogla-Mogla"
Michał Fitz
Michał Fitz 15.11.2021 01:00

Tragiczna historia Małgorzaty Lorentowicz, czyli babci Wolańskiej z "Kogla-Mogla"

Lorentowicz
fot. kadr z filmu "Galimatias, czyli Kogel-Mogel 2"

Małgorzata Lorentowicz to aktorka znana z wielu ról. Najbardziej ikoniczną postacią, w którą się wcieliła, jest jednak babcia Wolańska z filmu Galimatias, czyli Kogel-Mogel 2. Choć jej role nie raz rozbawiały, jej życie wcale nie było takie wesołe.

Małgorzata Lorentowicz, a właściwie Janina Małgorzata Lorentowicz-Janczar, musiała bowiem mierzyć się z wieloma trudnościami i to na przestrzeni całego swojego życia. Nie miała łatwo nawet w miłości.

Małgorzata Lorentowicz na wojnie

Małgorzata Lorentowicz jeszcze jako młoda kobieta musiała skonfrontować się z trudami wojny. Nie zamierzała jednak uciekać, czy chować się, a dzielnie brała udział w różnych działaniach bojowych. Była łączniczką i sanitariuszką.

Pewnego razu została nawet złapana. Jak wspominała, gestapowiec miał już celować jej w głowę, ale ostatecznie nie strzelił. Małgorzata Lorentowicz trawiła wówczas do obozu.

Małgorzata Lorentowicz i choroba męża

Małgorzata Lorentowicz drugi raz wyszła za mąż za Tadeusza Janczara, również aktora. Ten jednak od lat 60. borykał się z poważnym schorzeniem. Cierpiał na chorobę afektywną dwubiegunową.

Przez nią bał się wykonywania najprostszych czynności, choćby otwierania drzwi nieznajomemu. Schorzenie doprowadziło też do tego, że jej mąż 4-krotnie chciał się zabić. Mimo to Małgorzata Lorentowicz nie opuściła go.

Później cierpiał także na raka jelita. By móc się nim opiekować, Małgorzata Lorentowicz sama zrezygnowała ze swojej kariery. Ukochany aktorki zmarł pod koniec 1997 roku. Dla niej był to ogromny cios, z którym nie potrafiła się pogodzić. Do końca swoich dni czuła ból po stracie męża i opadała z sił. Odeszła na dobre 8 maja 2005 roku.

Zobacz film:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Okropne, przez co przeszła córka Cezarego Żaka. Przeżyła traumę, dramat rozegrał się na jej oczach 2. Tragiczne wiadomości z samego rana, nie żyje uwielbiany gwiazdor TVP 3. Maja Ostaszewska spędziła tydzień na granicy. Teraz przerwała milczenie, słowa wyciskają łzy

Źródło: WP, Party

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].