Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > Tylko u nas: Agnieszka Hekiert szczerze o występie Blanki na Eurowizji. "Za mało na wygraną"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 11.05.2023 23:18

Tylko u nas: Agnieszka Hekiert szczerze o występie Blanki na Eurowizji. "Za mało na wygraną"

Blanka
Fot. PAUL ELLIS/AFP/East News

Za nami drugi dzień półfinałów konkursu Eurowizji 2023. Tego dnia na scenie pojawiła się polska reprezentantka. Blanka Stajkow zaśpiewała oczywiście przebój „Solo”. Jej talent taneczny jest niezaprzeczalny, ale jak wypadła pod względem wokalnym? O to zapytaliśmy jedną z najbardziej znanych polskich ekspertek. 

Agnieszka Hekiert jest wokalistką jazzową, nauczycielka śpiewu, kompozytorką i autorką tekstów. Telewidzowie znają ją bardzo dobrze dzięki programowi „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym pracuje z uczestnikami od 2014 roku.

Tylko u nas: ekspertka emisji głosu z „Twoja twarz brzmi znajomo” o występie Blanki

„Twoja twarz brzmi znajomo” to oczywiście nie pierwszy muzyczny format, w którym Hekiert pomaga gwiazdom rozwijać ich talenty. W minionych latach była trenerką wokalną w programach „X-Factor”, „Mam Talent”, „My Camp Rock II” i „Fabryka Gwiazd”. 

Blanka wystąpiła na eurowizyjnej scenie w towarzystwie tancerzy, a wszystko utrzymane było w energetycznej, żywej kolorystyce, tak typowej dla przeboju na lato, jakim w końcu jest „Solo”. Zwiewna, fioletowo-pomarańczowa sukienka w estetyce dance także wyglądała doskonale. Poprosiliśmy Agnieszkę Hekiert, by oceniła występ polskiej reprezentantki przede wszystkim pod kątem wokalu i emisji głosu. Co nam powiedziała? 

Wiadomo, kto poprowadzi "Nasz nowy dom". Widzowie kochają ją za rolę w "Ranczu"

Agnieszka Hekiert o występie Blanki

Eurowizja to przede wszystkim show i jako taki – udało się Blance z energią i całkiem fajnie i czysto zaśpiewanym refrenem. Widać, że ćwiczyła od preselekcji i za to brawo! Taniec tez fajny – chwali w rozmowie ze Światem Gwiazd Hekiert.

 „No a zwrotki, bridge i prechorusy nieco niestabilne jeszcze intonacyjnie. Według mnie jednakże na jakąkolwiek wygraną za mało było finezji wokalnej, zmian melodycznych, rozpiętości i ozdobników” dodaje jednak ekspertka. 

Blanka Stajkow przeszła do finału konkursu Eurowizji 2023

Śpiewając utwór oparty na okolicach kwinty ciężko będzie wygrać. Ale wiadomo – kciuki trzymam za Polskę zawsze!” zaznaczyła na koniec Hekiert. I chyba kciuki samej specjalistki podziałały, bo udało nam się przejść do finału.

Stajkow udało zrobić to, w co wierzył chyba mało kto w naszym kraju. Zobaczymy zatem Blankę ponownie 13 maja.

A jak wam podobał się występ polskiej reprezentantki?

Zobacz zdjęcia:

Blanka
Fot. YouTube @Eurovision Song Contest
Blanka
Fot. YouTube @Eurovision Song Contest
Blanka
Fot. PAUL ELLIS/AFP/East News
Blanka
Fot. PAUL ELLIS/AFP/East News