Swiatgwiazd.pl > Newsy > Edyta Górniak trafiła na terapię, boryka się z poważnym uzależnieniem. W jakim jest stanie?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 11.05.2023 17:12

Edyta Górniak trafiła na terapię, boryka się z poważnym uzależnieniem. W jakim jest stanie?

Edyta Górniak
Fot. KAPiF; instagram.com/edytagorniak

Edyta Górniak od dłuższego czasu podróżuje po świecie, raz na jakiś czas zaglądając do Polski. Także teraz przebywa w Azji. Okazało się, że kierują nią względy zdrowotne: w specjalistycznym ośrodku próbuje walczyć z uzależnieniem.

Piosenkarka na szczęście nie ma problemu z alkoholem lub narkotykami, lecz z inną substancją, która ma negatywny wpływ na jej organizm. W nowym wywiadzie przyznała, że przebywa w Indonezji „na silnej terapii”.

Edyta Górniak przebywa na terapii. Walczy z uzależnieniem

Wokalistka odwiedzała Azję wielokrotnie. Teraz wyjechała tam w bardzo konkretnym celu. Zaszyła się w malowniczej Indonezji, by przeprowadzić „detoks”, czyli swego rodzaju oczyszczenie organizmu. Chce bowiem odzwyczaić się od kofeiny, której przyswajała zbyt dużo.

We właściwych proporcjach wiele rzeczy jest wskazanych lub zwyczajnie naturalnych dla organizmu. Ale sześć kaw dziennie z pewnością nie. Często mam przez to zakwaszony organizm i czuję, jak obciążam w ten sposób wątrobę – wyznała Górniak w rozmowie z „Super Expressem”.

Wiadomo, kto poprowadzi "Nasz nowy dom". Widzowie kochają ją za rolę w "Ranczu"

Edyta Górniak uzależniona od kofeiny

Przesadzam z kawą, wiem. I nie chcę tego usprawiedliwiać, ale kiedy pracuję kilka miesięcy bez przerwy, na regenerację często po prostu brakuje mi sił i energii. Dla ilości tematów, które muszę codziennie skoordynować, potrzebuję dobrej koncentracji. Bo przy dużych projektach, a głównie przecież takie robię, błąd jest właściwie niedozwolony – tłumaczy artystka.

Edyta tłumaczy, że nadużywa kofeiny właśnie wtedy, kiedy ma zbyt wiele pracy, a za mało energii. „Przez większość życia nie byłam fanem kawy. A teraz jestem prawie fanatykiem, bo, prawdę mówiąc, na sam zapach dobrej kawy jestem w lepszej formie” żartuje.

Edyta Górniak walczy z uzależnieniem od kofeiny

Rok 2023 był dla wokalistki bardzo angażujący zawodowo. Występowała na dużych koncertach, prowadziła też polskie preselekcje do konkursu Eurowizji. Zamierza wrócić do kraju jeszcze latem, an sezon festiwalowy.

Przez pięć miesięcy po wielokroć przekroczyłam limit kawy. Dlatego jestem obecnie na bardzo silnej terapii. Czuję się... tak sobie, prawdę mówiąc – dodaje na koniec.

Zobacz zdjęcia:

Edyta Górniak
Edyta Górniak, fot. KAPiF
Edyta Górniak
Edyta Górniak, fot. KAPiF
Edyta Górniak
Edyta Górniak, fot. KAPiF

Źródło: Super Express