Swiatgwiazd.pl > Newsy > Eurowizja 2023. Zagraniczni widzowie ocenili występ Blanki, zwrócili uwagę na jedno. Sieć zalała masa komentarzy
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 11.05.2023 22:04

Eurowizja 2023. Zagraniczni widzowie ocenili występ Blanki, zwrócili uwagę na jedno. Sieć zalała masa komentarzy

Blanka / Eurowizja
Fot. Rex Features/East News

Dziś drugi dzień półfinałów Eurowizji 2023. Na scenie właśnie pojawiła się Blanka. Polska reprezentantka wystąpiła jako dziewiąta w dzisiejszym zestawieniu. O udział w finałach konkuruje z piętnastoma innymi krajami. Jak wypadła?

Polska „Bejba”, jak nazywa ją już pół kraju, zaśpiewała oczywiście swój utwór „Solo”. Na scenie wyraźnie dała z siebie wszystko, ale czy to wystarczy, by awansować?

Występ Blanki na Eurowizji 2023

Sukces Stajkow w polskich preselekcjach od początku wywoływał wiele niepokojów i kontrowersji. Niektórzy internauci posuwali się nawet do sugestii, że cały konkurs był ustawiony. Dużo osób miało pretensje do decyzji jury.

Dziś jednak decydują tylko i wyłącznie widzowie. To właśnie ich głosy zdecydują, czy polska reprezentantka przejdzie dalej. Profesjonalne jury odda głosy jedynie w razie awarii systemu zliczania głosów.

Wiadomo, kto poprowadzi "Nasz nowy dom". Widzowie kochają ją za rolę w "Ranczu"

Eurowizja 2023: jak wypadła Blanka?

Blanka pojawiła się na scenie w zjawiskowej kreacji. To, że potrafi zaskoczyć strojem, pokazała już na Turkusowym Dywanie, czyli ceremonii otwarcia konkursu. Tam pojawiła się w potężnej, zielonej sukni z długim trenem, przez którą zresztą niestety potknęła się na schodkach i niemal przewróciła.

Na szczęście dziś na scenie nie zaliczyła wywrotki, co nie znaczy, że było idealnie. Na próbach pokazała potężną energię sceniczną i ogromny talent taneczny. Wtedy pojawiła się w srebrno-pomarańczowej kreacji w estetyce dance.

Eurowizja 2023: występ Blanki Stajkow

Dziś wieczorem Stajkow także starała się pokazać na scenie jak najwięcej. Dodatkowym urozmaiceniem jej występu była obecność tancerzy, którzy zadbali o odpowiednią dynamikę. Ona sama ubrana była w zwiewną, fioletowo-pomarańczową sukienkę.

Na pochwałę zasługuje też dynamiczna gra świateł oraz wyraźnie przemyślana cała kolorystyka całości. Tu wszystkie elementy współgrały bardzo dobrze. Na filmie, który udostępnili w relacji twórcy konkursy widać, że występ kosztował cały zespół bardzo dużo. Po zejściu za kulisy widać było przejęcie i emocje w spojrzeniach piosenkarki i tancerzy.

Sieć zalała masa komentarzy. Na oficjalnym profilu konkursu głos zabrali widzowie z różnych krajów. Nie szczędzili polskiej reprezentacje komplementów. Zwrócili uwagę nie tylko na taneczną piosenkę i głos Blanki, ale przede wszystkim na jej solowy taniec, który skradł ich serca i rozbudził zmysły. 

— Myślę, że tym Bejba zaskoczyła cały kontynent. Przyzwoity głos i ta przerwa taneczna. Wyszła super.

— Mimo wszelkich kontrowersji… poradziła sobie bardzo dobrze. Powodzenia.

— Świetna piosenka, idealnie oddaje wakacyjny klimat. 

— Przerwa taneczna była najlepszym momentem.

— Wow, to było świetne! Brawo! Jestem zaskoczony — piszą zagraniczni widzowie o Blance.

Zobacz zdjęcia i film:

Blanka  Eurowizja EA (1).png
fot. YouTube @Eurovision Song Contest
Blanka  Eurowizja EA (2).png
fot. YouTube @Eurovision Song Contestoraz