Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ukraińska gwiazda obraziła Polskę i Polaków: "Nienawidzę tego kraju". Aż nie chce się wierzyć, co ją tak oburzyło
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 22.11.2023 20:46

Ukraińska gwiazda obraziła Polskę i Polaków: "Nienawidzę tego kraju". Aż nie chce się wierzyć, co ją tak oburzyło

Włada Nikołczenko
Ukraińska gwiazda obraziła Polaków, fot. Instagram

Słowa ukraińskiej gwiazdy, które padły tuż po jej publicznym występie w Polsce, oburzyły już najwyższe kręgi. Obecnie reagują stowarzyszenia, które obiecują wyciągnięcie surowych konsekwencji. Jednak nic nie cofnie już tej groteskowej wypowiedzi.

 

Ukraińska gwiazda obraziła Polskę i Polaków

Do Polski przyleciała tylko na kilka dni. Dwukrotna brązowa medalistka Igrzysk Europejskich, brązowa medalista mistrzostw Europy i trzecia zawodniczka mistrzostw świata 2019 brała udział w szczególnym wydarzeniu w naszym kraju. 

21-letnia Włada Nikołczenko w Polsce wzięła udział w X Jubileuszowym Międzynarodowym Turnieju w Gimnastyce Artystycznej „Warszawska Jesień 2023”. Zajęła w nim pierwsze miejsce ex aequo z Anastasią Ikan. 20 listopada wylatywała z lotniska w Warszawie do Dubaju. Kiedy czekała na samolot, pozwoliła sobie na absurdalne, agresywne słowa.

Trudno doprawdy stwierdzić, co dokładnie wywołało furię ukraińskiej gwiazdy. Teraz na jej słowa zareagowała Ukraińska Federacja Gimnastyczna. Ona sama kaja się i przeprasza, ale jej tłumaczenia budzą tyle samo zdziwienia, co wcześniejsza złość. Poniżej szczegóły.

Mister Supranational 2022. Jamala specjalną gościnią wydarzenia, zachwyciła widzów TYLKO U NAS: Dla Anny Głogowskiej nie ma szans na powrót do "Tańca z gwiazdami". Zdradziła nam powód

Rekacje na słowa ukraińskiej gimnastyczki Włady Nikołczenko

Na słowa Ukrainki zareagował już były sekretarz generalny Polskiego Związku Gimnastycznego Piotr Dec. Poinformował on w sieci, że jest w kontakcie z ukraińską federacją i już szykują oni list z przeprosinami. Pierwsza reakcja pojawiła się rzeczywiście dość szybko. Władze organizacji wystosowały oficjalne przeprosiny i zapowiedziały wyciągnięcie konsekwencji wobec Nikołczenki.

Ukraińska Federacja Gimnastyczna wszczyna postępowanie dyscyplinarne wobec zawodniczki za jej ostatnie wypowiedzi, zamieszczone przez nią na Instagramie. Szczegółowe informacje podamy w późniejszym terminie – czytamy w komunikacie.

A co dokładnie powiedziała Nikołczenko? To zaskakuje najbardziej. Poniżej wszystkie szczegóły oraz zdjęcia.

Co powiedziała Włada Nikołczenko?

Nikołczenko czekała na Lotnisku Chopina w Warszawie na samolot do Dubaju. Za sobą miała wygrany turniej, więc wydawałoby się, że nie ma znaczących powodów do frustracji. A jednak. Kiedy jeden z internautów zapytał ją, gdzie się teraz znajduje, odpowiedziała zdjęciem z podpisem:

Zrujnowany nastrój z samego rana. Nienawidzę tego kraju z całego serca. A zwłaszcza ludzi, którzy tu mieszkają. Jestem tu tylko dlatego, że w moich rodzinnych stronach na Ukrainie zamknięto lotnisko – napisała gimnastyczka na Instastories.

Teraz wpis już zniknął, za to pojawiły się przeprosiny Włady.

Doznałam załamania psychicznego... Przy każdym konflikcie, nawet tym nieziemskim, z powodu wojny w moim kraju pojawia się stres, który bez mojej zgody wypływa ze mnie w tak agresywny sposób. To była emocja sytuacyjna, której żałuję, nie chciałam nikogo urazić. Proszę, nie bierzcie tego do siebie. Nie mówiłam tego ja, ale emocje we mnie. Przepraszam – napisała sportsmenka.

Trafia do was jej tłumaczenie?

Włada Nikołczenko
Post Włady Nikołczenko, fot. instagram.com/nikolchenko_vlada
Włada Nikołczenko
Włada Nikolczenko, fot. Claire Martin, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Włada Nikołczenko
Włada Nikolczenko, fot. Clairegymnastics, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons