Swiatgwiazd.pl
Pensjonat-pod-różą

kadr z serialu "Pensjonat pod różą"/odc. 19/ipla.tv

Walach, Kulesza i Trybała były gwiazdami „Pensjonatu pod różą”. Jak potoczyły się ich losy?

5 Lipca 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

„Pensjonat pod różą” był niekwestionowanym hitem telewizji Polsat, a jego trzy główne bohaterki na wiele lat stały się wzorem prawdziwej przyjaźni. Choć dziś Magdalena Walach, Agata Kulesza i Marzena Trybała są coraz mnie kojarzone z polsatowską produkcją, wciąż rozwijają swoją aktorską pasję. O jednej z nich w ostatnich latach jest szczególnie głośno.

  • Magdalena Walach, Agata Kulesza i Marzena Trybała zasłynęły w serialu „Pensjonat pod różą”

  • Produkcja Polsatu doczekała się pięciu sezonów, które zostały wyemitowane w latach 2004-2006

  • Aktorki, które odegrały główne role, wciąż cieszą się sporą popularnością i sympatią widzów

W ciągu ostatnich dwóch dekad telewizja Polsat wyemitowała wiele seriali, które na długo zapadły w pamięci widzów. Jednym z nich jest oczywiście „Pensjonat pod różą”. Serial gościł na antenie stacji od 15 lutego 2004 roku i przedstawiał historię trzech, zupełnie różnych od siebie przyjaciółek. Pamiętacie?

„Pensjonat pod różą”, czyli historia, o której niełatwo zapomnieć

Tytułowy pensjonat mieścił się na uboczu Warszawy. Najwięksi fani z pewnością pamiętają, że jego część należała do Iwy – głównej bohaterki, w której rolę wcieliła się Magdalena Walach. Kobieta otrzymała zaskakujący spadek w dniu swoich trzydziestych urodzin. We współprowadzeniu pensjonatu wiernie wspierały ją przyjaciółki – Dusia i Maryla.

Rolę Dusi wyśmienicie odegrała Agata Kulesza, natomiast w Marylę doskonale wcieliła się Marzena Trybała. Wszystkie trzy aktorki, mimo że w serialu dzieliła je różnica wieku i zupełnie inny bagaż życiowych doświadczeń, na wiele lat stały się prawdziwym symbolem kobiecej przyjaźni. Dziś każda z nich wciąż rozwija swoją aktorską pasję.

Dawid Narożny

Dawid Narożny oświadczył się ukochanej. Fani gratulują

CZYTAJ DALEJ

Walach, Kulesza i Trybała – czym zajmują się dziś?

Dziś wszystkie trzy aktorki wciąż regularnie pojawiają się w kolejnych produkcjach filmowych i telewizyjnych. Szczególną popularnością cieszy się Agata Kulesza, o której w ostatnich latach zrobiło się szczególnie głośno. Aktorka, która w ostatnim czasie przeszła bardzo trudny rozwód, wystąpiła między innymi w serialu „Pułapka”.

To jednak nie jedyna produkcja, która zasługuje na uwagę w dorobku artystycznym Agaty Kuleszy. Aktorka zagrała też w „Zimnej wojnie”, „Skazanej” oraz „Idzie”, która w lutym 2015 roku otrzymała Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny.Braku sławy nie można odmówić także Magdalenie Walach i Marzenie Trybale. Pierwsza z nich od lat pojawia się w serialu „Komisarz Alex”. Zagrała też w takich produkcjach jak między innymi „Motyw” czy „Usta Usta”. Od niedawna widzowie mogą podziwiać ją natomiast w „Stuleciu winnych”.


Najmniej aktywną w produkcjach telewizyjnych jest w ostatnim czasie Marzena Trybała. Mimo to widzowie mogli oglądać ją w „Barwach szczęścia”, gdzie grała do 2018 roku oraz serialu „Na noże”.
EN 01222655 0077

Marzena Trybała podczas premiery serialu "Na noże" w 2016 roku (TRICOLORS/East News)

Plejada gwiazd w „Pensjonacie pod różą”

Przypomnijmy, że „Pensjonat pod różą”, który przyniósł sławę wszystkim trzem aktorkom, doczekał się pięciu sezonów. Pierwszy rozpoczął się 15 lutego 2004 roku, natomiast ostatni odcinek wyemitowano 18 czerwca 2006 roku. Przez cały ten czas na ekranie występowała największa plejada polskich gwiazd.

Oprócz Magdaleny Walach, Agaty Kuleszy i Marzeny Trybały w „Pensjonacie pod różą” wystąpili między innymi Piotr Pilitowski, Piotr Adamczyk, Joanna Jędryka czy Kamil Maćkowiak. W każdym odcinku pojawiali się także aktorzy grający role gościnne. Wśród takich gwiazd znalazł się między innymi Piotr Gąsowski.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Telemagazyn

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >