Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > William nagle usłyszał pytanie o stan zdrowia Kate. Padła jednoznaczna odpowiedź
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 10.05.2024 18:42

William nagle usłyszał pytanie o stan zdrowia Kate. Padła jednoznaczna odpowiedź

Kate i William
Fot. East News

William i Kate długo nie pokazywali się publicznie. Teraz książę wrócił do obowiązków królewskich i został zaskoczony pytaniem o stan zdrowia żony. Szczerze opowiedział o stanie księżnej, wspomniał też o dzieciach.

Co robią teraz William i Kate?

William i Kate w ostatnim czasie zniknęli na kilka tygodni. Księżna nie była widziana od czasu nagrania z 22 marca, kiedy to ujawniła w oświadczeniu, że lekarze zdiagnozowali u niej zmiany rakowe. W tym samym komunikacie ogłosiła, że poddaje się chemioterapii zapobiegawczej. Wkrótce po tym książę i księżna Walii wyjechali wraz z dziećmi na przerwę świąteczną. Udali się do swojej wiejskiej posiadłości Anmer Hall.

Ani Kate, ani jej dzieci nie byli widziani od tamtego czasu. Przypuszcza się, że George, Charlotte i Louis przebywają obecnie na domowym nauczaniu, aby nie narażać ich na ataki wścibskich dziennikarzy oraz pytania koleżanek i kolegów ze szkoły. Tymczasem William musiał w końcu wrócić do pełnienia swoich obowiązków. Podczas publicznych wizyt stara się nie odpowiadać na pytania o rodzinę lub robi to zdawkowo. Teraz jednak zdecydował się na szczerą odpowiedź, szczegóły poniżej.

Król Karol III zadał cios synowi. Przykra wizyta księcia Harry'ego w Anglii "Przechodzą przez piekło". Smutne wieści o Kate i Williamie

Książę William na publicznej wizycie w Kornwalii

Książę William w ostatnich dniach udał się do bardzo malowniczego zakątka swojego kraju. Mąż księżnej Kate, wróciwszy do zadań pracującego członka rodziny królewskiej, wyjechał na wyspy Scilly. Jest to piękny archipelag wyspowy, leżący na zachód od wybrzeży Kornwalii. Spadkobierca tronu przybył tu po raz pierwszy od uzyskania tytułu księcia Kornwalii we wrześniu 2022 roku.

Wizyta Williama była niezwykle pracowita. Najpierw odwiedził miejsce, w którym budowany jest pierwszy projekt mieszkaniowy dla bezdomnych tamtego regionu, Nansleden w Newquay. Rozmawiał też z tamtejszymi ratownikami, odwiedził miejscową piekarnię, a w końcu udał się do szpitala St Mary’s. Tam nie uniknął pytań o zdrowie żony. Co odpowiedział?

Książę William o stanie zdrowia Kate

Syn króla Karola III rozmawiał podczas wizyty z dyrektorką tamtejszego szpitala. Tracy Smith zapytała go, jak czuje się księżna Kate. Wszystko uchwyciły kamery, nagranie z tej sytuacji możecie zobaczyć poniżej. Na pytanie o żonę William po raz kolejny odpowiedział tak ogólnie, jak to tylko możliwe:

Kate ma się dobrze, dziękuję – odpowiedział książę.

Dużo swobodniej i bardziej szczerze zareagował jednak na to samo pytanie o kondycję jego dzieci.

Dzieci są bardzo zazdrosne, że tu jestem bez nich. Może przyjedziemy w tym roku, ale w późniejszym terminie – powiedział z uśmiechem spadkobierca tronu.

Być może William zasugerował w ten sposób, że stan Kate jest na tyle dobry, że za jakiś czas będzie już mogła podróżować?

książę William, księżna Kate, pytanie jak się czuje, co odpowiedział
Książę William w Kornwalii na wyspach Scilly, fot. TOBY MELVILLE/AFP/East News
Kate i William, jak czuje się księżna, słowa Williama
Księżna Kate w 2021, fot. Rex Features/East News