Swiatgwiazd.pl
tvp

Piotr Molecki/East News

Wpadka Marceliny Zawadzkiej. Marketingowiec wytknął jej błąd

23 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Kamila Krótka

Ogromna wpadka Marceliny Zawadzkiej. Gwiazda "Pytania na śniadanie" wstawiła na swój Instagram InstaStories, w którym zareklamowała zestaw wyrobów tytoniowych. Jak zauważył jeden z marketingowców - to nie tylko nielegalne, ale i bezmyślne. Co na to prezenterka TVP?

  • Marcelina Zawadzka została niedawno współoskarżona o udział w tzw. aferze vatowskiej

  • Po aferze wyjaśniła, że oszustwa nie były celowe

  • Teraz zaliczyła kolejną nielegalną wpadkę

Marcelina Zawadzka jest gwiazdą TVP, która na swoim koncie ma już przewinienia. To jednak nie powoduje, że prezenterka jest bardziej ostrożna. Co tym razem się wydarzyło?

Gwiazda TVP może zapłacić 200 tys. zł kary?

Marcelina Zawadzka postanowiła wypromować na swoim koncie wyroby tytoniowe, potem jednak szybko usunęła wpis. Dlaczego? Okazało się bowiem, że za taką reklamę mogłaby sporo zapłacić.

Na jej profilu internauci mogli zobaczyć zdjęcie pudełka, a w nim cały zestaw e-palacza. Promowała produkt, zachęcając jednocześnie obserwatorów, jak i znajomych, prawdopodobnie nie wiedząc, że taka reklama jest w Polsce nielegalna.

- Zakaz reklamy tytoniu i wyrobów tytoniowych jest zakazem względnym, a ustanawia go art. 8 ustawy z dnia 9 listopada 1995r. o ochronie zdrowie przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. (...) Z kolei pod pojęciem wyrobów tytoniowych należy rozumieć wszelkie wyprodukowane z tytoniu wyroby, takie jak papierosy, cygara, cygaretki, tytoń fajkowy, machorka i inne zawierające tytoń lub jego składniki, z wyłączeniem produktów leczniczych zawierających nikotynę - czytamy na stronie lexplay.pl

Diana

Wiadomo, do kogo księżna Diana zadzwoniła zaraz przed wypadkiem. "Byłem ostatni"

CZYTAJ DALEJ

Marketingowiec zwrócił uwagę Marcelinie

Maciej Pietrukiewicz, który specjalizuje się we współpracy z influencerami, zauważył jej post i szybko zareagował. Napisał o tym, jak "okropne" jest wykorzystywanie swoich zasięgów do promowania szkodliwych e-papierosów.

Wspomniał też o karze 200 tys. złotych, która grozi za reklamę wyrobów tytoniowych:

- Naprawdę nie trzeba promować wszystkiego tylko dlatego, że ktoś zapłacił, a ty tego używasz. To jeszcze nie jest wystarczający powód. Oczywiście, że każdy odbiorca ma swój rozum, ale to ty decydujesz, czy ocieplasz swoim wizerunkiem jakiś szkodliwy produkt.

Po wszystkim wpis Marceliny zniknął z sieci, ale to nie wszystko. Prezenterka zablokowała profil Macieja Pietrukiewicza, który nie omieszkał wytknąć jej tego w InstaStories:

z27236345IH,InstaStory-Macka-Boomera-Pietrukiewicza

Instagram

z27236348IH,InstaStory-Macka-Boomera-Pietrukiewicza

Instagram

Prawnik: „Wymiar kary będzie zależeć od wielu czynników

Czy sytuacja gwiazdy jest naprawdę tak dramatyczna jak spekulują media? Postanowiliśmy zapytać prawnika, jakie konsekwencje prawne mogą spotkać byłą Miss Polonię oraz jaka realnie może być kara dla Marceliny Zawadzkiej. O tym, czy celebrytka naprawdę złamała prawo i ile może ją to kosztować opowiedziała nam prawniczka Joanna Siemaszko. 

Świat Gwiazd: Czy Marcelina Zawadzka naprawdę może mieć nieprzyjemności prawne w związku z promocją e-papierosów na swoim profilu na Instagramie?

Joanna Siemaszko: Faktycznie, zgodnie z art. 12 pkt 1) ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych kto reklamuje lub promuje m.in. papierosy elektroniczne podlega karze grzywny do 200 tys. zł albo karze ograniczenia wolności albo obu tym karom łącznie. 

ŚG: Od czego w takim razie konkretnie będzie zależeć wymiar kary i czy Marcelinie Zawadzkiej może udać się ponieść mniejsze konsekwencje?

Joanna Siemaszko: O ile zostanie wszczęte postepowanie przeciwko Marcelinie Zawadzkiej i zostanie oskarżona o naruszenie ww. przepisów ustawy, wymiar kary będzie zależeć od wielu czynników, w tym od okoliczności faktycznych sprawy i strategii obrony, jaką przyjmie Marcelina. Realnie, kara może być dużo niższa od granicy ustawowej i wynieść kilkanaście tysięcy złotych.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Pod domem Dariusza Krupy zjawiła się policja. Co się stało?

  • Jakub Strzelecki rzucił aktorstwo. Niebawem oficjalnie zostanie księdzem

  • Ewa Orłoś opowiedziała o rodzinnej tragedii. „Wyłam jak zwierzę”

źródło: Instagram

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl


Tagi:

Kamila KrótkaAutor

Redaktor portalu swiatgwiazd.pl. Wcześniej związana z radiem i marketingiem. Prywatnie zafascynowana reportażem, szczególnie podróżniczym. W wolnych chwilach lubi odwiedzać ściany wspinaczkowe i galerie sztuki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

piotr kraśko

Plotki

Piotr Kraśko ma prywatnego szofera. Zdumiewające, kto nim został

Czytaj więcej >

Plotki

Na jaw wyszedł powód rozstania Martyny Wojciechowskiej i Przemka Kossakowskiego

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Plotki

Agata i Andrzej Duda modlą się o zdrowie prezydenta Czech

Czytaj więcej >

Plotki

Rozpędzona rakieta nad głową dziennikarza TVN

Czytaj więcej >

Plotki

Małgorzata Rozenek-Majdan zabrała głos w sprawie Ukrainy. Wywołała burzę

Czytaj więcej >

Plotki

Wołodymyr Zełenski w lateksie i szpilkach? Wideo obiegło sieć

Czytaj więcej >