Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Zakopane zakręca kurek z kasą dla gwiazd. Miller wymownie komentuje koniec "Sylwestra Marzeń"
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 22.04.2024 23:09

Zakopane zakręca kurek z kasą dla gwiazd. Miller wymownie komentuje koniec "Sylwestra Marzeń"

Marcin Miller komentuje koniec "Sylwestra Marzeń
fot. KAPiF

Właśnie zapadła zaskakująca decyzja o zaprzestaniu organizacji “Sylwestra Marzeń” w Zakopanem. Teraz tę informację postanowił skomentować Marcin Miller. Jego słowa mogą zadziwić.

"Sylwester Marzeń" hitem TVP

W tamtym roku w Zakopanem podczas "Sylwestra Marzeń" z Dwójką pojawiły się takie gwiazdy jak Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska i Edyta Górniak. Nie zabrakło również największych postaci muzyki disco polo: Zenka Martyniuka, Sławomira oraz Pięknych i Młodych. W roli zagranicznych gości wystąpi zespół Fun Factory. Oprócz nich na scenie pojawili się także: Roxie Węgiel, Viki Gabor, Afromental, Pectus oraz Blanka. 

Warto przypomnieć, że sylwestrowe koncerty Dwójki za czasów rządów PiS i Jacka Kurskiego w Telewizji Polskiej stały się jednymi z najbardziej prestiżowych imprez w TVP. Organizowano je z wielkim rozmachem i nie żałowano pieniędzy, aby zaprosić światowej sławy gwiazdy. Niestety, nie brakowało również skandali, na przykład gdy wyszły na jaw ogromne honoraria artystów, którzy pojawiali się na scenie tylko na kilka piosenek.

Okazuje się, że w tym roku wszystko się zmieni. Nowy burmistrz Zakopanego nie zamierza kontynuować tej muzycznej tradycji. 

Sylwester 2023 TVP. Gwiazdy na konferencji: Joanna Liszowska, Allan Krupa, Daria Marx, Kajra i Sławomir Sylwester Marzeń TVP. Awantura po występie Black Eyed Peas, politycy partii rządzącej atakują muzyków

Koniec "Sylwestra Marzeń TVP"

Po zakończeniu drugiej tury wyborów samorządowych, pojawiły się liczne niespodzianki. Jedną z nich jest zwycięstwo niezależnego kandydata, Łukasza Filipowicza, który został nowym burmistrzem Zakopanego. Młody, 36-letni aktywista reprezentujący Komitet Wyborczy Przyjazne Zakopane pokonał dotychczasową wiceburmistrz miasta, Agnieszkę Nowak-Gąsienicę.

Nowy burmistrz już zapowiedział kierunek swojej polityki. Planuje wprowadzić wiele zmian w mieście, a jedną z nich na pewno zauważą nie tylko mieszkańcy, ale także miliony Polaków. Mowa tutaj o "Sylwestrze marzeń z Dwójką".

Trzeba zmienić wizerunek Zakopanego. Nie będzie rządów Leszka Doruli w Zakopanem, nie ma Jacka Kurskiego w TVP, więc i nie będzie "Sylwestra marzeń". Natomiast jestem za tym, aby jakaś impreza była. Doskonale pamiętam czasy, kiedy witryny na Krupówkach osłaniano deskami z obawy o bezpieczeństwo. Więc trzeba pomyśleć o imprezie w mniejszej skali, promującej region — powiedział po ogłoszeniu wyników, cytowany przez Wyborcza.pl.  

Marcin Miller bardzo często pojawiał się na “Sylwestrze Marzeń”, teraz został zapytany o tą decyzję władz miasta. 

Marcin Miller o końcu "Sylwestra Marzeń"

W trakcie dyskusji z Plejadą, Marcin Miller z zespołu Boys wyraził swoje zdanie na temat wypowiedzi nowego burmistrza Zakopanego.

Czy to jest Zakopane, czy inne miasto — mi to jest akurat rybka. Gram tam, gdzie mam umowę, gdzie chcą się ludzie bawić. Tak burmistrz sobie zażyczył — nie wiem, czy to jest dobre. To jest jedyna impreza w roku — ludzie chcą się bawić i tyle. Zawsze są zdania podzielone. Dla jednego będzie muzyka za głośna, innemu przeszkadza, że petardy strzelają.

Wyznał również, gdzie może się udać, gdy nie będzie imprezy w Zakopanem. 

Jeżeli nie będzie sylwestra w Zakopanem, to my będziemy się bawić w Chorzowie – stwierdził Miller.

Żałujecie, że w tym roku nie odbędzie się “Sylwester Marzeń” w Zakopanem?

Marcin Miller, fot. KAPiF
Marcin Miller, fot. KAPiF
Marcin Miller, fot. KAPiF
Marcin Miller, fot. KAPiF