Swiatgwiazd.pl > Newsy > Sylwester Marzeń TVP. Awantura po występie Black Eyed Peas, politycy partii rządzącej atakują muzyków
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 01.01.2023 17:12

Sylwester Marzeń TVP. Awantura po występie Black Eyed Peas, politycy partii rządzącej atakują muzyków

Sylwester Marzeń TVP
fot. Mieszko Piętka, Piotr Podlewski / AKPA; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sylwester Marzeń TVP nie przebiegł zgodnie z planem. Afera goni aferę, a awantura, jaka wybuchła w obozie polskiej prawicy po występie zespołu Black Eyed Peas, nie ma sobie równych. Frontman grupy wdał się nawet w dyskusję z jednym z polityków.

Zagraniczny zespół, jaki był gościem na sylwestrowym koncercie TVP, pojawił się na scenie z tęczowymi opaskami. Jakby tego było mało, muzycy podkreślali, że nazywają się "Black Eyes P.E.A.S., nie Black Eyed PIS". Co wydarzyło się później?

Sylwester Marzeń TVP i awantura o tęczowe opaski

Politycy Solidarnej Polski grzmią na Twitterze o upadku obyczajów. Wiceminister Janusz Kowalski cytuje Benedykta XVI, a Marcin Warchoł wdał się w dyskusję z liderem Black Eyed Peas. Polityk ostro skrytykował tęczowe opaski oraz postawę zespołu.

Ludzie są ludźmi i wszyscy powinniśmy praktykować szacunek i miłość dla wszystkich kategorii ludzi na ziemi i uczyć się od nich – odpowiedział mu Will.i.am. Warchoł próbował jeszcze atakować artystów za to, że występowali w Katarze, chociaż tam też są łamane prawa mniejszości. "Sprzedaliście zasady za zysk. Hipokryzja" stwierdził.

Pojechaliśmy do tych miejsc, żeby szerzyć miłość. Po co bojkotować, skoro możesz dotrzeć bezpośrednio do źródła, które potrzebuje inspiracji i próbować ze wszystkich sił inspirować ich i szerzyć miłość – odpowiedział na to lider grupy.

Sylwester Marzeń TVP: awantura pomiędzy politykami Zjednoczonej prawicy.

Politycy Solidarnej Polski zaatakowali nie tylko samych muzyków. Awantura wybuchła także pomiędzy osobami związanymi z partią rządzącą. "Homopropaganda w TVP za 1 milion dolarów. To nie była dobra zmiana" napisał Janusz Kowalski na Twitterze. Wtórowała mu Anna Siarkowska oraz Zbigniew Ziobro.

Wpadki się zdarzają. Ale jeśli promocja LGBT na sylwestrowym koncercie TVP była zaplanowana przez stację, to ci, którzy uznali to za skandal, mają rację – napisał minister sprawiedliwości.

Panowie z SP, napijcie się szampana na Sylwestra. Zamiast lansować się politycznie nawet teraz. Polska chce się bawić dziś – wyłączcie szczucie. Dobrego Nowego Roku! – odpowiadała im Joanna Lichocka, posłanka PiS i członkini Rady Mediów Narodowych.

Na cytat Janusza Kowalskiego, przywołującego słowa Benedykta XVI o tym, że małżeństwo homoseksualne "sprzeciwia się całej tradycji ludzkości" odpisał Samuel Pereira. "Jeśli ktoś w sylwestra miesza słowa zmarłego dziś papieża [...] z występem zespołu muzycznego, to ja nie jestem w stanie mu pomóc. Bawimy się dalej" odparował.

Zobacz zdjęcia:

Sylwester Marzeń TVP
Marcin Warchoł, fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Sylwester Marzeń TVP
"Sylwester Marzeń" TVP, fot. fot. Mieszko Piętka, Piotr Podlewski / AKPA
Sylwester Marzeń TVP
"Sylwester Marzeń" TVP, fot. fot. Mieszko Piętka, Piotr Podlewski / AKPA
Sylwester Marzeń TVP
"Sylwester Marzeń" TVP, fot. fot. Mieszko Piętka, Piotr Podlewski / AKPA

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz

  3. Kim są dzieci Emiliana Kamińskiego? Nie wszystkie są anonimowe, a córką pochwalił się publicznie

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].