Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Zwycięzców Eurowizji łączy jedna cecha. Zabrakło jej w występie Blanki. TVP wyciągnie konsekwencje?
Michał Fitz
Michał Fitz 14.05.2023 19:19

Zwycięzców Eurowizji łączy jedna cecha. Zabrakło jej w występie Blanki. TVP wyciągnie konsekwencje?

Eurowizja
Rolf Klatt/REX/EAST NEWS; OLI SCARFF/AFP/East News; AFP/EAST NEWS

Tegoroczna Eurowizja zakończyła się wczoraj wieczorem tryumfem reprezentantki Szwecji, Loreen. Ta wygrała plebiscyt już wcześniej, w 2012 roku. Jej występy mają sporo cech wspólnych. Jak się okazuje, inni zwycięscy obierali podobną taktykę.

Porównując ich występy, można znaleźć wiele podobieństw. Wychodzi na to, że TVP nie odrobiło pracy domowej przez tegorocznym show.

Co łączy zwycięzców Eurowizji?

Na Tiktoku pojawiło się nagranie, które porównuje zwycięskie koncerty z ostatniej dekady. Choć oczywiście wygrywały przeróżne utwory, patrząc na same występy, można odnieść wrażenie, że jeden ich tym jest szczególnie faworyzowany na Eurowizji.

Wczoraj Loreen zwyciężyła, choć miała wyjątkowo minimalistyczny wykon, bez tancerzy czy zbędnych efektów. Jej koncert z 2012 roku, gdy wygrywała śpiewając “Euphorię”, był pod tym względem bardzo podobny. Z tego patentu korzystali też inni.

Eurowizja nie zapomniała o Cleo. Prześmiewcze nawiązanie do "ubijania masła", Polacy się tego nie spodziewali

Eurowizja: Jak wyglądały występy innych zwycięzców?

Na nagraniu widać, że na minimalizm postawili także inni artyści, którzy później wygrywali cały plebiscyt. Conchita Wurst, Mans Zamerlow czy Salvador Sobral nie potrzebowali żadnych tancerzy lub akrobatów. Z rekwizytów wystarczył im tylko mikrofon.

Nieco bardziej na show postawiła Netta, reprezentująca w 2018 roku Izrael oraz zespół Maneskin z Włoch, który wygrywał 2 lata temu. Niemniej, są to i tak wyjątki od łatwej do zaobserwowania reguły.

Czy TVP zmieni taktykę na Eurowizję?

Na długo przed finałem Eurowizji nastroje społeczne wskazywały na to, że sama piosenka “Solo” Blanki nie porwie Europejczyków na tyle, by dali jest zwycięstwo. TVP postanowiło więc mocno zainwestować w show. To na pewno zapadło w pamięć, ale ostatecznie tryumfu nie przyniosło.

Mało tego, część Europejczyków wręcz wyśmiała koncepcję na koncert naszej reprezentantki. BBC w mediach społecznościowych żartowała, że Polacy zdecydowanie przesadzili z ilością efektów specjalnych. Czy TVP wyciągnie z tego wnioski i za rok zaserwuje nam zupełnie odwrotny pokaz?

Zobacz post: