Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tak brzmiały pierwsze słowa zwyciężczyni Eurowizji. Pod filmem burza, mocna reakcja widzów
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 14.05.2023 08:13

Tak brzmiały pierwsze słowa zwyciężczyni Eurowizji. Pod filmem burza, mocna reakcja widzów

zwycięzca Eurowizji
Fot. OLI SCARFF/AFP/East News

Wczorajszy finał Eurowizji 2023 za nami. Rywalizacja była bardzo zacięta i dosłownie do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto wygra, bo głosy telewidzów, które zostały doliczone już po głosach jurorów, zmieniły bardzo wiele. Zwycięzcą Eurowizji została reprezentantka Loreen, reprezentantka Szwecji.

Drugie miejsce zajął Käärijä z Finlandii z piosenką „Cha cha cha”, trzecie – Noa Kirel z Izraela, z utworem „Unicorn”. Blanka z przebojem „Solo” zajęła dopiero 19. miejsce, głównie dzięki głosom telewidzów.

Zwycięzca Eurowizji 2023: Loreen zrobiła to po raz drugi

Wczorajszy sukces w Liverpoolu nie jest pierwszym zwycięstwem szwedzkiej piosenkarki. Po raz pierwszy udało się jej się to w 2012 roku. Zaśpiewała wtedy piosenkę „Euphoria”. Później wypuściła płytę „Heal”, która ugruntowała jej popularność jako dojrzałeś artystki.

Przez minioną dekadę nie spoczywała na laurach. Rozwijała się, pracując nad swoim wizerunkiem i inspiracjami muzycznymi. W 2017 wydała płytę „Ride”. Zdarzyło się jej też zadebiutować na ekranie i wziąć udział w licznych programach rozrywkowych. 

Finałowy występ Blanki na Eurowizji 2023. Rozgrzała scenę do czerwoności, czekamy już tylko na wyniki

Zwyciężczyni Eurowizji 2023: Loreen ze Szwecji

Loreen w swojej twórczości wielokrotnie poruszała trudne społeczne tematy. W wywiadach podkreśla, że chce nieść przesłanie o akceptacji i integracji. Wczoraj przebój „Tatoo” przyniósł jej aż 583 punkty. Artystka jest pierwszą kobietą, która dwukrotnie wygrała w konkursie. Tym samym Szwecja została zwycięzcą po raz siódmy w historii programu.

Zwyciężczyni nie kryła oszołomienia i ogromnego wzruszenia. Wyraźnie widać było, że czuje się zaszczycona i poruszona zarówno wysokimi notami od profesjonalnego jury, jak i telewidzów z całego świata.

Widzowie reagują na zwycięstwo Szwecji na Eurowizji

Aż nie wiem, co powiedzieć. A jednak wiem: dziękuję. To wszystko dzięki wam. Kochałam każdą minutę wykonywania tej piosenki, która była specjalnie dla was. Jesteście wspaniali, naprawdę cudowni – mówiła z wielką wdzięcznością.

Jej słowa doczekały się niemal 12 tysięcy komentarzy w zaledwie kilka godzin. Wiele osób dało wyraz żalowi, że nie zwyciężyła Finlandia, jednak większość dodawała, że wygrana jest zasłużona. „Chciałam, żeby wygrała”, „Szwecjo, byliście super”, „dobra robota”.

Zobacz filmy i zdjęcia:

Blankazwycięzca Eurowizji

@eurovision First words from our 2023 winner? ✨ #Eurovision #Eurovision2023 @Loreen ♬ original sound - Eurovision