Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Agata Kościkiewicz walczyła z nowotworem mózgu. Wygrała z chorobą. Tak obecnie wygląda
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 01.03.2024 10:20

Agata Kościkiewicz walczyła z nowotworem mózgu. Wygrała z chorobą. Tak obecnie wygląda

Agata Kościkiewicz o chorobie
Agata Kościkiewicz, fot. KAPiF/DDTVN

Cała Polska była świadkiem walki z chorobą Agaty Kościkiewicz. Była żona wokalisty De Mono przeszła w życiu przez dramatyczne chwile. Wiemy, jak aktualnie wygląda i co się z nią dzieje.

Związek Agaty z Markiem Kościkiewiczem

Agata Kościkiewicz stała się rozpoznawalna, gdy związała się z Markiem Kościkiewiczem, muzykiem zespołu De Mono. Ich związek trwał przez 13 lat, ale w 2014 roku doszło do rozwodu. W mediach pojawiały się doniesienia o problemach z wiernością ze strony mężczyzny.

Kościkiewicza przyłapano na intymnym kontakcie z kobietą na ławce w parku – pisano na “Pudelku” w 2008 roku.

Znajomy muzyka udzielił wywiadu dla "Faktu", gdzie opowiedział o stylu życia kolegi.

Wariuje przy ładnych, młodych dziewczynach. Nie umie wytrwać przy jednej. Na trasach koncertowych zawsze znajdował jakąś "przyjaciółkę".

Agata i Marek Kościkiewiczowie razem wychowywali dwóch synów, Jana i Mikołaja. Agata miała nadzieję, że po rozwodzie zazna trochę spokoju. Życie jednak przewartościowało jej oczekiwania.

Stanowski zastrasza Derpienski i grozi jej śmiercią?! Opublikowała serię wstrząsających wiadomości Kolejne rozstanie w show-biznesie. Ich związek nie przetrwał nawet roku. Partner gwiazdy poinformował o wszystkim w mediach

Agata Kościkiewicz walczyła z nowotworem

Po rozpadzie małżeństwa Agata próbowała odbudować swoje życie, ale niestety otrzymała przytłaczającą diagnozę – lekarze wykryli u niej nowotwór.

Obłoniak, złośliwość trzeciego stopnia – powiedziała w “DDTVN”.

Agata Kościkiewicz publicznie dzieliła się swoją walką z chorobą. Przeszła operację, radioterapię oraz leczenie sterydowe. W wywiadzie dla "Gali" wspomniała, że choć świadoma jest, że choroba może powrócić, nie wie kiedy. Zmagania z nowotworem sprawiły, że musiała zrezygnować z marzeń o trzecim dziecku. To jednak nie były jedyne problemy zdrowotne, z którymi zmagała się Kościkiewicz.

Od piątego roku życia byłam pod opieką neurologów. Miałam dwukrotny paraliż lewostronny, całkowitą utratę wzroku, w tej chwili mierzę się z padaczką, z insulinoopornością, nadciśnieniem tętniczym, z Hashimoto, wiec trochę tego jest – mówiła Kościkiewicz w “DDTVN”.

Agata Kościkiewicz podzieliła się również przemyśleniami swojej neurolożki, która wyraziła przekonanie, że nawet osoby, które zdają się być "chorujące na wszystko", mogą doczekać się późnej starości.

Po prostu łykam garść tabletek - tłumaczyła.  

W 2022 roku Agata Kościkiewicz stanęła w obliczu kolejnego ciosu –  lekarze wykryli u niej dziesięciocentymetrowego guza jajnika, a po rezonansie istniało podejrzenie nowotworu. Na szczęście okazało się, że to tylko fałszywy alarm, jednak ten incydent przywołał bolesne wspomnienia.

Poszłam do lekarza, zrobiłam rezonans i w diagnozie dostałam podejrzenie nowotworu. Na szczęście po wycięciu histopatologa okazało się, że była zmiana łagodna. Przez moment znowu wróciły te uczucia. To jest śmieszne, bo ja nie boję się śmierci, ale mam lęk o to, że moje dziecko zostanie samo, Mikołaj. Bo Janek jest już samodzielny. (...) Pamiętam, jak moja mama zmarła na nowotwór piersi dwa lata temu, to bardziej przeżyłam jej diagnozę niż swoją – mówiła w “Dzień Dobry TVN” w 2022 roku.

Jak wygląda życie Agaty Kościkiewicz, kiedy najgorsze chwile są już za nią?

Co teraz dzieje się z Agatą Kościkiewicz?

Agata Kościkiewicz otwarcie przyznała, że choroba przyniosła jej także wiele problemów ze zdrowiem psychicznym, włącznie z depresją i stanami lękowymi. Podjęła leczenie u psychiatry, korzystała z leków przeciwlękowych, które pomagały jej funkcjonować na co dzień oraz skorzystała z terapii. Dodatkowo zaangażowała się w kampanię "Rak. To Się Leczy", która ma na celu podniesienie świadomości na temat nowotworów i zachęcenie do dbałości o zdrowie. 

Aktualnie, zgodnie z informacjami na mediach społecznościowych, angażuje się jako menedżerka restauracji i pasjonatka kulinariów. Choć rzadziej pojawia się publicznie, niedawno miała występ w warszawskim Teatrze Capitol. 

Agata i Marek Kościkiewiczowie, fot. KAPiF
Agata i Marek Kościkiewiczowie, fot. KAPiF
Agata Kościkiewicz, fot. KAPiF
Agata Kościkiewicz, fot. KAPiF
Agata Kościkiewicz, fot. KAPiF
Agata Kościkiewicz, fot. KAPiF
Agata Kościkiewicz obecnie, fot. KAPiF
Agata Kościkiewicz obecnie, fot. KAPiF