Swiatgwiazd.pl

fot. KAPiF

Agata Młynarska wspomina ojca w poruszającym wpisie. Wojciech Młynarski zmarł sześć lat temu

15 Marca 2023

Autor tekstu:

Weronika Chmielewska

Agata Młynarska mimo różnych relacji z ojcem zawsze ciepło go wspomina. W 6. rocznicę śmierci zamieściła o nim wzruszający post w mediach społecznościowych. Pamięć o Wojciechu Młynarskim jest dla niej nadal żywa.

Był znanym poetą, artystą kabaretowym oraz autorem piosenek, które do dziś uderzają słuchaczy swoją aktualnością. Prywatnie jednak zmagał się z poważną chorobą dwubiegunową. Do końca życia pozostała przy nim rodzina.

Agata Młynarska zmagała się z chorobą ojca

Pierwsze objawy dolegliwości Wojciech Młynarski zauważył w latach 70. Później zdiagnozowano u niego afektywną chorobą dwubiegunową. Artysta poddał się leczeniu, które trwało do końca jego dni.

Ja już w czasie pisania Henryka VI stwierdziłem objawy, które potem zdiagnozowano, że jestem chory na tak zwaną chorobę maniakalno-depresyjną. To znaczy, że mam okresy wzmożonego dobrego samopoczucia i mam okresy depresyjne. To choroba, którą się leczy i na którą choruję do dziś — wyjawił w jednej z książek.

Świadkami jego zmiennych nastrojów była przede wszystkim rodzina. Agata Młynarska miała zaledwie 7 lat, gdy u jej ojca zdiagnozowano chorobę. Sama musiała szybko dorosnąć, by pomóc rodzicowi, w którym widziała bliskiego przyjaciela.

Choroba Taty była sinusoidą nastrojów. Od manii do depresji. Niewiele wtedy wiedziano o tym, jak leczyć chorego i chronić rodzin — wyznała dla Wirtualnej Polski.

Michał Wiśniewski / Pola Wiśniewska

Żona Michała Wiśniewskiego dostała białej gorączki. Tak podsumowała swojego męża

CZYTAJ DALEJ

Ostatnie chwile Wojciecha Młynarskiego

Do poważnego kryzysu doszło w 2014 roku, gdy do choroby dwubiegunowej dołączyły również problemy z sercem. Wojciech Młynarski po pobycie w szpitalu spędzał czas przede wszystkim we własnym łóżku. Największym wsparciem okazały się wtedy dzieci oraz siostra.

Teraz stan jest stabilny, choć trudny. Tata jest cierpiący, przebywa w domu, ma jednak komfortowe warunki, wspaniałą opiekę i nas. Paulina, Janek i ja oraz nasze dzieci jesteśmy przy nim niemalże każdego dnia. Pogodziliśmy się z tym, że tata jest chory, a każdy dzień z nim jest prezentem od losu — wspominała Agata Młynarska.

Przy Wojciechu Młynarskim do końca trwała bliska rodzina. Siostra artysty jeszcze kilka dni przed jego śmiercią odwiedziła go w domu. Już wtedy dało się zauważyć krytyczny stan 76-latka.

Odwiedziłam go na parę dni przed śmiercią. Wiedziałam, że nie ma z nim kontaktu. Patrzyłam na tę jego mękę. Głaskałam go po ręku. Powiedziałam: „Wojtek, jeżeli masz świadomość, że tu jestem, daj mi znak”. Minął moment, a on zaczął walić głową w poduszkę. Przeszedł przez piekło — opowiedziała Barbara Młynarska-Ahrens.

Artysta zmarł 15 marca 2017 roku, o czym poinformowały jego dzieci w mediach społecznościowych. Najstarsza córka co roku wspomina ojca w rocznicę pożegnania. Pamięć o nim jest ciągle silna .

Agata Młynarska upamiętniła jego pamięć w rocznicę śmierci

Dziennikarka chętnie korzysta z mediów społecznościowych i to właśnie tam otwiera się przed internautami na bardziej osobiste tematy. W kolejną rocznicę śmierci ojca wspomniała o jego twórczości, która nadal porusza odbiorców.

Upodobał sobie marzec. Urodził się i odszedł na przedwiośniu. „Przedwiośnie” to była także jedna z jego ulubionych powieści. […] Mawiał, że natchnienie miewa w godzinach pracy. Każda z jego piosenek o Polsce jest niezmiennie, niestety przerażająco aktualna. Każde z jego słów niesie refleksję i pocieszenie dla spragnionych oddechu wolności i humoru umysłów — wyznała Agata Młynarska.

Następnie dziennikarka podzieliła się fragmentem utworu ojca, "Co by tu jeszcze…", który, choć ma ponad 20 lat, nadal może odnieść się do aktualnych sytuacji. Na koniec gwiazda przyznała, że mimo upływu czas nadal odczuwa smutek z powodu braku ojca.

Rozmowa była ratunkiem. Jest cisza. I coraz trudniej grać w zielone! — podsumowała.

Zobacz zdjęcia:

Agata Młynarska, Wojciech Młynarski.jpg
fot. KAPiF
Agata Młynarska, Wojciech Młynarski (2).jpg
fot. KAPiF

Źródło: Viva!, Wirtualna Polska

Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek o szóstej rano. Nieuczesane włosy, zero makijażu, tak wygląda za zamkniętymi drzwiami

CZYTAJ DALEJ
Krzysztof Skiba

Krzysztof Skiba i jego o 26 lat młodsza ukochana będą mieli dziecko? Karolina wypaliła prosto z mostu

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Życie Gwiazd

Jerzy Skolimowski stracił młodszego syna i żonę. Życie nie rozpieszczało utalentowanego reżysera
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Michał Szpak przed występami wykonuje swój rytuał. Zdradził, co dzieje się za kulisami
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Maciej Maleńczuk przed laty odsiadywał wyrok. Ze sceny w Sopocie wygłosił powód pobytu w więzieniu
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Doda tuż po występie w Sopocie otrzymała wiadomość od mamy. Te słowa poruszają do łez
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

"Azja Express". Znamy zwycięzców kolejnej edycji show, widzowie nie mieli żadnych wątpliwości
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Maryla Rodowicz zrobiła show podczas sopockiego festiwalu. Na scenie pojawił się nawet Edward Miszczak
Czytaj więcej >
Weronika Chmielewska

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]