Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Aleksandra Popławska w żałobie. Malutka Marcysia przegrała walkę z chorobą
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 02.11.2023 08:12

Aleksandra Popławska w żałobie. Malutka Marcysia przegrała walkę z chorobą

Aleksandra Popławska w żałobie, fot. KAPiF; Facebook/Aleksandra Popławska
Aleksandra Popławska w żałobie, fot. KAPiF; Facebook/Aleksandra Popławska

Aleksandra Popławska zmaga się z osobistą tragedią. W swoich mediach społecznościowych przekazała wyjątkowo przykre wieści, które poruszyły serca fanów aktorki.

Aleksandra Popławska w żałobie

Aleksandra Popławska przechodzi przez trudny czas. Jeszcze w marcu gwiazda “Watahy” podzieliła się ze swoimi wielbicielami informacją o ciężkiej sytuacji, jaka dotknęła jej rodzinę.

Jej pięcioletnia kuzynka Marcysia usłyszała porażającą diagnozę. U dziecka stwierdzono nowotwór mózgu. Rozpoczęła się walka z czasem i nierównym wrogiem. Aktorka osobiście zaangażowała się we wsparcie dziewczynki, promując w sieci zbiórkę pieniędzy na jej leczenie.

Aleksandra Popławska (1).png
Aleksandra Popławska przeżywa żałobę, fot. KAPiF
Aleksandra Popławska od lat jest w szczęśliwym związku. Teraz potwierdziła radosne wieści Magdalena Popławska to młodsza siostra Aleksandry. Przez lata była związana ze znanym aktorem

Śmierć w rodzinie Aleksandry Popławskiej

Aleksandra Popławska kilka miesięcy temu opublikowała w sieci post, w którym poinformowała, że dziewczynka choruje. Angażowała się również w zbiórkę funduszy dla rodziców małej Marcysi, które miały pomóc w walce z nowotworem. 

Jeszcze dwa tygodnie temu była zdrową energiczną, charakterną dziewczyną, okazało się jednak, że w jej główce zamieszkał nieoperacyjny, glejakowaty stwór który chce przejąć nad Marcysią kontrolę, osłabił ją bardzo i każdego dnia rodzina walczy o kolejny dzień - informowała jeszcze kilka miesięcy temu Aleksandra Popławska.

Niestety, nadzieja na uratowanie dziecka rozpłynęła się pod koniec ubiegłego miesiąca. 26 października dziewczynka odeszła, a cztery dni później została pochowana. Na Facebooku aktorki pojawił się kolejny, rozdzierający serce post.

Aleksandra Popławska (3).png
Aleksandra Popławska poinformowała o śmierci kuzynki, fot. Facebook/Aleksandra Popławska

Kuzynka Aleksandry Popławskiej nie żyje

Pomimo wielkiej woli życia i walki najbliższej rodziny Marcysi nie udało się pokonać choroby. Aktorka zamieściła w sieci poruszające pożegnanie z małą Marcysią. Trudno powstrzymać łzy, gdy czyta się jej słowa. 

Nasza wyjątkowa , mała kuzynka  8 miesięcy walczyła z ciężką chorobą. Cysia buntowała się, bo choroba powoli odbierała jej siły, nie mogła biegać po podwórku jak dawniej, nie mogła normalnie jeść, pić i bawić się. Aż w końcu 26 października w czwartek jej charakterna dusza wkurzyła się całkowicie i opuściła to już niewiele mogące słabe ciałko. Mamy nadzieję, że teraz jest wolna i może robić co chce i jak chce, na swoich zasadach - czytamy we wpisie Aleksandry Popławskiej, który aktorka opatrzyła fotografiami przedstawiającymi waleczne dziecko.

Fani oraz osoby, które żywo interesowały się losami małej Marcysi, składają kondolencje i wyrazy żalu z powodu śmierci dziewczynki. Jej odwaga i determinacja w boju o życie na pewno nie będzie zapomniana.

Aleksandra Popławska (4).png
Aleksandra Popławska, fot. KAPiF
Aleksandra Popławska (5).png
Aleksandra Popławska, fot. KAPiF
Aleksandra Popławska (2).png
Aleksandra Popławska, fot. KAPiF