Anna Dymna Żródło: eastnews & Piotr Molecki

Anna Dymna opowiedziała o swoim małżeństwie i ślubie syna

11 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Trzykrotnie zamężna Anna Dymna opowiedziała o przykrej sytuacji, jaka miała miejsce w jej pierwszym małżeństwie z Wiesławem Dymnym. Z powodu braku aktu chrztu i związanych z tym komplikacji mężczyzna nie mógł powiedzieć swej wybrance sakramentalnego “tak”. Wzbogacona o życiowe doświadczenia aktorka zachęca syna do sformalizowania związku.

  • Anna Dymna mówiła “tak” trzykrotnie
  • Jej jedyny syn pochodzi z drugiego małżeństwa ze Zbigniewem Szotą
  • Michał Dymny spotyka się obecnie z artystką Agatą Kus
  • Aktorka ma zachęcać parę do wzięcia kościelnego ślubu
  • Powodem tego są jej własne doświadczenia z pierwszego związku małżeńskiego

Anna Dymna podbiła serca Polek i Polaków występami w takich produkcjach jak: “Znachor” czy “Mistrz i Małgorzata”. Przez lata dawała oglądać się także widzom teatrów, a jej głos mogli usłyszeć najmłodsi oraz ich opiekunowie zasiadający w kinach podczas seansu pełnometrażowych animacji “WALL-E” oraz “Księżniczka i żaba”. O czym nie każdy wie, Anna Dymna wychodziła za mąż trzy razy.

Życie uczuciowe Anny Dymnej

Pierwszym wybrankiem Anny Dymnej był Wiesław Dymny, z którym spędziła 7 wspólnych lat. Związek zakończył się nagłą śmiercią artysty w 1978 roku. Aktorka znalazła go nad ranem w kuchni - już wtedy nie żył. Do dziś nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną śmierci Wiesława Dymnego.

- Byłam przez wiele, wiele dni jak w hipnozie, pewna, że i tak świat się zaraz skończy. Wiedziałam, że za chwilę też umrę, bo życie nie jest po prostu możliwe - wspominała w jednym z wywiadów gwiazda polskiego kina.

Los chciał, że po tych tragicznych wydarzeniach Anna Dymna ponownie spróbowała szczęścia w miłości. Związała się z fizjoterapeutą Zbigniewem Szotą, który pomagał jej wrócić do dawnej sprawności po wypadku samochodowym. Dwa lata po ślubie powitali na świecie pierworodnego syna Michała.

Nina Terentiew mówi, co dalej ze Nina Terentiew mówi, co dalej ze "Światem według Kiepskich"Czytaj dalej

Historia ich związku nie doczekała szczęśliwego zakończenia. Po sześciu latach wspólnego życia para uzyskała rozwód. Anna Dymna zajmowała się wówczas pracą na planie i wychowaniem synka.

Anna Dymna dostała od losu jeszcze jeden uśmiech - tym razem w postaci aktora i reżysera teatralnego Krzysztofa Orzechowskiego. To z nim miała ostatecznie stworzyć udany, szczęśliwy związek, w którym nie brakuje jednak spięć.

- Zdarza nam się ostro dyskutować. Męża mam po to, by go kochać i opiekować się nim, ale też, by się z nim czasem pokłócić. Najważniejsze, że ciągle chcemy być razem. Razem pomilczeć, razem pokrzyczeć - wyjawiła niegdyś Anna Dymna.

Aktorka udziela synowi życiowej rady

Okazuje się, że syn Anny Dymnej z drugiego małżeństwa, Michał, znalazł już wybrankę serca. Jest nią artystka Agata Kus. Para nie sformalizowała jednak swego związku, do czego gorąco ma zachęcać ewentualna przyszła teściowa.

Być może powodem do zachęcania syna do ożenku jest własne życiowe doświadczenie Anny Dymnej z pierwszego małżeństwa. Aktorka nie wzięła ślubu kościelnego z Wiesławem Dymnym, czego powodem było zaginięcie aktu chrztu mężczyzny. Najwidoczniej chciałaby oszczędzić swemu dziecku późniejszych potencjalnych problemów.

- Wiesiu nie miał aktu chrztu, bo zginął gdzieś podczas wojny. Trzeba było złożyć podanie do kurii i ktoś musiał składać przysięgę na Biblię, że on był chrzczony. (…) Miał żonę przedtem i ktoś znów musiał zaświadczyć, że on nie miał ślubu kościelnego, i dlatego myśmy nigdy nie wzięli ślubu kościelnego, bo te wszystkie procedury były bardzo skomplikowane - mówiła aktorka.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plejada, Uroda Życia, Fakt

Następny artykuł