księżna Diana i Harry Żródło: eastnews & DAVID HARTLEY/REX FEATURES; eastnews & TOLGA AKMEN

Spadek po księżnej Dianie

11 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Fortuna, jaką pozostawiła po sobie Księżna Diana, umożliwiła jej synowi, Harry’emu, rozpoczęcie nowego życia u boku Meghan Markle. “Ex-royalsi” uciekli z Wielkiej Brytanii do Kanady, gdzie na samym brzegu zatoki stoi ich potężna posiadłość. Według doniesień mediów majątek po matce, którym obecnie dysponuje były książę Harry, można liczyć w milionach funtów.

  • Księżna Diana zostawiła dzieciom pokaźny majątek
  • Fortuna matki umożliwiła jej synowi rozpoczęcie nowego życia u boku ukochanej
  • Szacuje się, że początkowo spadek wynosił 10 mln funtów
  • Dzięki odpowiednim inwestycjom kwota została znacznie powiększona
  • W najnowszym wywiadzie Harry i Meghan wyjawili płeć ich drugiego dziecka

Tragiczna śmierć księżnej Diany w 1997 roku wstrząsnęła niemal całym światem. “Królowa ludzkich serc” osierociła dwóch synów - Williama i Harry’ego. Nie jest tajemnicą, iż z racji swej uprzywilejowanej pozycji księżna Diana była posiadaczką olbrzymiej fortuny. To spadek po matce, jak mówi sam ex-książę Harry, wsparł jego i Meghan Markle, gdy postanowili rzucić życie w brytyjskiej monarchii i przeprowadzić się za ocean. “Ex-royalsi” opowiedzieli o tym w najnowszym głośnym wywiadzie z Oprah Winfrey. Według doniesień “The Mirror” była książęca para rzeczywiście ma czym zarządzać.

Pieniądze księżnej Diany trafiły do jej dzieci. Ile odziedziczył ex-książę Harry?

Trudno, by, będąc potomkiem tak sławnej osoby, jaką niewątpliwie była księżna Diana, w ten czy inny sposób nie poruszyć tematu rodzica przy niemal każdej możliwej okazji. W przypadku wywiadu byłego księcia Harry’ego i Meghan Markle u Oprah Winfrey kwestia ta wyszła w rozmowie w naturalny sposób.

Tym razem na tapecie pojawił się majątek księżnej Diany, który po jej śmierci został przekazany między innymi ex-członkowi brytyjskiej monarchii. Jak przyznał były książę Harry, pieniądze po księżnej Dianie umożliwiły mu rozpoczęcie nowego rozdziału za granicą ojczyzny. Wobec tego, iż “ex-royalsi”, decydując się na odejście, utracili prawa do przysługujących im wcześniej świadczeń, majątek matki okazał się niezwykle pomocny.

- Mam to, co zostawiła mi moja mama. Bez tych pieniędzy nie bylibyśmy w stanie tego zrobić - mówił syn księżnej Diany.

Obrazy Świat gwiazd"Super Express" zaliczył wpadkęCzytaj dalej

Ile zatem wynosi wspomniana fortuna księżnej Diany? Pierwotnie na konto ex-księcia Harry’ego miało trafić, donosi “The Mirror”, ok. 10 mln funtów. Dzięki odpowiednim inwestycjom kwota urosła w oczach, ostatecznie sięgając rzędu 20 mln funtów.

Dodatkowe źródła dochodów dla “ex-royalsów” stanowią także umowy podpisane ze Spotify oraz Netflixem. Była książęca para zajmowała się w ich ramach cyklem podcastów poruszających ważne społecznie tematy.

Ex-książę Harry może liczyć także na wynagrodzenie z tytułu dawnej pracy w wojsku. To kwota rzędu od 40 do 50 tys. funtów rocznie. “Ex-royalsi” z pewnością mają więc środki do opłacania domowych rachunków.

O czym jeszcze “ex-royalsi” gawędzili z Oprah Winfrey?

Wywiad Harry’ego i Meghan u Oprah Winfrey rozsierdził opinię publiczną do czerwoności. Wśród wzbudzających największe poruszenie tematów, takich jak stan zdrowia psychicznego ex-księżnej, czy przejawy rasizmu na dworze królewskim w Wielkiej Brytanii, znalazł się także ten nieco bardziej radosny, dotyczący nowego potomka pary.

Co wiadomo nie od dziś, Meghan Markle spodziewa się drugiego dziecka. Archie, pierworodny syn Harry’ego i Meghan, niebawem będzie starszym bratem dla swojej młodszej siostrzyczki. Drugim dzieckiem “ex-royalsów” ma być dziewczynka, której imię pozostaje na razie nieznane.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plotek, RMF, Eska

Następny artykuł