Marek Dyjak musi sprzedać samochód Żródło: TRICOLORS/East News

Marek Dyjak musi sprzedać samochód, by ratować budżet

11 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Marek Dyjak to kolejny artysta, którego pandemia koronawirusa pozbawiła pracy. W związku z tym muzyk postanowił podbudować swój budżet i sprzedać samochód. Ogłoszenie zamieścił w mediach społecznościowych.

  • Pandemia koronawirusa odebrała Markowi Dyjakowi możliwość grania koncertów
  • Muzyk postanowił sprzedać swój ukochany samochód
  • Zanim Marek Dyjak rozpoczął karierę muzyczną, był hydraulikiem

Marek Dyjak pojawił się na polskiej scenie muzycznej już w latach 90. ubiegłego wieku. Od ponad roku obostrzenia związane z pandemią COVID-19 uniemożliwiają mu jednak organizację tras koncertowych. W związku z tym artysta zaczął zmagać się z problemami finansowymi.

Marek Dyjak sprzedaje samochód

Pandemia koronawirusa sprawiła, że w Polsce od ponad roku nie odbywają się koncerty, a kina i teatry działają zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Dla artystów oznacza to poważne ograniczenia w ich dotychczasowej pracy. To z kolei wiąże się z o wiele mniejszymi zarobkami.

O pogarszającej się sytuacji finansowej wśród artystów informowało już wielu muzyków, aktorów i piosenkarzy. Część z nich mogła liczyć na pomoc ze strony państwa i pobrać dotację, którą rząd wypłacał z Funduszu Wsparcia Kultury. Pozostali nie mieli jednak takiego szczęścia.

Marek Dyjak najwidoczniej musi radzić sobie bez państwowej pomocy. Wokalista stawił czoła pandemii i wystawił na sprzedaż swój ukochany samochód. W treści ogłoszenia, które udostępnił na Facebooku, nie ukrywał, że robi to z ciężkim sercem. Nie ma jednak innego wyboru.

Marzena Rogalska w TVNMarzena Rogalska w TVNCzytaj dalej

- Szanowni Państwo, sprzedaję samochód, który kocham bardzo, ale sprzedaję bo na pewno zdajecie sobie Państwo sprawę, jak ciężko jest w obecnych czasach muzykom i artystom. Proszę dzwonić na telefon podany w opisie aukcji. Życzę miłego użytkowania – czytamy na profilu Dyjaka.

Wartość samochodu znanego muzyka została oszacowana na 29 tysięcy złotych. W opisie aukcji można przeczytać, że wokalista kupił go dwa lata temu od starszego pana, który sprowadził pojazd specjalnie z USA. Jak zaznaczono na stronie, ogłoszenie Marka Dyjaka jest grzecznościowe.

Fani wspierają Marka Dyjaka

Post muzyka spotkał się z ogromnym zrozumieniem jego sympatyków. Internauci zostawili pod nim niezwykle pozytywne komentarze, którymi zapewniali Marka Dyjaka, że wkrótce wszystko wróci do normy, a jemu z pewnością szybko uda się kupić nowy samochód.

- Jeszcze będzie pięknie, Panie Marku i wszystko wróci do normalności – pisze jedna z fanek.

- Oferta od tak wspaniałego artysty to na pewno samochód szybko znajdzie nowego właściciela – zapewnia kolejny internauta.

Szanowni Państwo, sprzedaję samochód, który kocham bardzo, ale sprzedaję bo na pewno zdajecie sobie Państwo sprawę, jak...

Opublikowany przez Marek Dyjak Wtorek, 9 marca 2021

Kim jest Marek Dyjak?

Marek Dyjak to polski kompozytor, piosenkarz i muzyk. Na co dzień wykonuje muzykę jazzową i poezję śpiewaną. Pierwszy raz na scenie pojawił się już w latach 90. ubiegłego wieku.

Zanim Marek Dyjak rozpoczął karierę muzyczną, był hydraulikiem. Od lat występuje z trębaczem Jerzym Małkiem, pianistą Zdzisławem Kalinowskim, kontrabasistą Łukaszem Borowieckim oraz perkusistą Karolem Domańskim.

- Najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym – mówiła o nim Elżbieta Zapendowska.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plotek, Eska, Facebook

Następny artykuł