Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Anna Dymna

Anna Dymna

__Anna Dymna__ - polska aktorka teatralna i filmowa, działaczka społeczna, a także założycielka i prezeska Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Jej rodzina pochodzi z Kresów, a babcia jest Ormianką. Zagrała między innymi w takich filmach, jak "Janosik", "Trędowata" czy "Wiedźmin". Od lat z powodzeniem angażuje się w działalność społeczną i charytatywną na rzecz potrzebujących. Prywatnie związana jest obecnie z aktorem i reżyserem teatralnym Krzysztofem Orzechowskim. Ma również syna Michała z poprzedniego małżeństwa ze Zbigniewem Szotą. Data urodzenia: 20 lipca 1951 rok w Legnicy. Wzrost: 170 cm, kolor włosów: brązowe, kolor oczu: niebieskie.

Anna Dymna
16.02.2024 20:20 Kiedyś chciał odebrać sobie życie, ale wkroczyła Anna Dymna. A teraz takie wieści…

Anna Dymna to nie tylko kultowa aktorka, ale i wieloletnia działaczka społeczna. Jej Fundacja Mimo Wszystko pomogła setkom osób. Teraz gruchnęły wieści o jednym z jej podopiecznych…

Anna Dymna
09.01.2024 20:40 Anna Dymna w żałobie. Nie żyje bliska jej osoba

Anna Dymna niespodziewanie poinformowała o śmierci bliskiej osoby. Aktorka pogrążyła się w żałobie, jej oświadczenie łamie serce. Co wyznała?

Anna Dymna o synu, fot. KAPIF
23.11.2023 19:41 Anna Dymna przez lata nie mówiła o synu. Zaskakujące wyznanie aktorki: "Żmija wykarmiona moją piersią"

Anna Dymna opowiedziała o swoim synu. Gwiazda przez lata nie podejmowała tego tematu. Co wyznała na temat 38-letniego Michała?

Helena Englert
23.05.2023 22:34 Helena Englert jest córką chrzestną Anny Dymnej. Wyjawiła, jakie łączą je relacje

W najnowszym wywiadzie Helena Englert podzieliła się z fanami zaskakującą informacją. Wyznała, że jej matką chrzestną jest sama Anna Dymna. To, jakie obecnie łączą je relacje, może zdziwić. Helena Englert wystąpiła w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Choć aktorka rzadko opowiada o swoim prywatnym życiu, tym razem postanowiła zrobić wyjątek.

Anna Dymna
20.02.2023 22:55 Anna Dymna zwróciła się do Polaków. Czarne chmury zawisły nad jej festiwalem

Anna Dymna słynie nie tylko z kultowych ról aktorskich, ale też z wieloletniej działalności charytatywnej. Dokładnie dwadzieścia lat temu założyła Fundację Mimo Wszystko, pomagającą osobom z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Niestety, od pewnego czasu realizacja jednego z najważniejszych wydarzeń organizacji nie jest możliwe. Od 2005 roku na krakowskim rynku głównym odbywał się niezwykły festiwal muzyczny. Event o nazwie Festiwal Zaczarowanej Piosenki przyciągał największe gwiazdy polskiej sceny, z Ireną Santor na czele. A jednak od zeszłego roku panuje o nim cisza. Dlaczego?

Anna Dymna
12.02.2023 13:27 Anna Dymna wspomina związek z pierwszym mężem. "Obracał w koszmar moje życie"

Anna Dymna ma na swoim koncie mnóstwo zagranych ról, ogólnopolską sławę i ogromne uznanie. Oprócz życia zawodowego uwagę fanów skupia także życie prywatne gwiazdy. Aktorka trzykrotnie wychodziła za mąż, a pierwszy małżonek przysporzył Annie wiele przykrości. Pierwszym wybrankiem Anny był Wiesław Dymny, scenarzysta, plastyk, poeta i aktor. Mężczyzna zmarł nagle, w niewyjaśnionych do tej pory okolicznościach.

Anna Dymna
26.12.2022 22:54 Anna Dymna szczerze o hejcie i przemijaniu. "Dziś czuję się wolna"

Anna Dymna jest jedną z najbardziej cenionych polskich artystek. Mimo to nawet ona musiała mierzyć się z ogromnym hejtem ze względu na wygląd i działalność charytatywną. W nowym wywiadzie opowiedziała, jak na niego reaguje. Wyznała też, czym jest przemijanie dla aktora.Studia teatralne ukończyła w 1973 roku. Dziesięć lat później już była gwiazdą, dzięki takim produkcjom, jak "Dolina Issy", "Znachor", "Królowa Bona" czy "Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny". Ostatnio trafiła na nagłówki gazet dzięki brawurowej roli w hitowej "Wielkiej wodzie". Paradoksalnie to ta ostatnia kreacja przyniosła jej sporo przykrości.

Anna Dymna EA (3)
16.11.2022 21:58 Anna Dymna i Jerzy Zelnik byli o krok od romansu? Aktorka po latach skomentowała słowa kolegi z planu

Niewiele ponad 40 lat temu wyobraźnię widzów poruszyły zmysłowe sceny w serialu "Królowa Bona". Niemal wszyscy byli pewni, że Anna Dymna i Jerzy Zelnik są dla siebie kimś więcej, niż kochankami z ekranu. Czy rzeczywiście byli o krok od romansu? Po latach aktorka zdradziła, co było między nią a kolegą z planu. W książce Emilii Padoł zatytułowanej "Dżentelmeni PRL-u" znalazła się dość tajemnicza opowieść. Jeden z bohaterów publikacji, Jerzy Zelnik opowiedział o swojej relacji z Anną Dymną. Cztery dekady temu płomienne uczucie na ekranie sprawiło, że widzowie naprawdę widzieli w aktorach kochanków. Czy naprawdę byli o krok od romansu?

Anna Dymna EA
20.07.2022 12:48 Anna Dymna przez lata milczała na temat syna. Kim jest i czym zajmuje się Michał?

Anna Dymna jest jedną z najbardziej popularnych aktorek i działaczek społecznych w Polsce. Na swoim koncie ma liczne role w kultowych produkcjach, a także od wielu lat aktywnie angażuje się na rzecz potrzebujących. Ciężko jednak znaleźć wiele informacji na temat jej życia prywatnego. Po latach aktorka zdecydowała się udzielić szczerego wywiadu, w którym opowiedziała o swojej rodzinie.Aktorka doczekała się tylko jednego dziecka — syna Michała. Mimo tego, że pociecha zawsze była jej oczkiem w głowie, Anna Dymna niechętnie opowiadała o nim mediom. Co dziś słychać u 37-letniego mężczyzny?

Anna Dymna
27.03.2022 16:59 Kim był pierwszy mąż Anny Dymnej? Ich związek wywołał skandal

Trzykrotnie wychodziła za mąż, choć mówi się, że to pierwszy partner był jej prawdziwą miłością. Zostawił sobie nazwisko, które dziś wszyscy znamy, choć ich związek zniszczył skandal, który w latach 70. był na językach całej Polski. Wiemy, kim był pierwszy mąż Anny Dymnej. Anna Dymna urodziła się 20 lipca 1951 roku, jako Małgorzata Dziadyk. Jej prababka była Ormianką, zaś ona sama pochodziła z Kresów. Od lat 70. właściwie nie schodziła z planu i desek teatr, a tym samym przez lata była jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek powojennej Polski. Blisko związana z Krakowem, zadebiutowała na deskach Teatru Starego, wcielając się w rolę Isi i Chochoła w spektaklu "Wesele".

anna dymna
24.03.2022 21:57 Anna Dymna podupada na zdrowiu. Przekazała zasmucające szczegóły

Anna Dymna przekazała zasmucające wieści na temat swojego samopoczucia. Aktorka stale pracuje na najwyższych obrotach, co coraz bardziej daje się we znaki. W lipcu tego roku Anna Dymna skończy 71 lat. Mimo wieku nie zwalnia tempa i wciąż stara się być aktywna zawodowo. Chociaż sprawia jej to wiele przyjemności, z czasem okazuje się również coraz bardziej problematyczne.

Anna Dymna EA
02.03.2022 01:00 Anna Dymna przekazała przykre informacje. Uwielbiane wydarzenie, które organizuje jest odwołane

Anna Dymna przekazała właśnie bardzo smutne informacje. Impreza muzyczna "Festiwal Zaczarowanej Piosenki", organizowana przez jej Fundację "Mimo wszystko" musiała zostać w tym roku odwołana z powodów ekonomicznych. Gwiazda wyjaśniła, w jakiej jest sytuacji."Festiwal Zaczarowanej Piosenki" jest organizowany od 2005 roku. W wydarzeniu muzycznym biorą udział osoby z niepełnosprawnościami. Zaangażowane w ten projekt gwiazdy to choćby Irena Santor, Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau oraz Danuta Grechuta, wdowa po zmarłym muzyku i patronie festiwalu.

dymna
21.12.2021 01:00 Anna Dymna zdradziła, w jakim stanie jest Jerzy Trela

Anna Dymna już swoim zaangażowaniem w wiele akcji humanitarnych pokazywała, jak bardzo dba o ludzi. Wspiera nie tylko podopiecznych fundacji, ale również będących w potrzebie bliskich. Jednym z nich jest Jerzy Trela.Wybitny polski aktor ma już bowiem prawie 80 lat na karku, a od 2 dekad walczy z nowotworem. Jak się okazuje, ta walka robi się coraz bardziej zacięta.

Anna Dymna
03.12.2021 01:00 Anna Dymna rozkłada ręce. Czeka na decyzję wojewody

Anna Dymna to znana polska aktorka i działaczka społeczna, która już nie raz udowodniła, że walka o zdrowie i godność drugiego człowieka jest dla niej największą życiową wartością. Teraz prezeska Fundacji "Mimo wszystko" zmaga się z ogromnym problemem, który może stanąć na drodze jej planom wybudowania ośrodka dla osób starszych z zespołem Downa.Anna Dymna słynie ze swojego ogromnego serca i wytrwałości w realizowaniu swoich celów. Tym razem jednak aktorka naprawdę nie ma sił walczyć o swoje marzenia, jakimi jest zapewnienie odpowiednie pomocy potrzebującym. Jedyne, co zostało gwieździe, to oczekiwanie na wyrok wojewody. O co dokładnie chodzi?

dymna
02.12.2021 01:00 Anna Dymna potwierdziła smutne wieści. "Nie ukrywam, że jest mi coraz trudniej"

Anna Dymna niegdyś była jedną z najbardziej popularnych polskich aktorek. Później jednak, choć całkowicie ze swojego zawodu nie zrezygnowała, skupiła się na działalności społecznej i humanitarnej. Ta jest jednak nie mniej wymagająca od występowania w filmach czy spektaklach.O trudnościach z nią związanych Anna Dymna powiedziała nieco więcej w rozmowie z Super Expressem. Jak się okazało, komplikują się jej ambitne, a przy tym bardzo szlachetne plany.

anna-dymna
14.07.2021 02:00 Syn Anny Dymnej wziął ślub. Artystka nie posiada się ze szczęścia

Anna Dymna ma powody do radości. Jej jedyny powiedział sakramentalne „tak” i został mężem. Tym samym aktorka zyskała synową, którą już nazywa swoją „córeczką”. Ślub syna od zawsze był jej ogromnym marzeniem.Anna Dymna jest polską aktorką i działaczką społecznąZ małżeństwa ze Zbigniewem Szotą ma syna MichałaPod koniec czerwca potomek aktorki stanął na ślubnym kobiercuAnny Dymnej chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Aktorka debiutowała na ekranie już w latach 70. ubiegłego wieku i dziś wciąż pojawia się w nowych produkcjach. Niedawno mogliśmy oglądać ją w serialu „Nieobecni”.

pjimage (21)
11.07.2021 02:00 Przykre słowa 20-latka do Anny Dymnej. Gwiazda pamięta je do dzisiaj

Anna Dymna podzieliła się przykrym doświadczeniem, które spotkało ją na ulicy. Nagle podszedł do niej młody mężczyzna i wypowiedział w jej kierunku oburzające słowa. Nie chce się wierzyć, że mogło do czegoś takiego dojść. A jednak.Anna Dymna padła ofiarą 20-latka, który bardzo obraził jej wygląd. Każdemu byłoby przykro po takich słowach.

Anna Dymna
29.05.2021 02:00 Fałszywe informacje ws. stanu zdrowia Anny Dymnej obiegają sieć. Aktorka zareagowała

Anna Dymna jest znaną aktorką. Oprócz tego od lat prowadzi własną fundację Mimo Wszystko, która pomaga osobom niepełnosprawnym. Chociaż wydawać by się mogło, że nikt nie chciałby powiedzieć nic przeciwko pani Annie, okazuje się, że od pewnego czasu gwiazda mierzy się z hejtem. Anna Dymna od lat spełnia się w roli aktorki filmowej, telewizyjnej i teatralnej. Oprócz pracy na scenie zajmuje się też prowadzeniem fundacji. Okazuje się, że od pewnego czasu gwiazda spotyka się z ogromnymi atakami i hejtem. Sprawa dotyczy jej stanu zdrowia. W rozmowie z Super Expressem aktorka zdradziła, jaka jest prawda o jej stanie zdrowia. Anna Dymna jest jedną z najbardziej uznanych polskich aktorek. Ostatnio pojawiało się dużo artykułów, sugerujących, że gwiazda czuje się coraz gorzej. Rzekomo miała tracić wzrok. Jaka jest prawda?

Anna Dymna omal nie trafiła do zakładu psychiatrycznego. Aktorka odmówiła pomocy
05.05.2021 02:00 Anna Dymna omal nie trafiła do zakładu psychiatrycznego. Aktorka odmówiła pomocy

Anna Dymna ma za sobą serię przykrych zdarzeńAktorka mogła trafić do zakładu psychiatrycznegoOdmówiła pomocy znajomemu psychiatrzeWiele lat temu Anna Dymna zmagała się z bardzo ciężkimi chwilami swojego życia. Aktorka wielokrotnie została wystawiona na próbę przez los, jednak ze wszystkim doskonale umiała sobie poradzić. Co spotkało artystkę, że omal nie trafiła do szpitala psychiatrycznego?

Anna Dymna nie może spotkać się ze znajomymi
02.04.2021 02:00 Anna Dymna nie może widywać się ze znajomymi

Anna Dymna jest popularną polską aktorką i działaczką charytatywnąPrzez pandemię COVID-19 prezeska Fundacji „Mimo Wszystko” musiała ograniczyć kontakt z podopiecznymiKilka tygodni temu poinformowała, że przyjęła drugą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi. To jednak nie rozwiązało jej problemówAktorce od kilku lat doskwierają poważne problemy zdrowotne. Ostatnio znów odezwała się u niej rwa kulszowaAnna Dymna dała się poznać jako fantastyczna aktorka oraz kobieta o wielkim sercu, która nigdy nie lubi się nudzić. Wiele jej ról filmowych przeszło do historii polskiego kina, a założona przez nią fundacja każdego roku niesie pomoc kolejnym niepełnosprawnym. Niestety, w ostatnim czasie aktorka musiała znacznie ograniczyć swoją działalność.

Anna Dymna
23.03.2021 01:00 Niezapomniane role filmowe Anny Dymnej

Anna Dymna błyszczała najjaśniej w latach 80 ubiegłego wiekuZachwyciła widownię rolami w “Znachorze” czy “Janosiku”Od wielu lat aktorka kieruje fundacją “Mimo Wszystko”Anna Dymna to wręcz legenda polskiego kina. Laureatka “Orła” i prezes oraz założycielka fundacji “Mimo Wszystko” zapadła w pamięć tysiącom telewidzów, który z zapartym tchem śledzili losy jej filmowych postaci. Szczyt jej popularności przypadł na lata 80. ubiegłego wieku.

Anna Dymna
11.03.2021 01:00 Anna Dymna opowiedziała o swoim małżeństwie i ślubie syna

Anna Dymna mówiła “tak” trzykrotnieJej jedyny syn pochodzi z drugiego małżeństwa ze Zbigniewem SzotąMichał Dymny spotyka się obecnie z artystką Agatą KusAktorka ma zachęcać parę do wzięcia kościelnego ślubuPowodem tego są jej własne doświadczenia z pierwszego związku małżeńskiegoAnna Dymna podbiła serca Polek i Polaków występami w takich produkcjach jak: “Znachor” czy “Mistrz i Małgorzata”. Przez lata dawała oglądać się także widzom teatrów, a jej głos mogli usłyszeć najmłodsi oraz ich opiekunowie zasiadający w kinach podczas seansu pełnometrażowych animacji “WALL-E” oraz “Księżniczka i żaba”. O czym nie każdy wie, Anna Dymna wychodziła za mąż trzy razy.

Anna Dymna w filmie "Znachor"
13.02.2021 01:00 Tomasz Stockinger wyznał, jakie relacje łączyły go z Anną Dymną. "Była między nami chemia"

Anna Dymna i Tomasz Stockinger poznali się na planie filmu "Znachor"Według relacji Stockingera między młodymi aktorami była ogromna chemiaStockinger opowiedział, co działo się na planie filmuJedna ze scen kosztowała majątekGdy Anna Dymna zdecydowała się na przyjęcie roli w "Znachorze", była już niezwykle popularna w Polsce. Natomiast Tomasz Stockinger dopiero trzy lata wcześniej skończył warszawską szkołę teatralną. Początkujący aktor był wtedy o cztery lata młodszy od 29-letniej Dymnej. Co prawda zagrał już w takich serialach jak "Dom" czy "07 zgłoś się", jednak nie udało mu się wybić i zabłysnąć przed szerszą publicznością. Rola w "Znachorze" była więc dla niego ogromną szansą.

Anna Dymna o kulisach świetności
29.01.2021 01:00 Listy od szaleńców i groźby śmierci - tak wyglądały kulisy sławy Anny Dymnej. "Miałam szczęście do psychopatów"

W latach 70. Anna Dymna odnosiła coraz większe sukcesy w aktorstwie, a Polacy zgodnie nazywali ją najpiękniejszą kobietą. Miano seksbomby pozwoliło jej zyskać jeszcze większą popularność i rozwinąć skrzydła kariery. Dopiero po latach artystka wyznała, że kulisy wielkiej sławy nie były tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać.Autorce książki "Dymna" Elżbiecie Baniewicz zwierzyła się, że otrzymywała listy od psychopatów, a także, że pod jej adresem padały groźby śmierci.