Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Anna Starmach pokazała rodziców. Przecież to znani milionerzy! Robią prezenty na miarę Kulczyka
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 26.02.2024 19:16

Anna Starmach pokazała rodziców. Przecież to znani milionerzy! Robią prezenty na miarę Kulczyka

Anna Starmach
Anna Starmach pokazała, co zrobili jej rodzice, fot. KAPiF; Instagram

Anna Starmach jest autorką książek kulinarnych i programów jak „Masterchef”. Jej rodzice zajmują się czymś zupełnie innym. Właśnie pokazali, jak wielki i szczodry mają gest.

Anna Starmach: kariera, wykształcenie, rodzina

Anna Starmach zdobyła wszechstronne wykształcenie. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, jednak później związała swoją karierę z branżą kulinarną. Ukończyła kurs w paryskiej szkole kucharskiej Le Cordon Bleu, a później odbyła staże w tak renomowanych lokalach jak francuska Lameloise z trzema gwiazdkami Michalin.

Starmach przez lata wydawała własne książki kulinarne, jednak prawdziwą popularność przyniosła jej telewizja. Prowadziła autorski program „Pyszne 25” w TVN Style, była też jurorką w „MasterChef” i „MasterChef Junior”.

Prywatnie od 2017 roku jest żoną Piotra Kuska, z którym ma córkę Jagnę i syna Gustawa. Mało kto wie jednak, kim są jej rodzice. Tymczasem ojciec i matka telewizyjnej gwiazdy to wyjątkowe osobistości, a o ich hojnych gestach jest głośno.

Anna Starmach na zdjęciu z dużym ciążowym brzuchem. Długo czekała, żeby pochwalić się fotografią Anna Starmach w nowej fryzurze. Stylista poszalał z nożyczkami. To się nazywa ostre cięcie

Kim są rodzice Anny Starmach?

Anna jest córką Andrzeja i Teresy Starmachów. Oboje są krakowskimi marszandami, kolekcjonerami i historykami sztuki. W 1989 roku założyli w Krakowie kultowe już miejsce, czyli Galerię Starmach. Początkowo znajdowała się w kamienicy pod Orłem przy Rynku Głównym, a od 1997 działa w dzielnicy Podgórze, w dawnym Domu Modlitwy Zuckera.

To właśnie w galerii sztuki Andrzeja i Teresy Starmachów odbywają się tak głośne, cykliczne wydarzenia, jak inauguracja festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Przez lata rodzice Anny Starmach gościli w swoim przybytku dzieła takich twórców, jak Tadeusz Kantor, Jerzy Nowosielski, Roman Opałka czy Jonasz Stern.

Już w 2023 roku było głośno o spektakularnym geście Starmachów. Rodzice Anny podarowali część swojej prywatnej kolekcji muzeom w Krakowie. Ich podarunek został wyceniony na aż 50 milionów złotych. Teraz zdecydowali się na jeszcze jeden prezent. Co właśnie ujawniła ich córka? Poniżej zdjęcia i szczegóły.

Rodzice Anny Starmach podarowali prezent wart miliony

Na Instagramie Anny Starmach pojawił się właśnie wpis poświęcony jej rodzicom. Gwiazda „MasterChefa” ujawniła, na jak wielki gest zdobyli się Teresa i Andrzej. Po raz kolejny zdecydowali się oddać do krakowskich muzeów setki obrazów. Także i ten zbiór wyceniony jest na kilkadziesiąt milionów złotych.

Teresa i Andrzej Starmachowie, Kolekcjonerzy przez duże K, a prywatnie moi wspaniali rodzice oddali do krakowskich muzeów dzieło swojego życia, setki obiektów: obrazów, fotografii i rzeźb, wycenianych na kilkadziesiąt milionów złotych – pisze Anna.

Uroczystość oficjalnego przekazania daru odbyła się w Urzędzie miasta Krakowa.

Jestem wzruszona i ogromnie dumna. To wielkie święto dla Polskiego Muzealnictwa i mojego ukochanego miasta. To też wielkie święto dla mojej rodziny, gdzie od zawsze rządziły inne wartości niż te materialne, gdzie Sztuka była nieoderwanym elementem naszej codzienności, a praca moich rodziców nie tylko sposobem na życie, ale też swego rodzaju misją. Od czwartku będzie można oglądać dzieła kolekcji Starmach w krakowskim Bunkrze Sztuki, tuż przy Plantach – ogłosiła dumna Starmach.

Akt donacji podpisali Jacek Majchrowski, dyrektorka MOCAK-u Maria Anna Potocka oraz dyrektor Muzeum Fotografii Marek Świca.

Anna Starmach, kim są jej rodzice, wielki gest kolekcjonerów sztuki
Rodzice Anny Starmach zdobyli się na wielki gest, fot. instagram.com/ania_starmach
Anna Starmach, kim są jej rodzice, wielki gest kolekcjonerów sztuki
Rodzice Anny Starmach zdobyli się na wielki gest, fot. instagram.com/ania_starmach
Anna Starmach, kim są jej rodzice, wielki gest kolekcjonerów sztuki
Andrzej Starmach w 2003 roku, fot. KAPiF
Anna Starmach, kim są jej rodzice, wielki gest kolekcjonerów sztuki
Anna Starmach w “Masterchef”, fot. KAPiF