Barbara Burska Żródło: Kadr z filmu "Miś"; screen youtube.com/Filmy PL

Barbara Burska była pierwszą żoną Karola Strasburgera i aktorką "Misia". Czym się dziś zajmuje?

4 Maj 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Barbara Burska przed laty wystąpiła w hitowej produkcji reżyserii Stanisława Barei. Rola w „Misiu” nie wystarczyła jednak, by kariera gwiazdy nabrała rozpędu. Wiemy, co dzieje się z Barbarą Burską po latach. Okazuje się, że aktorka nawet nie myśli o powrocie do dawnego zawodu.

  • Barbara Burska wystąpiła w filmie „Miś”
  • Rola Ireny Ochódzkiej paradoksalnie utrudniła jej dalszy rozwój kariery
  • Gwiazda „Misia” nie planuje już powrotu do aktorstwa
  • Aktorka wychodziła za mąż dwukrotnie

Barbara Burska dała poznać się szerszej publiczności dzięki pracy na planie popularnych seriali takich jak: „Daleko od szosy”, „Czterdziestolatek” czy „Kariera Nikodema Dyzmy”. Barbarę Burską można zobaczyć również w adaptacji powieści Władysława Reymonta „Chłopi”. Największą popularność przyniosła jej jednak roli Ireny Ochódzkiej z „Misia”. To zawodowe wcielenie, choć miało być dla Barbary Burskiej sukcesem, ostatecznie stanowiło początek końca jej przygody z aktorstwem.

Barbara Burska przed laty zniknęła z ekranów. Co porabia dziś?

Rola, która miała otworzyć Barbarze Burskiej drzwi do dalszego rozwoju kariery, ostatecznie okazała się raczej przepustką do jej zakończenia. Jedna z najjaśniejszych gwiazd lat 70. ubiegłego wieku niestety nie zdobyła sympatii widzów z powodu postaci, w którą wcieliła się na potrzeby filmu „Miś”.

Jak podają media, początkiem końca kariery Barbary Burskiej na wielkim ekranie było wcielenie Ireny Ochódzkiej, małżonki głównego bohatera - fikcyjnego Ryszarda Ochódzkiego. Aktorka zagrała oschłą kobietę tak przekonująco, że tym samym straciła przychylność wielu widzów. Z tego powodu po 1980 roku, gdy film doczekał się premiery, nowe propozycje zawodowe stopniowo przestały do niej napływać.

Nie oznacza to jednak, że Barbara Burska zniknęła z życia publicznego z dnia na dzień. Aktorka pojawiała się w późniejszych latach na ekranie; wystąpiła w kilku serialach telewizyjnych (w tym „07 zgłoś się” czy „13 posterunek”). Barbara Burska skupiła się w tym czasie jednak na występach na deskach warszawskich teatrów.

Małgorzata Foremniak ma nową miłość. Kim jest jej nowy ukochany?Małgorzata Foremniak ma nową miłość. Kim jest jej nowy ukochany?Czytaj dalej

W ostatnich latach uważni widzowie mogli zobaczyć Barbarę Burską w dwóch popularnych produkcjach. W 2014 roku aktorka przyjęła epizodyczną rolę w serialu paradokumentalnym „Pielęgniarki”; w 2018 roku natomiast wystąpiła w serialu „Na sygnale”. W obu przypadkach Barbara Burska pojawiła się tylko w jednym odcinku produkcji.

Po 2018 roku aktorskie występy Barbary Burskiej ustały. Nie bez znaczenia pozostaje w tym przypadku obecna sytuacja życiowa aktorki. Gwiazda filmu „Miś” od dekady jest bowiem na emeryturze i, jak podają media, ten stan rzeczy ogromnie jej odpowiada. W związku z tym na kolejne aktorskie występy Barbary Burskiej raczej nie ma co liczyć.

Życie prywatne gwiazdy „Misia”

O czym nie każdy wie, w młodości Barbara Burska była związana z dzisiejszym prowadzącym teleturnieju „Familiada”. Wraz z Karolem Strasburgerem oficjalnie tworzyli związek małżeński, co nie trwało jednak długo. Wspominając dawną miłość, Barbara Burska przyznaje, że oboje byli wówczas bardzo niedojrzali.

- To był piękny okres, ale dziś trzeba przyznać, że ślub wzięło wtedy dwoje dzieci. Niedługo byliśmy małżeństwem, ale przyjaźnimy się do dziś - mówiła w jednym z wywiadów.

Barbara Burska wyszła za mąż ponownie za lekarza Jana Rajskiego. Małżonków rozłączyła dopiero śmierć mężczyzny, która nastąpiła w 2015 roku. Para z wyboru nigdy nie zdecydowała się na powiększenie rodziny.

Barbara Burska

Barbara Burska (po prawej stronie) w 2019 roku

Fot. TRICOLORS/East News

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Plejada

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł