Daniel Olbrychski - jego syn został skazany Żródło: East News/Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 01.10.2019 ksiazka Zulawski Szaman n/z: OLBRYCHSKI DANIEL

Syn Daniela Olbrychskiego usłyszał wyrok. Został skazany za napaść na montera

3 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Po niemal czterech latach sąd wydał wyrok w sprawie starszego syna Daniela Olbrychskiego. Rafał O. odpowiedział za napaść na montera sieci wodno-kanalizacyjnej, której dopuścił się w marcu 2017 roku. Choć jego sławny ojciec wciąż nie odniósł się do tych informacji, w rozmowie z Plejadą potwierdziła je rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Aleksandra Skrzyniarz.

  • Starszy syn Daniela Olbrychskiego odpowiedział za napaść z 2017 roku
  • 18 grudnia 2020 roku Rafał O. usłyszał wyrok
  • Sąd orzekł o ograniczeniu wolności i wyznaczył kwotę zadośćuczynienia dla poszkodowanego

Do zdarzenia z udziałem starszego syna Daniela Olbrychskiego doszło w marcu 2017 roku na warszawskim Wilanowie. Postępowanie przeciwko mężczyźnie miało rozpocząć się w połowie września 2018 roku. Wyrok w sprawie Rafała O. zapadł dopiero pod koniec ubiegłego roku.

Syn Daniela Olbrychskiego usłyszał wyrok. Został skazany

Jak podaje serwis Plejada, Rafał O. odpowiedział za grożenie nożem pracownikowi firmy naprawiającej awarię sieci wodno-kanalizacyjnej. Bezpośrednio po zdarzeniu mężczyzna miał przyznać się do winy, licząc tym samym na ugodę. 18 grudnia 2020 roku sąd wydał jednak wyrok skazujący.

Informacje o skazaniu syna sławnego aktora potwierdziła rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Aleksandra Skrzyniarz. Jak przekazała dziennikarzom Plejady, w sprawie Rafała O. zasądzono o półrocznym ograniczeniu wolności, obowiązku wykonywania prac społecznych oraz o obowiązku zapłaty zadośćuczynienia poszkodowanemu. Wyznaczona kwota nie jest jednak wysoka.

- Uprzejmie informuję, że 18 grudnia 2020 r. w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa w Warszawie zapadł wyrok wobec Rafała O. Sąd skazał ww. za czyn z art. 190 par. 1 Kodeksu karnego na karę 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym. Nadto zasądzono od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonego kwotę 500 złotych tytułem zadośćuczynienia oraz częściowo obciążono kosztami postępowania – poinformowała Skrzyniarz.

Michał Wiśniewski przyznał się, ile potrafił wypić dziennie. „Myślałem, że nie mogę zagrać koncertu na trzeźwo”Michał Wiśniewski przyznał się, ile potrafił wypić dziennie. „Myślałem, że nie mogę zagrać koncertu na trzeźwo”Czytaj dalej

Z ustaleń Super Expressu wynika natomiast, że wyrok sądu nie jest prawomocny. Prokuratura nie złożyła także apelacji w jego sprawie.

- Prokuratura nie złożyła apelacji w sprawie, oceniając orzeczenie jako słuszne. Informacją dotyczącą prawomocności orzeczenia dysponuje sąd, który wydawał wyrok w przedmiotowej sprawie – dodała Skrzyniarz.

Co stało się w marcu 2017 roku?

Niespełna cztery lata temu w warszawskiej dzielnicy Wilanów syn Daniela Olbrychskiego napadł z nożem na pracownika zajmującego się naprawą sieci wodno-kanalizacyjnej. Na łamach Super Expressu do zdarzenia odniósł się wówczas sam poszkodowany.

- Był ubrany jak Rambo. Przepasany szerokim wojskowym pasem, na głowie miał kask i lornetkę na szyi. Podszedł do mnie, uchyliłem szybę. Miałem odpalony silnik. Wyciągnął nóż i przyłożył mi go do szyi. Powiedział, że mnie zabije. W jego oczach widziałem obłęd. Wrzuciłem wsteczny bieg, jego ręka odbiła się, nóż wypadł mu z ręki. Wtedy zaczął uciekać, a ja znowu zadzwoniłem po policję – mówił.

Dzieci Daniela Olbrychskiego

Komentarza w sprawie jak na razie odmówił Daniel Olbrychski, który jest ojcem skazanego. Oprócz Rafała, którego matką jest Monika Dzienisiewicz, sławny aktor ma jeszcze dwoje dzieci – Weronikę, z małżeństwa z Zuzanną Łapicką, oraz Victora, z romansu z Barbarą Sukową.

Syn Daniela OlbrychskiegoDaniel Olbrychski z synem Rafałem (Źródło: East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plejada, Super Express

Następny artykuł