Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Edward Miszczak doczekał się dwóch synów. Kim są i czym zajmują się dzieci prezesa Polsatu?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.05.2023 20:42

Edward Miszczak doczekał się dwóch synów. Kim są i czym zajmują się dzieci prezesa Polsatu?

Edward Miszczak
Fot. KAPiF

Edward Miszczak, poza byciem kontrowersyjnym już dyrektorem programowym, przez całe życie realizował się też jako mąż i ojciec. Jego pierwsza żona zmarła po długiej chorobie. Druga jest w wieku jednego z jego synów. Czym zajmują się dzieci szefa Polsatu?

Obaj mężczyźni są już dorośli. Ich kariery robią wrażenie, mimo że jeden robi wszystko, by uniknąć rozgłosu i nie pojawia się w mediach. Drugi zaś poszedł w ślady ojca: zajmuje się jednak nie telewizją, a kinem.

Edward Miszczak: pierwsza żona, dzieci, drugie małżeństwo

Miszczak przez lata związany był z żoną Małgorzatą. Kobieta zmarła 20 lutego 2019 roku po długiej walce z chorobą. Pocieszeniem po śmierci ukochanej byli ich synowie: Szymon i Szczepan. Jeden z nich jest zaledwie dwa lata młodszy od swojej nowej macochy.

Dyrektor Polsatu poślubił Annę Cieślak w 2021 roku. Aktorka urodziła się w 1980, Szymon Miszczak zaś w 1982 roku. W przeszłości pracował w TVN, jeszcze pod rządami jego ojca. Odpowiadał za produkcję takich seriali paradokumentalnych, jak „W11. Wydział śledczy” i „Detektywi”. Obecnie pełni bardzo prestiżową funkcję: jest dyrektorem jednego z najważniejszych polskich festiwali filmowych: OFF Camera.

Córka Dariusza Gnatowskiego ma już 28 lat. Od maleńkości przypomina swojego ojca

Syn Edwarda Miszczaka pełni bardzo ważną funkcję

OFF Camera ma status jednej z największych imprez filmowych w naszej części Europy. Promuje kino niezależne oraz młodych twórców. Widać wyraźnie, że Szymon znalazł swoje miejsce w karierze. Już w przeszłości sam był bardzo niezależny.

Kiedyś Szymon powiedział do mnie, że nie jest moim reporterem i że nie mogę mu niczego nakazać. To były strzały w samo serce, ale rozumiałem, że ma prawo mnie tak oceniać!wyznał jego ojciec w rozmowie z serwisem Polki.pl.

Co robi Szczepan Miszczak, starszy syn Edwarda Miszczaka?

Szczepan Miszczak, podobnie jak jego matka Małgorzata, unika rozgłosu i nie pojawia się w mediach. Wiadomo jednak, że jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie, od 2021 roku, pracuje jako radca prawny w kancelarii w Krakowie.

Jako prawnik działa od 2014 roku. Specjalizuje się w prawach dotyczących projektów budowlanych, prawie handlowym, postępowaniach w dziedzinie zamówień publicznych oraz tworzeniem umów i pism procesowych.

Zobacz zdjęcia:

Edward Miszczak
Edward Miszczak z drugą żoną Anną Cieślak, fot. KAPiF
Edward Miszczak
Edward Miszczak z drugą żoną Anną Cieślak, fot. KAPiF
Edward Miszczak
Szymon Miszczak (pierwszy z prawej), Festiwal OFF Camera w Krakowie, fot. Rex Features/East News
Edward Miszczak
Edward Miszczak, fot. KAPiF