Swiatgwiazd.pl > Newsy > Córka Dariusza Gnatowskiego ma już 28 lat. Od maleńkości przypomina swojego ojca
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.05.2023 17:37

Córka Dariusza Gnatowskiego ma już 28 lat. Od maleńkości przypomina swojego ojca

Dariusz Gnatowski
Fot. KAPiF

Dariusz Gnatowski był nie tylko doskonałym aktorem, ale też oddanym ojcem i mężem. Córka była jego oczkiem w głowie, wspierała go też w chorobie. Jak wygląda teraz i co robi? Od zawsze niezwykle przypominała ojca.

Choć aktor zmarł kilka lat temu, o jego dorobku oraz nagłej śmierci mówi się do dzisiaj. Jego córka Julia Gnatowska nie poszła w jego ślady, lecz jej kariera jest równie imponująca. Wciąż też bardzo przypomina Dariusza.

Dariusz Gnatowski: córka, rodzina

Śmierć Gnatowskiego była wyjątkowo bolesnym ciosem dla środowiska aktorskiego. 20 października 2020 roku trafił do szpitala z powodu zapalenia płuc. W pewnym momencie doszło do ostrej niewydolności oddechowej, co przyczyniło się do jego odejścia. Później wykryto u niego zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

Aktor pozostawił żonę Annę Wach, z którą był związany od 1990 roku, oraz córkę Julię. Ta ostatnia po śmierci ojca opublikowała poruszające oświadczenie w mediach społecznościowych. „Niestety nie dojechałam na czas” napisała z rozdzierającą szczerością o ostatnich chwilach jej ojca.

Tata niestety odszedł od nas wczoraj. Zmiażdżył go COVID. Proszę, uważajcie na siebie i swoich bliskich, czasem daleko znaczy bezpiecznie. Zamiast kwiatów, serduszek, łańcuszków i postów, jeśli macie możliwość, wspierajcie walkę z wirusem w Polsce – zaapelowała Julia Gnatowska.

Tragiczny wypadek w dniu koronacji Karola III. Kobieta właśnie zmarła

Czym zajmuje się teraz córka Dariusza Gnatowskiego?

Julia urodziła się w 1995 roku. Z ojcem Dariuszem i mamą Anną Wach była niezwykle blisko. Jej podobieństwo do taty jest uderzające, co widać już na zdjęciach z młodości, kiedy była nastolatką. Po zdaniu matury wyprowadziła się od rodziców, jednak cały czas miała z nimi kontakt. Odwiedzali się zresztą regularnie.

Podobnie jak ojciec, uwielbiała literaturę. Jej wielką pasją była też fotografia. Nie zdecydowała się iść w ślady ojca. Odnosiła za to ogromne sukcesy na studiach: jej Alma mater stał się Uniwersytet Jagielloński. Na stałe zamieszkała w Krakowie, gdzie ukończyła studia historyczno-kulturalne. Później kontynuowała naukę.

Jak wygląda teraz córka Dariusza Gnatowskiego?

Julia Gnatowska w kolejnych latach kontynuowała naukę na UJ w ramach Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych przy Instytucie Judaistyki. Jest lektorką języka angielskiego i działa przy Fundacji MIFGASH. Wciąż bardzo przypomina ojca, zwłaszcza że jakiś czas temu ścięła włosy na krótko.

Dariusz w wywiadach przyznawał, że już w 2009 roku żona i córka były dla niego wielkim wsparciem, kiedy zdiagnozowano u niego cukrzycę typu 2. Wyraźnie mówił, że tylko dzięki nim oraz ich pracy wyszedł na prostą. Nie pozwoliły mu też wpaść w depresję.

Zobacz zdjęcia:

Dariusz Gnatowski
Dariusz Gnatowski z córką w 2014 roku, fot. TOMASZ RADZIK/East News
Dariusz Gnatowski
Dariusz Gnatowski z córką w 2013 roku, fot. KAPiF
Dariusz Gnatowski
Dariusz Gnatowski z żoną, fot. KAPiF
Dariusz Gnatowski
Dariusz Gnatowski, fot. KAPiF