Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Elżbieta II przygotowała przemówienie na wypadek kolejnej wojny. Wszystko 40 lat temu
Aleksander Goldman
Aleksander Goldman 01.03.2022 01:00

Elżbieta II przygotowała przemówienie na wypadek kolejnej wojny. Wszystko 40 lat temu

Elżbieta II
fot. East News

Media podają, że królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II przygotowała przemówienie na wypadek wybuchu III wojny światowej. Według doniesień monarchini miała podyktować je jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku.

Elżbieta II wybiega w przyszłość. Przygotowała przemówienie

Brytyjskie media poinformowały o przygotowanej przez królową Elżbietę mowie, mającej traktować o domniemanej III wojnie światowej. Jak podaje BBC, monarchini miała założyć hipotezę wybuchu konfliktu jeszcze w latach 80. (gdy trwała zimna wojna między Stanami Zjednoczonymi a Związek Radzieckim).

W przygotowanym dokumencie brytyjska królowa miała przytoczyć momenty z czasu swojego panowania, a także wyrazić współczucie rodzinom osób, które zginęły.

Nigdy nie zapomniałam smutku i dumy, uczuć, które czułam, gdy z siostrą słuchałyśmy inspirujących słów mojego ojca w ten pamiętny dzień w 1939 r. Ale niezależnie od tego, jakie grozy czyhają na nas wszystkich, cechy, które pomogły utrzymać naszą wolność w nienaruszonym stanie w tym smutnym stuleciu, znów będą naszą siłą – miała napisać.

Królowa miała również dodać, że książę Filip (nieżyjący od blisko roku) oraz ona odczuwają bliskość z osobami, które straciły bliskich. Według ówczesnej relacji w wojnie miał wziąć udział również jej syn Andrzej.

Przypomnijmy, że członkowie rodziny królewskiej nie wypowiadają się w ogólnie pojętych sprawach politycznych. W ostatnim czasie zasadę tę złamał jednak następca tronu, książę Karol. Stwierdził bowiem, że atak rosyjskich wojsk jest "brutalna agresją".

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Neo-angin. Działa antyseptycznie. Łagodzi ból gardła

  2. Gwiazdy wspominają Pawła Królikowskiego w 2 rocznicę śmierci. Ciężko uwierzyć, jaki był naprawdę

  3. Prezydent Ukrainy przemówił do narodu, po jego słowach tłumaczka zalała się łzami