Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Eurowizja 2024. Luna z nową pozycją u bukmacherów. Tydzień temu miała 20. miejsce, a teraz?
Tomasz Kowalewski
Tomasz Kowalewski 26.02.2024 15:18

Eurowizja 2024. Luna z nową pozycją u bukmacherów. Tydzień temu miała 20. miejsce, a teraz?

Czy Polska ma szansę wygrać Eurowizję 2024?
Eurowizja 2024. Czy Luna ma szanse?, fot. KAPiF, eurovisionworld.com

Do rozpoczęcia Eurowizji 2024 pozostało już tylko dziesięć tygodni. Nic więc dziwnego, że swoich reprezentantów wytypowała już większość państw biorących udział w tegorocznym konkursie. Czy Luna ma szansę na zwycięstwo? Oto, co na temat notowań Polski mówi aktualny ranking bukmacherów.

Eurowizja 2024. Nietypowe eliminacje

Eurowizja 2024 zbliża się wielkimi krokami. Za nami długo wyczekiwane ogłoszenie wyników krajowych eliminacji, które decyzją nowych władz Telewizji Polskiej przybrały w tym roku dość rzadko spotykaną formułę zamkniętych preselekcji.

Swoją kandydaturę na reprezentanta Polski wysunąć mógł w zasadzie każdy. Jedynym wymogiem było posiadanie polskiego obywatelstwa oraz wysłanie zgłoszenia w terminie do piątku 2 lutego, do godz. 22:00.

Luna poprosiła Michała Szpaka o rady przed Eurowizją. Po tym, co usłyszała, złapała się za głowę Tak tabloid nazwał Lunę. Kojarzy im się tylko z jednym

Eurowizja 2024. Zaskakujące zwycięstwo Luny w polskich preselekcjach

Jak wynika z informacji udostępnionych przez TVP, do eliminacji zgłosiło się w sumie ponad 200 wykonawców. W tym gronie znaleźli się zarówno nieznani nikomu debiutanci, jak i gorące nazwiska polskiej sceny muzycznej w postaci Justyny Steczkowskiej, Bryski, Marcina Maciejczaka, Kayah, a nawet… trzymającej ten fakt w kompletnej tajemnicy przed mediami fanami Edyty Górniak.

ZOBACZ: Edyta Górniak też startowała na Eurowizję 2024! Srogo oceniono jej piosenkę

Decyzją pięcioosobowego jury, rywalizację o bilet do szwedzkiego Malmo ostatecznie wygrała Luna z anglojęzyczną piosenką “The Tower”.

Eurowizja 2024. Czy Luna ma szansę na zwycięstwo?

Choć do rozpoczęcia Eurowizji 2024 zostało jeszcze sporo czasu (przypomnijmy, że konkurs odbędzie się w dniach 7-11 maja), bukmacherzy już w najlepsze tworzą swoje rankingi. W gronie tegorocznych faworytów znajdują się przede wszystkim Ukraina, Chorwacja, Włochy, Islandia, Belgia i Wielka Brytania. Warto dodać, że o honor Brytyjczyków będzie w tym roku walczyć międzynarodowa gwiazda, Olly Alexander, czyli były wokalista popularnego zespołu Years & Years.

SPRAWDŹ: Wielka Brytania stawia na gejowską ikonę. Kim jest Olly Alexander?

A co z Polską. No cóż, bukmacherzy, delikatnie mówiąc, nie zareagowali zbyt entuzjastycznie na wygraną Luny w polskich preselekcjach. Zanim ogłoszono, że nasz kraj wyśle do Malmo wykonawczynię utworu “The Tower”, Polska plasowała się na dość wysokim 15. miejscu. Po ujawnieniu wyników niemal od razu spadliśmy jednak na 20. pozycję. Po tygodniu sytuacja ma się jeszcze gorzej.

Aktualnie bukmacherzy plasują Lunę na 26. miejscu. Myślicie, że mimo wszystko możemy liczyć w maju na miłą niespodziankę?

Zobacz wywiad z Luną dla Świata Gwiazd.

2.jpg
Bukmacherzy ocenili szanse Luny na Eurowizji, fot. eurovisionworld.com
KAPIF_1000pix_K1063995F.jpg
Polska plasuje się obecnie dopiero w 3. dziesiątce rankingu, fot. KAPiF
KAPIF_1000pix_K1089613F.jpg
Luna bez szans na zwycięstwo na Eurowizji 2024, fot. KAPiF
KAPIF_1000pix_K1061646F.jpg
Reprezentantka nie jest faworytką bukmacherów, fot. KAPiF
KAPIF_1000pix_K1082685F.jpg
Luna, fot. KAPiF