Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ewa Błaszczyk o stanie zdrowia córki. Było blisko najgorszego. "Była na krawędzi"
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 24.10.2023 09:20

Ewa Błaszczyk o stanie zdrowia córki. Było blisko najgorszego. "Była na krawędzi"

Ewa Błaszczyk
Ewa Błaszczyk o stanie zdrowia córki, fot. KAPiF

Ewa Błaszczyk od wielu lat daje przykład niezwykłego oddania i ogromnej wiary w poprawę stanu zdrowia córki. Chętnie dzieli się przebłyskami nadziei, ale także zawiadamia o cięższych sytuacjach. Wielokrotnie z przerażeniem obserwowała rozwój sytuacji. Opowiedziała, co dzieje się z Olą.

Ewa Błaszczyk: śmierć męża i śpiączka córki

Życie aktorki zawaliło się po raz pierwszy w 2000 roku, gdy przedwcześnie odszedł jej mąż z powodu tętniaka aorty. Ewa Błaszczyk została z dwiema córkami. Choć samotne macierzyństwo nie było usłane różami, gwiazda wierzyła, że da sobie radę.

Niestety jeszcze w tym samym roku doszło do kolejnej tragedii. Jedna z córek, Aleksandra, w wyniku połknięcia tabletki zapadła w śpiączkę, w której znajduje się do dnia dzisiejszego. Miała 6 lat gdy zachłysnęła się wodą. 29-latką nadal opiekuje się matka, która regularnie przekazuje informacje o stanie zdrowia córki.

Serce się kraje. Ewa Błaszczyk wyznała, jakie były ostatnie słowa córki przed zapadnięciem w śpiączkę Gwiazdy na pokazie Paprocki&Brzozowski: Kurdej-Szatan, Maffashion, Koroniewska, Kubicka

Ewa Błaszczyk o stanie zdrowia córki

Aleksandra od 23 lat pozostaje w stanie śpiączki przy minimalnych oznakach świadomości. Jej matka robi wszystko by zapewnić jej godną opiekę. Z myślą o niej, a także innych dzieciach po ciężkich urazach neurologicznych założyła fundację "Akogo?".

Ewa Błaszczyk chętnie publicznie opowiada o przebłyskach córki, jednak zdarzają się także trudniejsze momenty. Przez ostatnie lata przebywająca w śpiączce kobieta trzykrotnie doznała stanu krytycznego.

Miała już trzy momenty krytyczne, kiedy była na krawędzi życia i śmierci, ale nie odeszła. Daje nam kolejną szansę. I nauczyła mnie też czekać.

Ewa Błaszczyk fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk fot. KAPiF

Ewa Błaszczyk: nowe wieści o córce

Niestety z biegiem lat pojawia się coraz więcej kłopotów związanych z podtrzymywaniem funkcji życiowych córki aktorki. Z powodu rozwoju wewnętrzne organy są zniekształcone, co może zwiększać ryzyko chorób.

Przez dużą skoliozę, mimo że ma kręgosłup po operacji w specjalnym rusztowaniu, zdeformowane są wszystkie organy. Jedno płuco jest stale uciśnięte, a to stwarza znakomite warunki do rozwoju zapalenia płuc. Rok temu miałam bardzo trudny sierpień i wrzesień, Ola była dwukrotnie w szpitalach, przechodziła ciężkie zapalenie płuc i urosepsę.

Choć niebezpieczeństwo minęło, Ewa Błaszczyk nadal drży o zdrowie córki. Ma jednak nadzieję, że niedługo będzie mogła powiadomić o kolejnych przełomach.

Ewa Błaszczyk (8).jpg
Ewa Błaszczyk o stanie zdrowia córki, fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk (9).jpg
Ewa Błaszczyk o stanie zdrowia córki, fot. KAPiF

Źródło: Wysokie Obcasy