Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ewa Błaszczyk przekazała radosne wieści o zdrowiu córki. Szykuje się przełom w leczeniu?
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 02.06.2023 12:11

Ewa Błaszczyk przekazała radosne wieści o zdrowiu córki. Szykuje się przełom w leczeniu?

Ewa Błaszczyk
KAPiF

Ewa Błaszczyk od 23 lat walczy o wybudzenie ze śpiączki swojej córki Aleksandry. Jak wyznała w najnowszym wywiadzie, pojawiły się optymistyczne wyniki badań, które dają nadzieję na sukces w tej kwestii.

Aktorka ufa, że nowe metody leczenia i postęp medyczny doprowadzi do odnalezienia rozwiązania sytuacji, z którą zmaga się od tak dawna. Trwająca przy swym dziecku matka nie zamierza się poddać.

Ewa Błaszczyk walczy o córkę

Ewa Błaszczyk przeżywa osobisty dramat, od kiedy jej córka Aleksandra, mając zaledwie sześć lat, zakrztusiła się tabletką. W wyniku niefortunnego wypadku doszło do obrzęku mózgu, który zakończył się śpiączką, w której przebywa do dzisiaj.

Przez lata aktorka poszukiwała sposobu na wybudzenie swojego dziecka. Zaangażowała się również w pomoc innym osobom, które zmagają się z podobną sytuacją. W tym celu założyła fundację “Akogo?” działającą w Klinice Budzik.

Poznajecie? Polskie gwiazdy pochwaliły się zdjęciami z dzieciństwa. Kwiatkowski, Gessler, Ibisz i inni

Światełko w tunelu?

W rozmowie z portalem Newseria.pl Ewa Błaszczyk opowiadała o terapiach i zabiegach, jakim poddawana jest jej córka. Aleksandrze wszczepiono m.in. stymulator mózgu, który dopomógł w jego ukrwieniu. Leczenie zaczyna przynosić pierwsze efekty.

- Tutaj jest jednak bardzo duża odległość czasowa od urazu, mimo to w czynnościowym rezonansie magnetycznym widać, że na przykład odzywają się płaty czołowe, a więc coś się poprawia, nie psuje - wyjawiła aktorka.

Ewa Kasprzyk żyje nadzieją

Ewa Kasprzyk wyraziła nadzieję na nowe metody leczenia, które mogą usprawnić dochodzenie jej córki do siebie oraz utrzymać poprawę stanu zdrowotnego, do której doszło w ostatnim czasie. Sprawa wymaga dużego zaangażowania.

- To jest walka z czasem, bo staramy się ją utrzymać w jak najlepszej formie, stymulujemy wszystkie bodźce. To jest też ciężka praca sztabu ludzi od rana do nocy - nie ukrywała gwiazda w rozmowie z serwisem Newseria.

Zobacz zdjęcia:

Ewa Błaszczyk 1.png
fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk 2.png
fot. KAPiF

Źródło: lifestyle.newseria.pl