Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ewa Kasprzyk rozwiodła się z mężem po 36 latach. Szybko znalazła nową miłość
Aleksander Goldman
Aleksander Goldman 29.12.2022 22:25

Ewa Kasprzyk rozwiodła się z mężem po 36 latach. Szybko znalazła nową miłość

Ewa Kasprzyk
fot. KAPiF

Informacja o rozwodzie Ewy Kasprzyk (do 2019 roku posługującej się także nazwiskiem byłego męża – Bernatowicz) zmroziła polską opinię publiczną. Nie tylko dlatego, że para wydawała się wyjątkowo zgodna, ale i przez staż związek – małżeństwo trwało bowiem przez 36 lat. Niedługo po rozstaniu aktorka postanowiła pochwalić się jednak nową (i młodszą) miłością. Kim jest jej nowy partner?

Ewa Kasprzyk i Jacek Bernatowicz. Rozwód po blisko czterech dekadach

Pierwszy mąż aktorki jest z wykształcenia (oraz zawodu) inżynierem budowy statków, swoje życie związał zaś z Gdynią. Para poznała się przypadkiem, kiedy Kasprzyk rozpoczęła pracę w jednym z gdańskich teatrów, zaś w wolnych chwilach odwiedzała lokalny basen. Tam też miała zwrócić uwagę nieznanemu sobie mężczyźnie, krytykując... jego styl pływacki.

Z pływalni mieli wyjść już razem, a następnie zacząć widywać się dużo częściej. Po dwóch latach znajomości Bernatowicz oświadczył się 26-letniej wtedy Kasprzyk. Na ślubnym kobiercu stanęli w 1983 roku. Co ciekawe, do małżeństwa aktorkę zachęcić miała przyjaciółka, ta bowiem nie spieszyła się z zaślubinami. W 1987 roku para powitała na świecie pierwszą i jedyną córkę – Małgorzatę.

Aktorka, mimo realizowania się jako żona i matka, zapragnęła jednak kontynuować swoją karierę na większą skalę.

– Przez jakiś czas odmawiałam reżyserom. Miałam grać w serialu, ale zrezygnowałam. Żyłam z przekonaniem, że jeszcze się nagram, że mam czas. W końcu przekonałam się, że nie zrealizuję się jako perfekcyjna pani domu – powiedziała w jednym z wywiadów.

W rozmowie z tygodnikiem "Świat i ludzie", która odbyła się w 2011 roku, Ewa Kasprzyk ujawniła zaś, że jej małżeństwo przez lata nie należało do konwencjonalnych. – Po 10 latach rozłąki, nareszcie próbujemy mieszkać razem. Od 24 lat jesteśmy małżeństwem dość nietypowym, bo weekendowo-kontraktowym. Może właśnie w tym, że tak dużo czas spędziliśmy osobno, tkwiła siła naszego związku? – mówiła wtedy. Jak się jednak okazało, małżeństwo nie przetrwało odległości, a także próby czasu. W 2019 roku sąd ogłosił rozwód bez orzekania o winie, pozew złożyła zaś sama aktorka.

Nowy partner Ewy Kasprzyk. Kim jest Michał Kozerski?

Artystka niedługo "cieszyła się" samotnością. Niedługo po rozwodzie ujawniła bowiem, że po raz kolejny jest zakochana, jej wybrankiem okazał się zaś młodszy o kilka lat Michał Kozerski. Sama Kasprzyk w 2020 roku opowiadała zaś o... starszych kobietach, potrzebujących związków z młodszymi mężczyznami.

– To czysta biologia, nieodwracalne prawa natury. Młodsza dziewczyna lubi starszych, bo chce czuć się zaopiekowana, mieć finansową stabilizację. A później to się odwraca, bo kobieta starsza chce przeżyć coś szalonego, romantycznego, więc ugania się za młodzikami – stwierdziła wtedy. Co ciekawe, od pierwszego spotkania do rozpoczęcia związku pary minęły... aż dwie dekady.

– 25 lat temu trafiłem na sztukę "Antoniusz i Kleopatra" z jej udziałem. Ale dopiero 3 lata temu udało mi się ją spotkać przypadkowo [...]. Zacząłem od przypomnienia Ewie tej roli teatralnej, tego momentu z jej życia. A ona oczywiście nie pamiętała – mówił w rozmowie z "Vivą!" partner aktorki.

Część mediów donosiła nawet, że rozwód miał być spowodowany nową relacją. "Dopiero teraz okazało się, że decyzja Kasprzyk o zakończeniu małżeństwa była podyktowana nowym uczuciem", pisał portal WP Gwiazdy. Sami zainteresowani nigdy jednak nie potwierdzili tej kwestii.

Mimo że para nie komentowała pierwotnie doniesień na temat swojego związku, w 2020 roku zdecydowała się wziąć udział w programie "Power Couple", oficjalnie potwierdzając medialne doniesienia. Przy okazji widzowie dowiedzieli się również więcej na temat samego Kozerskiego. Co ciekawe, jego zawód również związany jest z morzem, podobnie jak w przypadku pierwszego męża Ewy Kasprzyk, pracuje bowiem jako broker morski i "i zajmuję się obsługą armatorów obcych bander zawijających do trójmiejskich portów i stoczni".

Para wydaje się na tyle nierozłączna, że w sieci pojawiły się nawet plotki dotyczące ślubu, który miał odbyć się w RPA. Kasprzyk szybko zaprzeczyła jednak doniesieniom.

– Nie bardzo mam kiedy. Mam tyle pracy i tyle zajęć, że raczej o tym nie myślę. I jeszcze tyle podróży przede mną – powiedziała "Vivie!".

Ewa Kasprzyk i Michał Kozerski
Ewa Kasprzyk i Michał Kozerski, fot. KAPiF
Ewa Kasprzyk i Michał Kozerski
Ewa Kasprzyk i Michał Kozerski, fot. KAPiF

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz

  3. Kim są dzieci Emiliana Kamińskiego? Nie wszystkie są anonimowe, a córką pochwalił się publicznie

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: Ewa Kasprzyk