Screen z filmu z Youtube.com/Świat Gwiazd Żródło: Własne

Oscary 2021 rozdane, tym razem na gali było skromnie. Znamy werdykty

26 Kwiecień 2021 Weronika DadokWeronika Dadok

Oscary 2021 zostały rozdane. Choć Gala swoją tradycją sięga już bardzo daleko, tym razem była jednak wyjątkowa. Pozbawiona rozmachu oraz przepychu mogła zadziwić niejednego widza. Panowała bardzo kameralna atmosfera, która była dostępna dla oglądających. Czy jesteście ciekawi werdyktów?

  • Gala rozdania Oscarów 2021 już za nami
  • Panowała kameralna atmosfera
  • Znane są już werdykty

Nagroda Akademii Filmowej, powszechnie znana jako Oscar, przyznawana jest co roku przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy. W tym roku okazała się bardzo wyjątkowa, ponieważ pozbawiona przepychu mogła trafić lepiej do widzów. Mieliśmy okazję wejść głębiej w filmową atmosferę i dotknąć problemów zwykłych ludzi.

Podczas Gali Oscarów nominowane są na początku filmy, które w poprzednim roku kalendarzowym były wyświetlane w amerykańskich kinach. Standardowo uroczystość odbywa się wczesną wiosną. Nagroda ta uznawana jest za najbardziej prestiżową w obszarze filmu.

Oscary 2021 w wyjątkowej atmosferze

Oscary 2021 okazały się doskonałym dowodem, na to, że może być to święto kina, które jest blisko ludzi i odbiega od klimatu kojarzącego się z bogactwem i przepychem.

W przemowach oraz prezentacjach kategorii dominowały osobiste historie i poruszające wyznania. Nie trudno wywnioskować, że zapewne zależało Akademii Filmowej na pokazaniu tej odmiennej niż zwykle strony filmowców.

Przeważały krótkie prezentacje dotyczące nominowanych. Tym samym zaoszczędzono sporo czasu, a każdy miał możliwość wypowiedzenia się.

Werdykty Oscarów 2021

Po raz drugi w historii Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przyznała statuetkę za reżyserię kobiecie - Chloe Zhao za "Nomadland", który został nagrodzony także jako najlepszy film. Najlepszą aktorką została Frances McDormand za rolę w powyższym filmie.

Brak zdziwienia wywołał również werdykt dotyczący najlepszego aktora. Został nim bowiem fenomenalny Anthony Hopkins za rolę w filmie "Ojciec".

Podczas 93. Gali pojawiły się także polskie akcenty. Szanse na Oscara za najlepsze zdjęcia miał Dariusz Wolski za Netflixowe "Nowiny ze świata".

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji o Oscarach 2021, zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu, który z tej okazji przygotowaliśmy!

Źródło: Własne

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł