Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Hołownia dopiero co został marszałkiem, a Prokop już go odważnie podsumował. „Polityka zepsuje każdego”
Karolina Kurek
Karolina Kurek 19.01.2024 16:12

Hołownia dopiero co został marszałkiem, a Prokop już go odważnie podsumował. „Polityka zepsuje każdego”

Marcin Prokop o Szymonie Hołowni
Szymon Hołownia, Marcin Prokop, fot. KAPiF

Szymon Hołownia święci triumfy w sejmie. Dzięki niemu Polacy zaczęli oglądać obrady i interesować się polityką. A co o karierze politycznej byłego współpracownika myśli Marcin Prokop? Padły ostre słowa. 

Szymon Hołownia: od TVN do polityki

Szymon Hołownia jest obecny w mediach od wielu lat, pisał felietony dla takich tytułów, jak m.in. “Newsweek Polska”, “Tygodnik Powszechny”, “Wprost”, “Gazeta Wyborcza” czy “Rzeczpospolita”. Jego debiut na ekranach odbiorników miał miejsce w 2006 roku, kiedy to miał okazję poprowadzić program “Po prostu pytam” na antenie TVP.

Za to popularność zyskał występując w show konkurencyjnej stacji TVN “Mam talent!”. Szymon Hołownia w formacie pełnił rolę współprowadzącego. Razem z Marcinem Prokopem stworzyli niezapomniany i uwielbiany przez telewidzów duet. 

Dziennikarz odszedł z programu w roku 2019, by zaangażować się w politykę.

Szymon Hołownia odrzucił zaloty znanej aktorki. Gwiazda wzięła później ślub z kobietą Była pracownica o Szymonie Hołowni: "Wyniosły i humorzasty". Mocne słowa

Szymon Hołownia gwiazdą w sejmie

Hołownia w 2020 roku wystartował jako kandydat na urząd prezydenta RP. Zajął wtedy trzecie miejsce, za Rafałem Trzaskowskim i Andrzejem Dudą. Potem podjął decyzję o założeniu partii politycznej “Polska 2050”. 

W 2023 roku jego partia rozpoczęła współpracę z Polski Stronnictwem Ludowym Władysława Kosiniaka-Kamysza, tworząc Koalicję Trzecia Droga. Po wyborach 15 października ugrupowanie, na którego czele stanął Hołownia, zdobyło mandaty poselskie, a sam Szymon został wybrany większością głosów na marszałka sejmu X kadencji. 

Były prowadzący “Mam talent!” obecną funkcję będzie pełnił przez dwa lata. Prowadzone przez niego obrady są chętnie oglądane przez użytkowników internetowych. W sieci od tego czasu pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy pod adresem Hołowni. Polacy zaczęli bardziej interesować się polityką oraz tym, co się dzieje w ich kraju.

Szymon Hołownia zaskarbił sobie sympatię obywateli, używając podczas posiedzeń sejmu żartów, riposty oraz zachowują stoicki spokój, w sytuacjach gdy emocje innych posłów sięgają zenitu.

Jego polityczną karierę skomentował były kolega z pracy. Nie spodziewacie się tego, co powiedział.
 

Marcin Prokop o Szymonie Hołowni i poliyce

Marcin Prokop i Szymon Hołownia znają się od lat. Stworzyli popularny duet prowadzących show stacji telewizyjnej TVN “Mam talent”, z którym obecny marszałek pożegnał się na rzecz polityki. Niedawno panowie mieli okazję ponownie spotkać się na wizji.  Prokop jakiś czas temu ujawnił, jak Hołownia zaczynał w talent show.
 

Jego początki w programie były drewniane. Dopiero gdy okazało się, że popularność wyniesiona z "Mam talent!" nie tylko nie sabotuje jego dziennikarskiej kariery, ale wręcz ją nakręca, przekładając się m.in. na sprzedaż książek czy zaproszenia do prowadzenia wykładów, Szymon nabrał telewizyjnej pewności siebie i z każdą kolejną edycją coraz lepiej rozgrywał swoją rolę - ujawnił Marcin Prokop w rozmowie z portalem “Press”.
 

Teraz były współpracownik wypowiedział się, co sądzi na temat obecności kolegi w polityce. Nie gryzł się przy tym w język.

Polityka zepsuje każdego. Chciałbym, żeby Hołownia udowodnił, że się mylę - powiedział prowadzący “Dzień dobry TVN” w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”.

Marcin Prokop wyznał również, iż jeśli w przyszłości Szymon Hołownia zostanie prezydentem, to jego zdaniem, będzie dobrze wykonywał swoją funkcję. 

Spodziewaliście się takich słów?

Szymon Hołownia i Marcin Prokop, fot. Instagram
Szymon Hołownia i Marcin Prokop, fot. Instagram
Szymon Hołownia i Marcin Prokop, fot. KAPiF
Szymon Hołownia i Marcin Prokop, fot. KAPiF
Szymon Hołownia, fot. KAPiF
Szymon Hołownia i Marcin Prokop, fot. KAPiF
Szymon Hołownia, fot. KAPiF
Szymon Hołownia i Marcin Prokop, fot. KAPiF