Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ida Nowakowska dementuje plotki o "patriotycznej ustawce". Wydała oświadczenie
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 04.05.2022 11:13

Ida Nowakowska dementuje plotki o "patriotycznej ustawce". Wydała oświadczenie

Ida Nowakowska EA
fot. Pawel Wodzynski/East News

Ida Nowakowska odniosła się na temat oskarżeń o ustawce, której miała się dopuścić podczas świętowania Dnia Flagi Narodowej. Prezenterka Telewizji Polskiej opisała całą sytuację w mediach społecznościowych.

2 maja w naszym kraju jest Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który od lat świętowany jest za sprawą radosnych pochodów i prezentacji kolorów narodowych. Ida Nowakowska, która jest czołową prezenterką Telewizji Polskiej, postanowiła w piękny majowy dzień wybrać się z rocznym synkiem na plac przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Traf chciał, że na miejscu znajdował się reporter, który zrobił tancerce kilka zdjęć podczas przechadzki z wózkiem. Fotografie zostały wykorzystane przez jeden z portali do napisania nieprzychylnego artykułu na temat udawanego patriotyzmy Idy Nowakowskiej. Prezenterka nie zamierzała bezczynnie czytać negatywnych doniesień i odniosła się do sytuacji w mediach społecznościowych.

Ida Nowakowska komentuje nieprzychylny artykuł na swój temat

Syn tancerki, Maksymilian, od najmłodszych lat jest wychowywany w szacunku do polskiej kultury i tradycji. Podczas świąt Wielkanocy jego mama zabrała go do jednego z warszawskich kościołów, by mógł zapoznać się z chrześcijańskimi zwyczajami. Maluch towarzyszył jej również podczas spaceru w Dzień Flagi Narodowej, który był powodem powstania niepochlebnego artykułu na temat prezenterki.

Autor tekstu zarzucał kobiecie fałszywy patriotyzm spowodowany obecnością reporterów, którzy zarejestrowali spacer Idy Nowakowskiej z synem, trzymając chorągiewki z flagą Polski. Prezenterka medialnie od dawna znana jest z otwartych opinii na temat wyznawanych wartości oraz ważności polskich symbolów w jej życiu.

Negatywny artykuł oburzył tancerkę, która postanowiła odnieść się do sytuacji w mediach społecznościowych, nazywając doniesienia na jej temat "Fake Newsem".

Osoba pisząca plotki na jednym z portali pod pseudonimem Droppa napisała, że w Dniu Flagi „zorganizowałam patriotyczną ustawkę” i że „zadbałam od razu przy okazji o odpowiednią obstawę fotoreporterską”. To nieprawda. Byłam na obchodach prywatnie. Był tam również pan fotograf, który robił relację z całego wydarzenia, zauważył mnie i zrobił mnie i mojemu synkowi kilka zdjęć — odniosła się do artykułu Ida Nowakowska. Następnie prowadząca "Pytania na śniadanie" wyznała, że oczerniający ją tekst popsuł jej humor oraz zranił, czego nie chciała podczas świętowania ważnego dla niej dnia.

Jest mi przykro, że ktoś może napisać o drugiej osobie nieprawdę i nie zastanowić się, że ta nieprawda może kogoś zranić. Już nie mówiąc o złośliwym wydźwięku całego artykułu… człowiek człowiekowi… A ten dzień miał być tak piękny i tak symboliczny. Bo Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to dla mnie ważny dzień. — wyraziła swoje uczucia w dalszej części oświadczenia.

Ida Nowakowska
Fragment relacji Idy Nowakowskiej na Instagramie (instagram.com/idavictoria/)

Ida Nowakowska broni swoich opinii

Prezenterka telewizyjna nie raz była oceniana na podstawie publicznych wypowiedzi, które bardzo często zawierały pochwały na temat jej pracy w stacji telewizyjnej TVP. Podczas odbioru statuetki "Witorka Publiczności" Ida Nowakowska podziękowała widzom za oddane głosy, a także wspomniała o wartościach prezentowanych przez stację, w której pracuje. Po uroczystości musiała mocno tłumaczyć się ze słów.

Współpracę z Telewizją Polską rozpoczęła cztery lata temu, zostając współprowadzącą programu "Bake Off Junior" oraz wydarzenia "Sylwester marzeń z Dwójką". Charyzmatyczna prezenterka krok po kroku zyskiwała sympatię widzów i czołową pozycję w stacji telewizyjnej. Dziś Ida Nowakowska prowadzi największe hity TVP m.in.:  "Dance Dance Dance", "Pytanie na śniadanie" oraz "The Voice Kids".

Tancerka prężnie rozwija się również w internecie, gdzie aktywnie prowadzi media społecznościowe, dzieląc się z wielbicielami nowinami z prywatnego życia. Ida Nowakowska nie wstydzi się stawać w obronie wartości, które są dla niej ważne. To dzięki własnemu zdaniu zyskała uznanie fanów, którzy wiernie trwają przy jej boku.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Słynny aktor zmarł po ciężkiej chorobie. Ujawniono, co stało się chwilę przed śmiercią, blisko dwa lata temu

  2. Aktorka przyłapana z nowym partnerem. Nikt nie spodziewał się podobnego, przed chwilą była w związku

  3. Niesłychane, kogo widzowie zobaczyli na ekranie. Niespodziewanie polały się łzy, ujawniono cała prawdę

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].