Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > Idę Nowakowską skrytykowano za szybki powrót do pracy. Ginekolog powiedział nam, co o tym sądzi
Martyna Pałka
Martyna Pałka 07.06.2021 02:00

Idę Nowakowską skrytykowano za szybki powrót do pracy. Ginekolog powiedział nam, co o tym sądzi

Ida Nowakowska
Fot. instagram.com/idavictoria

30-letnia Ida Nowakowska wróciła do pełnej aktywności zawodowej niecały miesiąc po urodzeniu synka. Internauci są oburzeni postawą gwiazdy i zarzucają jej przedkładanie własnej kariery nad dobro dziecka. Pod adresem lubianej tancerki można znaleźć teraz mnóstwo negatywnych komentarzy. Czy jej szybki powrót do pracy jest naprawdę aż tak zły? Zapytaliśmy o to lekarza ginekologa.

Ida Nowakowska wzbudziła kontrowersje szybkim powrotem do pracy

Ida Nowakowska jest jedną z bardziej lubianych osobowości telewizyjnych. Miesiąc temu, 7 maja, tancerka pochwaliła się radosną nowiną – urodziła swojego długo wyczekiwanego potomka. Gwiazda zarzekała się, że po porodzie postawi na odpoczynek i zwolni tempo pracy. 30-latka nie wytrzymała jednak w domu zbyt długo i już teraz można oglądać ją na szklanym ekranie. Tydzień po urodzeniu synka prezenterka wystąpiła w tanecznym show „Dance Dance Dance” oraz wróciła do prowadzenia porannego programu „Pytanie na Śniadanie”. Co więcej, gwiazda wystąpiła tam właśnie w Dzień Matki, zdradzając, że w czasie jej pracy nowym członkiem rodziny opiekuje się babcia.

Negatywne komentarze pod adresem Idy Nowakowskiej „Jak można być tak zachłannym i pracę stawiać ponad dziecko?

Szybki powrót Idy Nowakowskiej do pełnej aktywności zawodowej nie spodobał się internautom, którzy natychmiast wyrazili swoją opinię w kilku gorzkich słowach. Pod zdjęciem tancerki na oficjalnym profilu programu śniadaniowego, którego jest współprowadzącą, pojawiło się mnóstwo krytyki i negatywnych komentarzy. Internauci zarzucają jej, między innymi „stawianie pracy ponad dobro dziecka”.

W połogu to jest czas na regenerację organizmu i czas z dzieckiem, a nie w pracy; Po porodzie dziecko potrzebuje ciepła matki; A tak podobno pięć lat czekała na dziecko, a dzisiaj więcej czasu dziecko spędza z babcią, bo mama nie ma czasu, kariera goni, masakra”

„Taka kochająca mamusia i wróciła już do pracy, zamiast opiekować się takim maleństwem; Niecały tydzień, a ona już poza domem była. (...) No właśnie, jak można być tak zachłannym i pracę stawiać ponad dziecko?” – tak brzmią niektóre z komentarzy pod adresem lubianej tancerki i prezenterki.

Czy w związku z tym, szybki powrót Idy Nowakowskiej do aktywności zawodowej, jest naprawdę czymś bardzo niezdrowym i niespotykanym? Jaki jest minimalny czas, jaki powinna odpoczywać kobieta przed całkowitym powrotem do pracy? Na te pytania odpowiedział nam lekarz ginekolog, położnik i perinatolog – doktor nauk medycznych Andrzej Piotr Jaworowski.

„Są i takie pacjentki, które potrafią wrócić do pracy nawet 2-3 tygodnie po porodzie”

- Po porodzie pacjentka może bardzo szybko wrócić do jakiejkolwiek aktywności ruchowej. Najczęściej wystarcza tutaj po prostu czas połogu, czyli 6 tygodni. Natomiast, jeśli myślimy na przykład o aspekcie karmienia piersią, pacjentce na pewno trudniej będzie połączyć to z pracą zawodową. Tutaj sprawa jest już bardziej indywidualna i zależy też od tego, czy pracodawca zapewni możliwość karmienia lub też odciągania pokarmu w godzinach pracy. W takich wypadkach może to trwać nawet do pół roku. W praktyce, jeżeli uwzględni się czas trwania urlopu macierzyńskiego, panie wracają do całkowitej sprawności zawodowej po około roku od porodu – powiedział dr n.med. Andrzej Piotr Jaworowski

Co w przypadku kobiet, które podobnie jak Ida Nowakowska, preferują szybki powrót do aktywności zawodowej?

- Często pada też pytanie w drugą stronę: Co, jeżeli będę chciała szybciej wrócić do pracy? Wtedy analizujemy to tylko w kwestii ograniczeń fizycznych. Są i takie pacjentki, które potrafią wrócić do pracy nawet 2-3 tygodnie po porodzie. Jest to więc sprawa bardzo indywidualna każdej kobiety – dr n.med. Andrzej Piotr Jaworowski.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]