Swiatgwiazd.pl
Iwona Kubicz

TRICOLORS/East News

Iwona Kubicz była gwiazdą TVP. Czym zajmuje się dziś?

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Dziś Iwona Kubicz obchodzi swoje osobiste święto - 64. urodziny. Wiemy, co słychać u dawnej gwiazdy Telewizji Polskiej i jak potoczyła się jej kariera po odejściu ze stacji. O czym nie każdy wie, współpraca dziennikarki z TVP zakończyła się w sądzie. Na jej korzyść zeznawała koleżanka Iwony Kubicz po fachu, osoba dobrze znana fanom programu „Nasz nowy dom”.

  • Przed laty Iwona Kubicz była gwiazdą Telewizji Polskiej

  • Współpraca dziennikarki z TVP zakończyła się niedługo po tym, jak Iwona Kubicz wystąpiła w reklamie

  • W sądzie zeznawała na jej korzyść dzisiejsza prowadząca programu „Nasz nowy dom”

  • Dziś Iwona Kubicz rozwija się między innymi w pracy mediatora

23 maja wypada rocznica urodzin Iwony Kubicz, dziś dziennikarka skończyła 64. rok życia. Wielu odbiorców kojarzy ją z Telewizją Polską, gdzie Iwona Kubicz pracowała przez kilka dekad. W 2007 roku prezenterka nagle zniknęła jednak ze świata mediów. Nie bez znaczenia była w tym przypadku reklama, w której dziennikarka zgodziła się wystąpić.

Dlaczego Iwona Kubicz przestała pojawiać się w TVP?

Iwona Kubicz zyskała popularność dzięki współpracy z Telewizją Polską. Wielu telewidzów z pewnością wciąż pamięta lata, gdy dziennikarka pojawiała się na łamach takich programów jak „Pytanie na Śniadanie” czy „Panna z kawalerem”.

Dowodem sympatii odbiorców była nominacja do Telekamer Tele Tygodnia w kategorii „Talk-show”, jaką Iwona Kubicz otrzymała w 2000 roku. Ostatecznie dziennikarka zajęła jednak czwarte miejsce, a statuetka powędrowała do rąk Wojciecha Jagielskiego. Iwona Kubicz była pracownikiem Telewizji Polskiej przez niemal 30 lat.

Mało kto spodziewał się, iż współpraca Iwony Kubicz z TVP dobiegnie końca tak nagle. W 2003 roku dziennikarka zgodziła się wystąpić w spocie reklamowym promującym jedną z galerii handlowych. Jej decyzja miała naruszyć etykę dziennikarską telewizji publicznej - zgodnie z obowiązującymi zasadami dziennikarze nie mogą występować bowiem w reklamach.

Edyta Pazura

Edyta Pazura zmagała się z depresją. „Jeden z gorszych momentów w moim życiu”

CZYTAJ DALEJ

Oficjalnie dziennikarka była związana ze stacją do 2007 roku. To wtedy TVP podjęło decyzję o odsunięciu Iwony Kubicz od pracy na planie programów telewizyjnych stacji. Była gwiazda Telewizji Polskiej postanowiła dochodzić swoich praw drogą sądową.

Jak podają media, jedna z koleżanek Iwony Kubicz po fachu zeznawała na korzyść byłej ikony TVP. Chodzi o osobę Katarzyny Dowbor, która w 2013 roku zgodziła się uchylić w tej sprawie rąbka tajemnicy. Dzisiejsza prowadząca program „Nasz nowy dom” oceniła, że oddalenie Iwony Kubicz na krótko przez tak zwanym okresem ochronnym było niewłaściwe.

- Byłam jedyną osobą, która zeznawała na jej korzyść w sądzie. Nie przeciwko TVP. Po prostu powiedziałam, na czym polega nasza praca. I że likwidacja jej stanowiska pracy nie mogła mieć miejsca, gdyż nie można w telewizji zlikwidować funkcji redaktora. Uważałam, że wyrzucenie jej na krótko przed okresem ochronnym było strasznie nie fair - mówiła Katarzyna Dowbor.

Iwona Kubicz wygrała sprawę; TVP przywróciło jej wcześniejsze stanowisko pracy. Współpraca dziennikarki ze stacją się jednak nie układała, a Iwona Kubicz postanowiła iść własną drogą. Do obrania nowej ścieżki zawodowej prawdopodobnie zainspirowały ją doświadczenia z wieloletnim pracodawcą.

Czym dawna gwiazda TVP zajmuje się obecnie?

Dziś Iwona Kubicz pracuje w nieco innej branży - zajęła się rozkręcaniem własnej agencji public relations. W międzyczasie zdobyła również umiejętności i kwalifikacje pozwalające na podjęcie pracy w zawodzie mediatora. Dodatkowo dziennikarka sprawdzała się w roli wykładowcy uniwersyteckiego. Jej wykładów mogli posłuchać studenci uczęszczający na zajęcia organizowane przez dawny Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Ponadto Iwona Kubicz swego czasu prowadziła szkolenia dla kobiet w wieku powyżej 50 lat, które zostały zwolnione z pracy. Dziennikarka nie do końca zerwała również z pracą w branży mediów; w 2015 roku Iwona Kubicz została zatrudniona bowiem jako dyrektor redakcji internetowej telewizji Mnews.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Paulla wspiera Andrzeja Piasecznego. Wyznała także co myśli o tolerancji

Źródło: Plejada, Radio Zet

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >