Swiatgwiazd.pl
Jacek_Kurski

east news / MAREK KUDELSKI AGENCJA SE

Jacek Kurski ponownie został wybrany na prezesa TVP. "Trzeba robić słuszne rzeczy"

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

Jacek Kurski został ponownie wybrany na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej. Mimo ciągłych spadków zaufania do TVP, odkąd Kurski objął urząd zapewnia o wysokiej jakości materiałów i kontynuacji swojej misji na stanowisku prezesa.

  • Jacek Kurski został po raz kolejny prezesem TVP.

  • Sprawuje to stanowisko od 2016 roku.

  • Choć zmiany wprowadzone za jego kadencji nie cieszą widzów, sam zapewnia że TVP jest w dobrych rękach.

Prezes TVP został ponownie wybrany na czteroletnią kadencję. W wywiadzie przekonuje, że jest to dla niego wielki sukces, a praca w telewizji to jego misja, którą zamierza kontynuować w podobnym stylu jak wcześniej. Zdaje się przy tym nie zauważać spadku popularności publicznych mediów w ostatnich latach.

Jacek Kurski ponownie wybrany prezesem TVP

Jacek Kurski to postać znana głównie ze sprawowania kierownictwa nad Telewizją Polską. Stanowisko prezesa przejął po wygranej PiS w wyborach w 2016, na fali masowych zmian kadrowych w TVP w imię misji stworzenia ,,mediów narodowych".

W wyniku tych zmian wielu dziennikarzy pożegnało się z TVP i przeszli do konkurencyjnych stacji. Widzowie twierdzą, że poziom nadawanych materiałów również uległ zmianie i stał się bardzo jednostronny i atakujący przeciwników PiS. Działania TVP często są oceniane kontrowersyjnie - od zwolnień, przez miliardowe dotacje na swoją działalność, czy niską jakość programów.

W wyniku tych praktyk wielu widzów przestało oglądać TVP, co widać w najnowszych sondażach. Majowe badanie CBOS pokazało, że Telewizja Polska pierwszy raz w historii ma więcej głosów oceniających negatywnie niż pozytywnie.

Mimo to Rada Mediów Narodowych zdecydowała się ponownie wybrać na prezesa tę samą osobę, Jacka Kurskiego. Będzie sprawował tę funkcję przez kolejne cztery lata.

świeczka

Nie żyje 28-letni uczestnik "X Factor". Od dawna uskarżał się na bóle głowy i gardła

CZYTAJ DALEJ

Jacek Kurski: ,,To misyjna robota"

Po 5 latach sprawowania funkcji prezesa TVP Kurski został ponownie wybrany na to stanowisko. Co ciekawe był jedynym zgłoszonym w konkursie kandydatem. Wyboru dokonała Rada Mediów Narodowych, która przegłosowała prezesa w stosunku głosów 3:2. Trzy głosy ,,za" należały do członków powołanych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Jacek Kurski zdaje się nie zauważać spadku oglądalności i popularności TVP. W entuzjastycznym wywiadzie z dumą opowiedział o sukcesach Telewizji Publicznej, czym lubi się dzielić też przy innych okazjach (więcej tutaj).

- Telewizja Polska to (...) moje największe wyzwanie w życiu. Cieszę się, że pomimo tak wielu trudności, (...) udaje się skutecznie realizować misję, a przede wszystkim łączyć ją z oglądalnością. (...) Trzeba robić słuszne rzeczy, które w dodatku jeszcze będą oglądane - przekonywał dumny prezes.

- Gdyby nie telewizja publiczna, te wszystkie wspólnotowe audycje nie miałyby szansy zaistnieć. (...) Kto, jeśli nie telewizja publiczna, która ma środki, ma pomysł, ma determinację i poczucie empatii wspólnotowej - zrobiłby koncert w 40-lecie próby zamachu na Papieża? Z kolei 18 maja świętowaliśmy 101. rocznicę urodzin Papieża Polaka. 26 maja był znakomity koncert live na Dzień Matki, nikt poza nami nie wpadł na ten pomysł - dodał.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Pudelek

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >