Swiatgwiazd.pl
Tatiana Okupnik szczerze o swojej chorobie

screen/instagram.com/tatianaokupnik

Tatiana Okupnik opowiedziała o chorobie. Pokazała, jak zmieniło się jej ciało

31 Maja 2021

(Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2021)

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Tatiana Okupnik zdobyła się na szczerość i opowiedziała o zespole Ehlersa-Danlosa. Choroba skutecznie utrudnia jej funkcjonowanie i atakuje kolejne części jej organizmu. W jednym z nagrań, które trafiło do social mediów, wokalistka pokazała, jak schorzenie zmieniło jej ciało. „Taką kartę od losu wyciągnęłam” – przyznała.

  • Tatiana Okupnik cierpi na zespół Ehlersa-Danlosa (w skrócie EDS)

  • Wokalistka opowiedziała o chorobie w jednym z nagrań na Instagramie

  • Pokazała niektóre objawy nieuleczalnego schorzenia, np. giętkie nadgarstki

Tatiana Okupnik zasłynęła jako wokalistka zespołu Blue Cafe. Choć współpracę z grupą zakończyła już wiele lat temu, wciąż cieszy się sporą popularnością. Niedawno wzięła udział w wywiadzie z Dorotą Wellman. Podczas rozmowy przyznała, że jest nieuleczalnie chora.

Tatiana Okupnik choruje na zespół Ehlersa-Danlosa

Jak zdradziła Tatiana Okupnik, zespół Ehlersa-Danlosa, który w skrócie określany jest jako EDS, to choroba tkanki łącznej. Prowadzi on do złamań kości i uszkodzeń stawów. Po tym wyznaniu w mediach zrobiło się głośno. Piosenkarka postanowiła odnieść się do tego rozgłosu na Instagramie.

Na jednym z nagrań, które trafiło na instagramowy profil Tatiany Okupnik, wokalistka wyjaśniła, dlaczego w ogóle zdecydowała się publicznie opowiedzieć o EDS. Jak stwierdziła, może dzięki temu, ktoś rozpozna u siebie podobne objawy i trafi pod opiekę odpowiednich specjalistów. Ponadto artystka chciałaby zwiększyć świadomość Polaków na temat tej choroby.

- Po pierwsze na swoim przykładzie dowiedziałam się, jak długa może być ścieżka dochodzenia do diagnozy. (...) Po drugie poznałam na swojej drodze wiele osób chorych (…) i
wiem, jak trudno w poruszać się w tej rzeczywistości – wyznała.

Andrzej Kosmala

Andrzej Kosmala podczas koncertu TVP trafił do szpitala

CZYTAJ DALEJ

Zespół Ehlersa-Danlosa to choroba bardzo nieprzewidywalna, a dodatkowo bardzo trudna do zdiagnozowania. Okazało się, że u Tatiany Okupnik wykryto ją dopiero, gdy ta miała 42 lata. Zanim padła prawidłowa diagnoza, wokalistka spotykała się z różnymi reakcjami otoczenia.

- Często spotykasz się z niezrozumieniem, na przykład kiedy badania nic nie wykazują, a w EDS tak właśnie jest – dodała.

Jak choroba wpłynęła na ciało Tatiany Okupnik?

EDS to choroba tkanki łącznej, w związku z tym może objawiać się w każdym miejscu ciała człowieka. Osoby, które się z nią zmagają, na co dzień nie wyglądają na chorych. Schorzenie, jak określiła ją Tatiana, jest bowiem „niewidzialne”.

Mimo to objawy EDS są dosyć charakterystyczne. Podczas nagrania Tatiana Okupnik postanowiła zaprezentować niektóre z nich. Zwróciła uwagę między innymi na rozciągliwą skórę i wyjątkowo giętkie nadgarstki. Mimo wszystko zaznaczyła, że nie ma zamiaru się poddawać i chce normalnie żyć ze zdiagnozowanym schorzeniem.

- Moi bliscy i ja wiemy, jak ta choroba może wpływać na moje funkcjonowanie (...) Nie mam zamiaru się tym zamartwiać i zawsze szukam jakiegoś punktu zaczepienia. Taką kartę od losu wyciągnęłam – powiedziała.

Życzymy Tatianie dużo zdrowia i wytrwałości!

okupnik-tatiana-1

Źródło: screen/instagram.com/tatianaokupnik

okupnik-tatiana-2

Źródło: screen/instagram.com/tatianaokupnik

Całość nagrania znajdziecie poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Instagram

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Barbara BujarAutor

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, sportów zimowych i dobrej książki. Lubi podejmować się nowych wyzwań i ceni sobie możliwość rozwoju.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

Tadeusz Müller o pożarze domu. Wyjawił smutną prawdę nt. swojego majątku

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Łepkowska skomentowała rozstanie Kalskiej i Roznerskiego. "Nie będzie to łatwe"

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Anna Mucha udostępniła informację o kradzieży. Prosi internautów o pomoc

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Magdalena Stępień prosi fanów o wsparcie. "Oliwierek jest małym wojownikiem"

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Nagłe wyznanie Joanny Kurowskiej o rodzinnej tragedii. "Żyłam w poczuciu winy"

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Maurycy Popiel okradziony. Wystosował przejmujący apel do fanów

Czytaj więcej >