Swiatgwiazd.pl
Tatiana Okupnik

TRICOLORS/East News

Tatiana Okupnik jest nieuleczalnie chora. "Kości zaczęły mi pękać na potęgę"

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Słynna polska piosenkarka Tatiana Okupnik była gościem Doroty Wellman w jednym z ostatnich wydań programu „Dzień Dobry TVN”. Kobiety poruszyły wiele ciekawych kwestii, jednak padła również taka, która może być niepokojąca dla wielu fanów artystki. Okazuje się, że jest nieuleczalnie chora. Cierpi na zespół Ehlersa-Danlosa (w skrócie EDS).

  • Tatiana Okupnik jest nieuleczalnie chora

  • Cierpi na EDS

  • Choroba należy do grona rzadkich, genetycznych

Fani kojarzą Tatianę Okupnik przede wszystkim z grupy Blue Cafe, której była członkinią przez 7 lat swojej kariery artystycznej. Obecnie skupia się głównie na pracy solowej oraz dbałości o własne zdrowie. Piosenkarka zmaga się z ciężką i nieprzewidywalną chorobą.

Tatiana Okupnik o swojej chorobie

Ex-piosenkarka Blue Cafe i dziennikarka „Dzień Dobry TVN” spotkały się w Łodzi. Zamieniły kilka zdań na temat życia prywatnego Okupnik, i jak się okazało, wokalistka ukrywała przed fanami pewną, niepokojącą tajemnicę, o której opowiedziała po raz pierwszy.

Mowa o chorobie, która towarzyszy jej od bardzo długiego czasu. A mianowicie wcześniej wspomnianym EDS, czyli zespołowi chorób, które wywołane są nieodpowiednią budową podstawowych składników tkanki łącznej oraz zaburzeniami metabolicznymi, znajdującymi się w jej obrębie.

To nie koniec przykrych wiadomości o piosenkarce. Choroba jest nieuleczalna. Jak przyznała Dorocie Wellman, jako dziewczyna nie miała żadnych problemów ze sprawnością i wykonywaniem nawet najtrudniejszych ćwiczeń akrobatycznych.

Anna Kalczyńska - ea

Anna Kalczyńska powiedziała, dlaczego odeszła z TVN24. "Pamiętam dyżur, na którym pękłam"

CZYTAJ DALEJ

Wspomniała jednak, że miewała problemy z nadmiernym i szybkim zmęczeniem, co w młodym wieku nie było dla niej normalne. Co więcej, w 2015 roku mieliśmy przyjemność oglądać jej talent taneczny w programie „Taniec z gwiazdami”, gdzie przez nawet chwilę nie okazywała oznak swojej choroby.

Tatiana Okupnik cierpi na EDS

Przekazaną przez piosenkarkę ciekawostką może być fakt, że na samym początku ani ona, a co gorsza lekarze nie potrafili jednoznacznie określić, co może jej dolegać.

Ona sama wskazywała na EDS, ale nikt tego nie potwierdził. Prawdy dowiedziała się dopiero... po 42 latach. Dodała także, iż zarówno ona, jak i jej tata zmagali się z kruchością kości, która przy owym zespole jest nauralnym objawem.

- My z tatą spotykaliśmy się na korytarzu ja z nogą w gipsie, tata – ręką. Założyłam sobie, że po prostu mam słabsze kości […] Kości zaczęły pękać na potęgę. Ciągle coś się zwichnęło, jakieś operacje - słuchamy.

Niestety choroba jest dziedziczna. Okupnik zdradziła, że istnieje 50 proc. szans, że dzieci odziedziczą ją po swoich rodzicach. Piosenkarka wyraziła swoje obawy przed tym, że dotknie ona również jej pociechy.

Zobacz wideo:Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Dzień Dobry TVN

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Joanna Koroniewska

Życie gwiazd

Joanna Koroniewska opublikowała zdjęcie bałaganu. "Ile niepotrzebnych rzeczy może pomieścić męska torba"

Czytaj więcej >
Edyta Górniak

Życie gwiazd

Edyta Górniak tłumaczy się z koncertu w TVP. "To był Muzyczny pogrzeb Krzysztofa"

Czytaj więcej >
Barbara Winiarska zmarła nagle

Życie gwiazd

Barbara Winiarska porzuciła karierę dla chorej córki. Śmierć przyszła nagle

Czytaj więcej >