Swiatgwiazd.pl
Jacek Stachursky kończy 55 lat

East News/PHOTO: EASTNEWS/DIGITAL STACHURSKY

Stachursky kończy dziś 55 lat. Na nowych zdjęciach jest nie do poznania

26 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Jacek Stachursky, który od 25 lat nie schodzi z polskiej sceny muzycznej, kończy 55 lat. Wokalista zasłynął takimi przebojami jak "Typ niepokorny", "Zostańmy razem" czy "Z każdym twym oddechem". W trakcie kariery

Kariera Jacka Stachursky'ego rozpoczęła się już w latach 80., kiedy ten był wokalistą rockowego zespołu „Eve”. Prawdziwą popularność przyniosła mu jednak działalność solowa, którą rozpoczął od wydania debiutanckiego singla „Taki jestem”. Album o tym samym tytule ukazał w 1994 roku.

Kolejne lata były dla Stachursky'ego bardzo intensywne – muzyk zaczął koncertować i pracować nad kolejnymi numerami. Szybko zjednał sobie także ogromną liczbę fanów, która do dziś wiernie śledzi jego najnowsze poczynania muzyczne.

Jacek Stachursky kończy 55 lat. Jak dziś wygląda?

Mimo początkowych sukcesów w karierze Jacka Stachursky'ego nadszedł moment kryzysu. Muzyk stwierdził, że nie chce nagrywać już nowych piosenek i skupił się na coverach. Wydał nawet album, na którym znalazły się jego interpretacje takich utworów jak „Jedwab” zespołu Róże Europy oraz „Kocham cię” Chłopców z Placu Broni.

- Powstało tyle wspaniałych piosenek, że nie chce mi się już wysilać, by tworzyć nowe. Wolę śpiewać świetne piosenki innych wykonawców – mówił w rozmowie z Faktem.

Ku uciesze fanów Jacek Stachursky przemyślał sprawę i wrócił do nagrywania autorskich utworów. Najnowsze single różnią się jednak od tych wydawanych na początku kariery – dziś artysta zajmuje się głównie muzyką klubową i dance. Trzy miesiące temu miała miejsce premiera utworu „Polska Krew”.

Zainteresowanie mediów wokół Stachursky'egotrwa od ponad 20 lat. Nie dotyczy jednak wyłącznie jego twórczości. Uwagę dziennikarzy przyciągnęła w pewnym momencie metamorfoza, na którą zdecydował się muzyk. Kilka lat temu sam przyznał, że pracował nad swoją wagą, która przekraczała już 100 kg. Zaprzeczył jednak plotkom mówiącym o tym, że korzysta z „diety słonecznej”

- W 2011 r. doszedłem do takiego pułapu, że aby zawiązać sznurówkę, musiałem nabrać naprawdę sporą ilość powietrza. Przy wzroście 171 ważyłem 105 kg. Wtedy przyszło opamiętanie – wspominał.

We wtorek 26 stycznia Jacek Stachursky obchodzi 55. urodziny. Fani, którzy wciąż nie mogą uwierzyć w to, jak muzyk zmienił się przez ostatnie lata, mają nadzieję, że jeszcze długo będą mogli widywać go na scenie. Sam Stachursky zapewnia sympatyków, że nie zamierza na razie odchodzić na emeryturę.

- W pewnym momencie człowiek zdaje sobie sprawę, że przeszedł długą drogę i osiągnął już naprawdę sporo. Jestem totalnie spełniony, mam kilka nagród publiczności, na koncie płyty platynowe i złote, a na moje koncerty wciąż przychodzą spore rzesze sympatyków. Wyśpiewałem tyle przebojów, że mogę nazywać te koncerty swoim "The Best of", ale o emeryturze jeszcze nie myślę – zdradził w rozmowie dla Onetu.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

  • Prezes TVP z żoną lada moment zostaną rodzicami. Znamy płeć dziecka

  • Wypomniała wiek Małgorzacie Rozenek-Majdan. Reakcja gwiazdy była natychmiastowa

  • Muzyk Lady Pank błaga wszystkich o pomoc. Sytuacja jest poważna, chodzi o zdrowie syna

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >