Swiatgwiazd.pl
Ryszard Kotys - grób

TRICOLORS/East News

Jak dziś wygląda grób Ryszarda Kotysa?

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Cztery miesiące temu zmarł Ryszard Kotys. Aktor, który przez jedenaście lat wcielał się w rolę Mariana Paździocha ze "Świata według Kiepskich", odszedł w nocy 28 stycznia. Niedługo po pogrzebie jego grób tonął w kwiatach. Na zdję

  • 28 stycznia 2021 roku zmarł Ryszard Kotys

  • Aktor został pochowany na cmentarzu w Lusowie

  • Widok jego grobu wzrusza do łez

Śmierć Ryszarda Kotysa wstrząsnęła całą Polską. Aktor zmarł zaledwie kilka tygodni po pogrzebie Dariusza Gnatowskiego. Obaj mężczyźni wcielali się w główne role serialu „Świat według Kiepskich”. Do przykrych wydarzeń odniosła się wówczas między innymi Renata Pałys.

- Niestety, ja mówię, że wymieramy. Nie ma z nami Zośki Czerwińskiej, nie ma Darka... Dziś właśnie wracam na plan serialu, nie mnie o tym decydować, jak to będzie realizowane. Życie jest okrutne – mówiła.

Pogrzeb Ryszarda Kotysa

Wiadomość o śmierci Ryszarda Kotysa dotarła do mediów w czwartek 28 stycznia. Aktor zmarł tego samego dnia w nocy. Jak przekazała Kamila Sammler, wcześniej jej mąż zakaził się koronawirusem. W chwili śmierci miał 88 lat.

Pogrzeb Ryszarda Kotysa odbył się bez udziału mediów. W uroczystości uczestniczyli wyłącznie najbliżsi aktora. Na cmentarzu w Lusowie (woj. wielkopolskie) zjawili się także koledzy ze „Świata według Kiepskich”. Z ustaleń Faktu wynika, że ceremonia była świecka.

- U mnie nie było żadnej mszy. Skoro ktoś jest niewierzący, to nie ma mszy. To nie był pogrzeb katolicki – wyjaśniał dziennikarzom serwisu ks. Dariusz Madejczyk.

Jak wygląda grób Ryszarda Kotysa?

Bliscy Ryszarda Kotysa pożegnali go na cmentarzu w Lusowie. Choć media dowiedziały się uroczystości dopiero po jej zakończeniu, do sieci szybko trafiły zdjęcia grobu aktora. Uwagę przyciąga na nich czarno-biała fotografia mężczyzny, a także liczne znicze i kwiaty. Wśród wiązanek jedna w szczególności się wyróżnia.

W pogrzebie Ryszarda Kotysa uczestniczyli między innymi jego koledzy z planu „Świata według Kiepskich”. Ekipa przyniosła ze sobą dużą wiązankę ozdobioną złotą szarfą. Kwiaty jeszcze długo zdobiły mogiłę serialowego Mariana Paździocha. Zobaczcie sami:

Zródło: se.pl

Źródło: se.pl

Zródło: se.pl

Ryszard Kotys – kariera

Ryszard Kotos urodził się 20 marca 1932 roku w Mniowie. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, którą ukończył w 1953 roku. Debiutował na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Aktor grał zarówno w teatrze, jak i na małym i wielkim ekranie. Choć widzowie najbardziej kojarzą go z serialem „Świat według Kiepskich”, w jego dorobku znajdują się też takie produkcje jak między innymi „Pokolenie” Andrzeja Wajdy, „Erratum” Marka Lechkiego oraz „Vabank” Juliusza Machulskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  1. Andrzej Kosmala opublikował przejmujące nagranie. „Niedługo do was dołączę”

  2. Wyszło na jaw, jak zachowują się gwiazdy programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" za kulisami

  3. Ewa Krawczyk przeżywa śmierć męża: „śpię na jego połowie łóżka”

Źródło: Super Express, TVP Info

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Barbara Bujar

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, sportów zimowych i dobrej książki. Lubi podejmować się nowych wyzwań i ceni sobie możliwość rozwoju.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Przemek Kossakowski potwierdził związek na planie "Down The Road"

Czytaj więcej >
dorota gardias

Plotki

Dorota Gardias opowiedziała o szczegółach choroby nowotworowej

Czytaj więcej >

Plotki

Agata Młynarska w środku tłumu na warszawskim lotnisku bije na alarm: "Sytuacja zagrożenia"

Czytaj więcej >

Plotki

Aleksandra Kwaśniewska namawia do "normalizowania" bezdzietności. Ważny apel

Czytaj więcej >

Plotki

Ania Lewandowska apeluje o zwiększenie aktywności fizycznej u dzieci

Czytaj więcej >

Plotki

Donald Tusk pokazał zdjęcie z przeszłości. Wspomina słowa mamy

Czytaj więcej >