Ryszard Kotys - grób Żródło: TRICOLORS/East News

Jak dziś wygląda grób Ryszarda Kotysa?

23 Kwiecień 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Cztery miesiące temu zmarł Ryszard Kotys. Aktor, który przez jedenaście lat wcielał się w rolę Mariana Paździocha ze „Świata według Kiepskich”, odszedł w nocy 28 stycznia. Niedługo po pogrzebie jego grób tonął w kwiatach. Na zdjęciach z cmentarza szczególną uwagę zwraca wieniec od kolegów z serialu.

  • 28 stycznia 2021 roku zmarł Ryszard Kotys
  • Aktor został pochowany na cmentarzu w Lusowie
  • Widok jego grobu wzrusza do łez

Śmierć Ryszarda Kotysa wstrząsnęła całą Polską. Aktor zmarł zaledwie kilka tygodni po pogrzebie Dariusza Gnatowskiego. Obaj mężczyźni wcielali się w główne role serialu „Świat według Kiepskich”. Do przykrych wydarzeń odniosła się wówczas między innymi Renata Pałys.

- Niestety, ja mówię, że wymieramy. Nie ma z nami Zośki Czerwińskiej, nie ma Darka... Dziś właśnie wracam na plan serialu, nie mnie o tym decydować, jak to będzie realizowane. Życie jest okrutne – mówiła.

Pogrzeb Ryszarda Kotysa

Wiadomość o śmierci Ryszarda Kotysa dotarła do mediów w czwartek 28 stycznia. Aktor zmarł tego samego dnia w nocy. Jak przekazała Kamila Sammler, wcześniej jej mąż zakaził się koronawirusem. W chwili śmierci miał 88 lat.

Pogrzeb Ryszarda Kotysa odbył się bez udziału mediów. W uroczystości uczestniczyli wyłącznie najbliżsi aktora. Na cmentarzu w Lusowie (woj. wielkopolskie) zjawili się także koledzy ze „Świata według Kiepskich”. Z ustaleń Faktu wynika, że ceremonia była świecka.

Artur Barciś wspiera chorego Tymonka. Potrzeba pół miliona złotych na leczenie chłopcaArtur Barciś wspiera chorego Tymonka. Potrzeba pół miliona złotych na leczenie chłopcaCzytaj dalej

- U mnie nie było żadnej mszy. Skoro ktoś jest niewierzący, to nie ma mszy. To nie był pogrzeb katolicki – wyjaśniał dziennikarzom serwisu ks. Dariusz Madejczyk.

Jak wygląda grób Ryszarda Kotysa?

Bliscy Ryszarda Kotysa pożegnali go na cmentarzu w Lusowie. Choć media dowiedziały się uroczystości dopiero po jej zakończeniu, do sieci szybko trafiły zdjęcia grobu aktora. Uwagę przyciąga na nich czarno-biała fotografia mężczyzny, a także liczne znicze i kwiaty. Wśród wiązanek jedna w szczególności się wyróżnia.

W pogrzebie Ryszarda Kotysa uczestniczyli między innymi jego koledzy z planu „Świata według Kiepskich”. Ekipa przyniosła ze sobą dużą wiązankę ozdobioną złotą szarfą. Kwiaty jeszcze długo zdobiły mogiłę serialowego Mariana Paździocha. Zobaczcie sami:

Ryszard Kotys - grób2

Zródło: se.pl

Ryszard Kotys - grób1

Źródło: se.pl

Ryszard Kotys - grób3

Zródło: se.pl

Ryszard Kotys – kariera

Ryszard Kotos urodził się 20 marca 1932 roku w Mniowie. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, którą ukończył w 1953 roku. Debiutował na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Aktor grał zarówno w teatrze, jak i na małym i wielkim ekranie. Choć widzowie najbardziej kojarzą go z serialem „Świat według Kiepskich”, w jego dorobku znajdują się też takie produkcje jak między innymi „Pokolenie” Andrzeja Wajdy, „Erratum” Marka Lechkiego oraz „Vabank” Juliusza Machulskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  1. Andrzej Kosmala opublikował przejmujące nagranie. „Niedługo do was dołączę”
  2. Wyszło na jaw, jak zachowują się gwiazdy programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" za kulisami
  3. Ewa Krawczyk przeżywa śmierć męża: „śpię na jego połowie łóżka”


Źródło: Super Express, TVP Info

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł