Najpopularniejszy serwis showbiznesowy w social mediach
Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto Film i TV kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nagła śmierć i szybki pogrzeb polskiego aktora. Odszedł znakomity artysta
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 02.10.2023 22:12

Nagła śmierć i szybki pogrzeb polskiego aktora. Odszedł znakomity artysta

nie żyje
Nie żyje aktor i reżyser, fot. bernswaelz pixabay

Kolejne tragiczne wieści ze świata polskiej sztuki: nie żyje uwielbiany aktor i reżyser, zdobywca wielu nagród. Polskie środowisko artystyczne pogrąża się w żałobie. Został pochowany niemal natychmiast po swojej śmierci: ceremonię od zgonu dzieliły jedynie dwa dni.

Nie żyje polski aktor i reżyser

Ostatnie dni są wyjątkowo trudne dla środowiska polskiej sztuki i show-biznesu. Zaledwie kilka dni temu dowiedzieliśmy się o śmierci legendy Telewizji Polskiej, uwielbianego przez kilka pokoleń dziennikarza Tadeusza Olszańskiego, który relacjonował regularnie igrzyska olimpijskie. Wielki cios przeżył też świat muzyki polskiej.

Rafał Paczkowski, bez którego nie powstałoby wiele znanych hitów zespołu Perfect, który współpracował też z najjaśniejszymi gwiazdami polskiej sceny, zmarł 9 września. Teraz media dowiadują się o następnym zgonie. Rodzina postanowiła dopełnić wszystkich ceremonii pogrzebowych w ciągu dwóch dni od śmierci aktora. Jak to możliwe?

Nie żyje legenda TVP! Głos Tadeusza Olszańskiego znali wszyscy Polacy. Fani w rozpaczy

Polski aktor pochowany dwa dni po śmierci

29 września na portalu e-teatr pojawił się komunikat, ogłoszony przez żonę zmarłego aktora. Jego fani nie mieli jednak wiele czasu na przygotowanie się po pożegnania artysty, bo jeszcze tego samego dnia, 29 września, o godzinie 10 rano przy cmentarzu parafialnym przy ulicy Mieszka I 6 w Katowicach odbyła się ceremonia pogrzebowa.

W informacji zamieszczonej w oświadczeniu możemy przeczytać, że reżyser i gwiazdor filmu oraz teatru zmarł 27 września. Zmarł w wieku 84 lat. Małżonka artysty mówi o nim w oświadczeniu „aktor i reżyser scen śląskich”, bo rzeczywiście był blisko związany z tym regionem, ale w całej swojej karierze osiągnął znacznie więcej. Poniżej szczegóły.

Nie żyje Janusz Ostrowski. W czym grał?

Janusz Ostrowski urodził się w 1938 roku we Lwowie. W 1963 roku ukończył Wydział Aktorski PWST w Krakowie i jeszcze w tym samym roku zaliczył debiut teatralny. W 1977 na tej samej uczelni ukończył też Wydział Reżyserii Dramatu. Występował między innymi na deskach Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie, Teatru Dramatycznego we Wrocławiu i Teatru Śląskiego im. Wyspiańskiego w Katowicach.

Polscy widzowie mogli go jednak oglądać także w Teatrze Telewizji oraz filmach fabularnych. W jego dorobku znalazły się takie tytuły, jak „Fatalista”, „Długa noc”, „Ludzie bezdomni”, „Jutro” i „W niewoli czasu”.