Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Joanna Górska pod kroplówką. Walcząca w przeszłości z rakiem gwiazda "Pnś" zmaga się z kolejną chorobą
Karolina Kurek
Karolina Kurek 11.07.2024 11:28

Joanna Górska pod kroplówką. Walcząca w przeszłości z rakiem gwiazda "Pnś" zmaga się z kolejną chorobą

Joanna Górska
fot. KAPiF

Joanna Górska pod kroplówką. Dziennikarka opowiedziała o szczegółach choroby oraz jak wygląda jej rutyna. Szczegóły.

 

Kim jest Joanna Górska?

Joanna Górska to znana polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Przez wiele lat związana była z Telewizją Polską. Potem postanowiła przejść do stacji telewizyjnej Polsat. Po 12 latach współpracy, zdecydowała się wrócić do TVP, gdzie zapadły spore modyfikacje po zmianie władzy w naszym kraju. Joanna Górska została jedną z pierwszych nowych prowadzących formatu “Pytanie na śniadanie”. W programie partneruje jej Robert Stockinger. 

Prezenterka ma wiele obowiązków, musi jednak znaleźć czas na cotygodniowe badanie w placówce medycznej. 

Joanna Górska przekazała smutną wiadomość. Odchodzi z Polsatu Joanna Górska pożegnała się z widzami Polsatu

Joanna Górska chorowała na nowotwór

W 2017 roku Joanna Górska usłyszała diagnozę: rak piersi. Dziennikarka od razu podjęła się walki z chorobą, której nie ukrywała i publicznie mówiła o nowotworze, zachęcając do profilaktycznych badań. 

Po latach udało jej się pokonać raka. Początkowo miała problemy z przyzwyczajeniem się do rzeczywistości, w której jej życie i zdrowie nie są już zagrożone. 

Nie mogłam spać, gdy termin badania się zbliżał, a ja nie wiedziałam, czy będę miała radość z tego, że jest wszystko OK, czy może znowu mój świat runie. Teraz już pięć lat po leczeniu zupełnie inaczej do tego podchodzę. Kontroluję się, badam się, ale już nie jest tak, że tydzień przed badaniem nie jestem w stanie spać, jeść, normalnie funkcjonować - opowiadała w rozmowie z portalem Plejada. 

Górska jest pod stałą kontrolą specjalistów

Joanna Górska niedawno w nowej relacji na InstaStories mówiła fanom, że wybiera się na kontrolne badania do kliniki, przyznając przy okazji, że tak wygląda jej cotygodniowa rutyna. Ujawniła, że cierpi na męczącą chorobę - tężyczkę. Do jej objawów należą m.in.: mrowienie palców i ust, bolesne skurcze mięśniowe, problemy z oddychaniem, drżenie ciała i kończyn, zaburzenia snu, ataki paniki oraz zmęczenie i rozdrażnienie. Wynikają one z braku równowagi elektrolitowej – najczęściej niskiego stężenia wapnia we krwi.

Tężyczkowa rzeczywistość. I tak co tydzień.

Gospodyni “Pytania na śniadanie” zdecydowała się opowiedzieć więcej na temat jej choroby i aktualnego stanu:

W tej chwili trwa już piąty wlew magnezowy. No taka już tężyczkowa codzienność, z którą borykam się od dłuższego czasu. (...) Piąty wlew, ale przede mną jeszcze co najmniej pięć, jak nie więcej.

Górska w dalszej części opowiedziała, jak wyglądało jej badanie. Przeszła ona próbę tężyczkową i badania sprawdzające niedobory. Codziennie przyjmuje również leki, które zalecił jej neurolog. Dziennikarka musi również przywiązywać uwagę do diety i zadbać, by nie brakowało w niej m.in. żelaza, wapna i cynku. 

Joanna Górska opowiedziała również o wlewach magnezowych, bez których nie mogłaby się obejść. 

Joanna Górska, fot. Instagram
Joanna Górska, fot. Instagram
Joanna Górska, fot. KAPiF
Joanna Górska, fot. KAPiF